Skocz do zawartości

[Wyniki] Kamera ASI w podziękowaniu dla społeczności


Adam_Jesion

  

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jakis sposób powinienem przekaza? kamer??

    • przekazanie jednemu z forumowiczów (macie swoje typy?)
    • konkurs w?ród kilku m?odych obiecuj?cych spo?eczników
    • licytacja i przekazanie kwoty na cel dobroczynny
    • inny (podaj ni?ej w w?tku)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam - personalnie - że powinien dostać ją Rafal123 vel Fizyk. Dlaczego? Bo jego budowa własnego montaźu i postępy w dziedzinie dsów są fantastyczne!

Warto nagradzać takich pasjonatów...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam - personalnie - że powinien dostać ją Rafal123 vel Fizyk. Dlaczego? Bo jego budowa własnego montaźu i postępy w dziedzinie dsów są fantastyczne!

Warto nagradzać takich pasjonatów...

 

Tez o Nim pomyślałem ale w jego przypadku bardziej by się przydał montaż, taka kamerka do jego dorobku chyba nic nowego nie wniesie :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kandydaturę wysuniętą przez Emeła - Paweł 103 dysponując naprawdę najprostszym sprzętem osiąga rezultaty, które mogą zawstydzić wielu użytkowników z dużo lepszym sprzętem. On z tej kamery wyciśnie wszystko co się da, a może nawet więcej :)

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że największy pożytek z takiego podarunku zrobi ktoś, kto nie tylko będzie umiał wykorzystać możliwości kamerki, ale też, który dzięki niej da coś społeczności i - choć to duże słowo - nauce. Ktoś, kto potrafi wciągać innych do swoich obserwacyjnych projektów, ktoś kto ma odwagę mierzyć się z - wydawałoby się - karkołomnymi wyzwaniami (zwłaszcza dla "budżetowego" amatora).

 

Z przyjemnością oglądam piękne, kolorowe, zdjęcia kosmosu, podziwiam kunszt astrofotografów, ale czoła chylę przed kimś, kto w amatorskich warunkach mierzy tranzyty egzoplanet czy wykreśla krzywą blasku planetoidy zakrywanej przez jej księżyc :). A do tego organizuje grupę podobnych zapaleńców wokół siebie. I na dokładkę transmituje wszystko na żywo.

 

Więc, gdyby mnie ktoś zapytał o zdanie, chciałbym, aby taką kamerę dostał Libmar :).

 

Pzdr,

Gajowy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie do końca kumam różnicę pierwszego i drugiego :) Pierwsze to wybieramy człowieka i dostaje, a w drugim ten człowiek (sam się zgłasza?) odpowiada na jakieś pytania konkursowe i kto lepszy, ten wygrywa?

 

Moim zdaniem najlepiej by było zebrać wszystkie zgłoszenia chętnych (sam siebie lub kogoś innego, o ile on chce) i zrobić ankietę, która zadecyduje, komu przekazać kamerkę. Każdy zainteresowany przedstawi się krótko, opisze co by mu dała kamerka. A ludzie w głosowaniu wybiorą. Dobry pomysł?

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, miałem na myśli osoby, które w konkursie zdobędą najwięcej głosów... gdybym zajmował sie astrofotografią i dostalbym taką kamerkę to podzieliłbym się z innymi ażeby też mogliby się nacieszyć bo z tego co rozumiem taki sprzęt to skok do przodu w tej pasji. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs brzmi chyba najsensowniej. Skupmy się w takim razie na zasadach. Jak miałby on wyglądać? Nie chciałbym też dopuścić do jakiejś "walki o kamerę" - bo to nie o to chodzi. Musimy na to uważać. Chcemy, jak rozumiem, uhonorować kogoś za wkład i potencjał na przyszłość (szczególnie zarażania innych swoją pasją), a nie robić "reality show".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się wszystkimi kończynami pod pomysłem Hamala. Zgłaszamy kandydatury, patrzymy co dokonali na TYM forum no bo w końcu nagroda TEGO forum z nie za całokształt ... Jury jakoś się wybierze z osób niezainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.