Skocz do zawartości

Astropudełko


plesniak

Rekomendowane odpowiedzi

Po naprawieniu montażu wracam do żywych, przy okazji postanowiłem ogarnąć kable. Znajomy zna się na elektronice ale nie ma pojęcia o astrofoto. W związku z tym potrzebuję pomocy, żeby powiedzieć mu co ma być w astropudelku.

 

Co ma być podłączone do skrzynki.

 

Montaż Celestron Advanced VX – Zasilanie: 12V 3.5A (obecnie mam do niego przewód zakończony wejściem do gniazda zapalniczki samochodowej.

 

Baader SteelTrack Focuser Motor Drive - zasilanie przez Control Box 6-14V DC 900 mA (Control Box jest podłączony kablem Jack 3,5 mmm stero do Focusera który obsługuje silnik 4,2V-700 mA) (sterowanie Pilotem, a najchętniej z kompa

 

Kamera Celestron Neximage 5, bardzo nietrafiony zakup. Pomyślałem żeby wykorzystać ją do guidingu i zakupić cos lepszego mono i automatyczne koło filtrowe.

 

Myślałem o ATIK EFW2 1,25" zasilanie 12V gniazdo zapalniczki do tego podłączenie z USB

 

Ogólnie widzę to tak że jest skrzynka, mała walizka metalowa w której są 3 gniazda zapalniczki i kilka USB A. Rozumiem że po podłączeniu tej skrzynki do komputera zobacze w kompie wszystkie urządzenia podłączone do skrzynki. Fajnie by było jakby skrzynkę można było zasilać z gniazda zapalniczki lub z 220V

 

Czyli w walizce/skrzynce byłaby przetwornica napiecia 230V AC/12VDC

 

No i na koniec pudełko ma mieć tez własne zasilanie cos w stylu Powertanka ok 15Ah.

 

Wiem że chcę wszystko w jednym :) ale może jest szansa na zrealizowanie tego. Całość byłaby zamknięta w walizce/skrzynce z paco cases.

 

Czy macie jakieś podpowiedzi co powinno być w środku? Może o czymś zapomniałem co przyda sie w przyszłości?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kilka fotek sprzętu.

 

Moim zdaniem, lepszym wyjściem, niż skrzynka, która jest kolejnym klamotem do noszenia, jest zrobienie w miarę zgrabnego pudełka, które zamocujesz z boku montażu lub na samej tubie. Ma to też taką zaletę, że dajesz krótkie kable i nie musisz ciągnąć kilometrów przewodów. Również niektóre przewody mogą być stale podłączone.

W walizce nie używałbym gniazdek zapalniczki - są wielkie. Ja mam wszystko na zwykłm DC 5,5/2,1. Niektórzy je krytykują, ale dla mnie są wystarczająco dobre, a bardzo zgrabne. Są również uniwersalne, większość urządzeń ma takie gniazdo. Dasz trzy takie, jako wyjścia i jedno jako wejście. Do niego będziesz wpinał zasilacz (mój jest przyczepiony na stałe do nogi montażu) lub kabel, który ma z drugiej strony wtyczkę do zapalniczki do zasilania terenowego.

 

Generalnie zrób sobie zapas - lepiej jest mieć jedno złącze więcej, niż mniej. Hub USB najlepiej zastosuj aktywny - potrzebujesz wtedy 5V dla niego, więc pomyśl o małym regulatorze napięcia do wsadzenia w pudełko.

 

Ja mam coś takiego z boku montażu:

DSC_4390smal.jpg

W środku wygląda gorzej :)

DSC_4812s.jpg

 

Jest tam hub 4 portowy aktywny, rozdzielenie zasilania, wyłączniki, regulator 5V do huba, złącza do focusera i samego montażu (pudełko zasłania oryginalne porty montażu).

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz mnie ubiegł :)

 

Miałem zrobionego przez siebie "powerboxa", do którego szedł jeden kabel: 12V z zasilacza do Xboxa. Z tego pudełka zasilałem huba usb (5V, regulowane), mont, kamery, focuser. Miałem również dwa regulatory PWM do sterowania grzałką - tego u Ciebie nie widziałem, a mogłoby się przydać. I oczywiście warto zostawić zapas +1 wolne gniazdo. Jak masz inwencję zmieszczenia w tym również huba USB, to można się też o to pokusić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kilka fotek sprzętu.

 

Moim zdaniem, lepszym wyjściem, niż skrzynka, która jest kolejnym klamotem do noszenia, jest zrobienie w miarę zgrabnego pudełka, które zamocujesz z boku montażu lub na samej tubie. Ma to też taką zaletę, że dajesz krótkie kable i nie musisz ciągnąć kilometrów przewodów. Również niektóre przewody mogą być stale podłączone.

W walizce nie używałbym gniazdek zapalniczki - są wielkie. Ja mam wszystko na zwykłm DC 5,5/2,1. Niektórzy je krytykują, ale dla mnie są wystarczająco dobre, a bardzo zgrabne. Są również uniwersalne, większość urządzeń ma takie gniazdo. Dasz trzy takie, jako wyjścia i jedno jako wejście. Do niego będziesz wpinał zasilacz (mój jest przyczepiony na stałe do nogi montażu) lub kabel, który ma z drugiej strony wtyczkę do zapalniczki do zasilania terenowego.

 

Generalnie zrób sobie zapas - lepiej jest mieć jedno złącze więcej, niż mniej. Hub USB najlepiej zastosuj aktywny - potrzebujesz wtedy 5V dla niego, więc pomyśl o małym regulatorze napięcia do wsadzenia w pudełko.

 

Ja mam coś takiego z boku montażu:

attachicon.gifDSC_4390smal.jpg

W środku wygląda gorzej :)

attachicon.gifDSC_4812s.jpg

 

Jest tam hub 4 portowy aktywny, rozdzielenie zasilania, wyłączniki, regulator 5V do huba, złącza do focusera i samego montażu (pudełko zasłania oryginalne porty montażu).

Mateusz jak Ty to wszystko tam upchałeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.