Skocz do zawartości

[Wyniki] Kamera ASI w podziękowaniu dla społeczności


Adam_Jesion

  

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jakis sposób powinienem przekaza? kamer??

    • przekazanie jednemu z forumowiczów (macie swoje typy?)
    • konkurs w?ród kilku m?odych obiecuj?cych spo?eczników
    • licytacja i przekazanie kwoty na cel dobroczynny
    • inny (podaj ni?ej w w?tku)


Rekomendowane odpowiedzi

Mogła by zdecydować czysto matematycznie ilość merytorycznych postów do dnia konkursu za ostatnie pół roku, lub ankieta, ale tu bym narzucił jakiś limit dla osób mogących brać udział w głosowaniu, np. min 200 postów?

 

Ja myślę, że ilość punktów reputacji lepiej odzwierciedli zaufanie użytkowników. Choć w zasadzie w ponad 75% to się pokryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja myślę, że ilość punktów reputacji lepiej odzwierciedli zaufanie użytkowników. Choć w zasadzie w ponad 75% to się pokryje.

Punkty reputacji są bardzo zdradliwe. Np. zdjęcia z natury rzeczy dostają "lajki" dużo efektywniej, niż teksty, czy np. prace popularyzujące naukę.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by na chwilę odłożyć kwestię sposobu rozstrzygnięcia i zebrać listę kandydatów, aby mieć rozeznanie z jaką skalą mamy do czynienia. Zgłaszali by się samodzielnie, lub zostawali zgłoszeni przez innych i ewentualnie wyrażali zgodę na uczestnictwo ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy za swoje zasługi powinniście dostać co najmniej po FLI ProLine 16803.

Dzięki Adam :-)

 

Może by na chwilę odłożyć kwestię sposobu rozstrzygnięcia i zebrać listę kandydatów, aby mieć rozeznanie z jaką skalą mamy do czynienia. Zgłaszali by się samodzielnie, lub zostawali zgłoszeni przez innych i ewentualnie wyrażali zgodę na uczestnictwo ?

Jeśli mamy iść drogą przyznania kamery za działalność na AP to może warto by było zostawić społeczności AP możliwość zgłoszenia ludzi, którzy wg nich zasługują na tą nagrodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony no tak, ale znam parę doświadczonych osób, które ten warunek 200 postów nie mogłyby spełnić (np. RyBi). Zdjęcie łatwo i szybko można wrzucić, natomiast napisanie takich prac trochę trwa, często osiągają niższą ocenę. Stąd nierzadko mają niewiele postów, więc może warto zrobić jakiś dodatkowy warunek, niekoniecznie związany z oceną (ale nie muszą być spelnione oba jednocześnie)?

 

Nie ja ustalam, tylko pragnąłem zwrócić na to uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też kiedyś o akcji typu, zrzuta kilku osób po 100zł i konkurs a kto wygra za zebraną kasę komisja kupi mu coś wybranego z dowolnego sklepu astro. Sam bym taką setkę dał :)

 

No to pociągnij temat organizacyjnie. Może to być potem kontynuowane w dowolnej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła by zdecydować czysto matematycznie ilość merytorycznych postów do dnia konkursu za ostatnie pół roku

 

Potrzebna byłaby w miarę ścisła definicja "merytorycznego posta" ;)

 

Kurcze, trzeba będzie zacząć coś focić :D

 

http://astropolis.pl/topic/40077-akcja-swiateczna-ts-apo-80mm-f65-quadruplet/?do=findComment&comment=479265

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze moim zdaniem byłoby losowanie wśród aktywnych* użytkowników forum. Zastosowałbym również ograniczenie stażowe na forum - minimum rok aktywności. Losowanie można streamować przez YT.

* czyli odwiedzających forum co najmniej kilka razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że limit postów nie powinien obowiązywać w stosunku do nominowanego. Natomiast osoba, która przedstawia do nominacji powinna się już wykazać odpowiednią ich ilością i odpowiednim stażem na Astropolis. Na przykład minimum 3 lata i 3k postów, czy coś ten deseń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebna byłaby w miarę ścisła definicja "merytorycznego posta" ;)

 

Kurcze, trzeba będzie zacząć coś focić :D

 

http://astropolis.pl/topic/40077-akcja-swiateczna-ts-apo-80mm-f65-quadruplet/?do=findComment&comment=479265

 

A to nie jest dobra kamera do fotometrii i astrometrii? Idealna do obserwacji gwiazd zmiennych, szukania SN, czy nawet rejestrowania tranzytów planet pozasłonecznych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 postów to luźna propozycja i miała dotyczyć jedynie osób głosujących, aby zniwelować w przypadku metody "głosowaniem" wypaczenia w postaci, cała moja klasa lub setka przyjaciół z FB zakłada dziś konta i głosują na mnie.

 

Prawo głosowania mają konta założone przed 21.07 i po sprawie :). Albo głos mnożony jest przez współczynnik zależny (nieliniowo) od ilości postów (poza giełdą i rozmowami o fraktalach ;) ) i stażu :).

 

Pzdr,

G.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, jako fundator masz prawo przyznać tą kamerę komu uważasz. Przecież czytasz forum i widzisz komu warto. Dajmy spokój z tą demokracją, bo to zaczyna być śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zwykły konkurs, chętni zgłaszają się sami uzasadniając swoją kandydaturę i/lub prezentując dorobek. Pozostaje określić termin składania prac a potem klasycznie małe jury wybierze zwycięzcę. Wydaje mi się że ani liczba lajków ( tym bardziej że mamy tylko lajki) ani liczba postów( jeszcze gorzej) nie kwalifikuje się jako kryterium, oczywiście są tacy co mają i jednego i drugiego bardzo dużo ale czy im pomoże w rozwoju ta kamera to trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak przyjac forme kamerki przechodniej? tzn. wytypowac np. 6 lub 12 osob i w okreslonej kolejnosci udostepniac ja na miesiac lub dwa, a na koniec roku zrobic cos w rodzaju konkursu, kto owa kamerka najbardziej przydluzyl sie do popularyzacji astrnomii, forum etc.

Jesli nie padnie to dogrywka w roku nastepnym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.