Skocz do zawartości

Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale fajny wątek, a ja tu tak rzadko zaglądam....

 

moje zainteresowania pewnie nikogo już nie zdziwią:

1. fotografia

2. fotografia

3. fotografia

....

4. paralotniarstwo

5. rowery

 

o ile pierwsze (domyślne czyli astro) i pozycje do trzeciej można łączyć z piwkiem - to przy pozostałych może się to skończyć źle.

 

Co do piwka to oczywiście najchętniej Guinness i to najlepiej w Dublinie :)

 

 

latanie jest moją wielką pasją i każdy kto tego spróbował będzie to już robił do końca życia...

 

zdjęcie z dziś - Extra300L - za sterami mistrz polski - Dariusz Andrzejewski

extra300l.jpg

Canon 10D + APO Canon 80-200/2,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze teraz to już stary jestem ale jak był bym młodzież to napewno bym spróbował zajarać.

 

To zupełnie odwrotnie niż ja, czekam aż stabilizacja i legalizacja może kiedyś pozwolą mi zapalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także kocham TD. Moja ulubiona płyta "Stratosphear" jest tak stara, że jest kiepsko jakościowo nagrana. Drugą jej wadą jest to, że akurat jej nie mam i nie mogę nawet posłuchać. Kiedyś w radio słyszałem jej fragment i myślałem, że oszaleję. Dźwięk był jak z oryginału, ale dołożone były jakieś nowe elektroniczne wstawki i brzmiało extra. Do dziś szukam tego bezskutecznie. Nie macie w swojej kolekcji tej płyty? Choćby tej starej oryginalnej wersji? Janusz

 

Janusz, to "Stratosfear" ("Stratostrach"), a nie "Stratosphere" (Stratosfera) :).

Poza tym, co innego wersja original (1976 r.), co innego mixy na rewelacyjnej pięciopłytówce "Tangents 1973-1983", co innego wznowienie na składance "TD" z 1996 r. i co innego rozkolportowane w ramach klubu TDI "Stratosfear'99". Być może słyszałeś któryś z tych remixowanych kawałków.

 

Polecam też bardzo późno wydany koncert "SOHOMAN - Live In Sydney" (muzyka jak za dawnych czasów - miodzio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia...stare indiańskie czasy z TD. Na koncercie w Poznaniu byłem. Nie wiem dlaczego Froese nie chciał mi sie podpisac na pięćdziesięciozłotówce...Schmoelling nawalony...tylko Bauman taki cichy i spokojny...

Nie wymieniliśmy "Elektronicznych medytacji" :) Fajnie sie słucha...

 

Do Janusza:

Ja także kocham TD. Moja ulubiona płyta "Stratosphear" ... Do dziś szukam tego bezskutecznie. Nie macie w swojej kolekcji tej płyty? ...

Nie wiem Januszu czy w Media Markt w Poznaniu nie widziałem remastera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać koncertu Gabriela w Poznaniu, Iron maiden w Spodku i YES w Kongresowej

 

A tu Cię mam!. Koncert Pietrasa Gabriela jest w pierwszym dniu warsztatów. I jak to godzimy? ;)

Ja miałem spory dylemat ??? jako fan Gabriela ale wybrałem warsztaty. Jeśli koncert będzie na tym poziomie co ten z "Secret World Live" to będzie nieźle.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra myśl! ;D Niech się chłopina po koncercie rozerwie. To tylko jakieś 25 km od stadionu na którym będzie koncert. Może gdy się napatrzy przez teleskopy, wysmaży jeszcze lepszą płytę niż ostatnia "Up"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El_Capitano. Człowiek uczy się całe życie. Ja od 1976 wiedziałem, że ta płyta ma tytuł "Stratosfera". Nawet pamiętam jak Piotr Kaczkowski zapowiadał tę płytę jako "Stratosferę". Także puszczał ją kiedyś (była taka cykliczna audycja "Muzyka elektroniczna") Kordowicza(?) i tam też tak pamiętam. Ale pamięć mam jednak zawodną, jak widać. W takim razie poszukuję tych remixów. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu;

pogrzebałem na stojakch z CD i znalazłem:

 

Stratosfear, 1976 Virgin Records, oryginalna i niezmieniona nagrana przez Virgin Records America na nośniku CD w 1988 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El;

jak widze to w muzyce podobne mamy upodobania. Pinków zacząłem słuchać w 1974, a od 1981 to już miałem wszysto tej grupy.

 

Do Twoich ulubionych jeszcze dołożyłem:

Emeron Like and Palmer;

Rick Wakeman (solo)

Lynard Skynard i The Allmond Brothers - te dwie to wynik wielu godzin, dni i miesięcy spędzanych w pubach w USA na grze w bilard.

Co do Pinków, to mam też solówki Syda Barreta - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, spoko po koncercie dajemy czadu do Jezior, może Piotruś Gabryś też się z nami zabierze ;D ;D ;D

 

Przemas

 

A jak się zabierze to może coś Nam zagra pod klimaty ?

Do obserwacji proponuje : Birdy

Następnie można rozpocząć imprezowanie od Solsbury Hill ( pisze z pamięci )

A na porannego kaca : Don't give up :)))

 

Pzdr

 

PS. Cholera widziałem plakaty z tramwajów ale nie zajarzyłem że koncert jest w Poznaniu, jak myślicie można

jeszcze kupić bilety ... pewnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Janusza, pana na Willandii:

 

El_Capitano. Człowiek uczy się całe życie. Ja od 1976 wiedziałem, że ta płyta ma tytuł "Stratosfera". Nawet pamiętam jak Piotr Kaczkowski zapowiadał tę płytę jako "Stratosferę". Także puszczał ją kiedyś (była taka cykliczna audycja "Muzyka elektroniczna") Kordowicza(?) i tam też tak pamiętam. Ale pamięć mam jednak zawodną, jak widać. W takim razie poszukuję tych remixów. Janusz

 

No chyba się nie obraziłeś?!

 

Ja też wychowałem się el-muzycznie na audycjach Jerzego Kordowicza. Dzisiaj dodatkowo mamy coś takiego, jak różne strony www poświęcone przez fanów swoim idolom. Kiedyś istniała fantastyczna strona:

http://www.tangerinedream.de

ale ją zmienili (nie tylko adres) na:

http://www.tangerinedream.org/

Dominują tu teraz te nie najwyższych lotów kawałki nagrywane masowo od 1988 r.

Polecam jednak wejść na "dyskografię", czyli na stronę:

http://www.tangerinedream.org/mod.php?mod=...5f3b2d867f7aca9

 

Są tam te "nasze" stare dobre albumy w ramach działu "Virgin Years", "Blue Years" i "Melrose Years". Z najwcześniejszych "Pink Years" daje się słuchać, moim zdaniem, tylko "Green Desert" i "Alpha Centauri".

ten podział na lata był na starej stronie inny, ale i teraz chronologia jest zjadliwa - dotyczy okresów współpracy z poszczególnymi wytwórniami. Każda płytka jest krótko opisana i są pliki do odtworzenia.

 

Tu jest "Twój" ulubiony "Stratosfear":

http://www.tangerinedream.org/mod.php?mod=...amp;media_id=59

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Petera Gabriela mam:

 

Secret World Live (CD. MC, VHS)

Passion (CD)

OVO - The Millennium Show (CD)

OVO (CD)

Up (CD)

So (MC)

Us (MC)

Shaking The Tree (MC)

i, jako ostatni, rarytasik - nagrany z MiniMaxu Kaczkowskiego prywatny koncert dla 20 dziennikarzy. 45 minut boskiej muzyki na w pół unplugged - ekskluzywna, niskonakładowa kompilacja (i ze starszych płyt, i z ostatniej "Up").

 

Znacie ten koncercik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są takie:

2) książki (ostatnio dużo to przez DaVe'a)

3) sport telewizyjno-gazetowy,

4) piwko + dyskusje filzof-polit-społ (to koniunkcja)

Jak sobie coś jeszcze przypomnę  to napiszę.

 

Ad 3) - a jaka dyscyplina konkretnie sie pasjonujesz?

 

Ad 4) - o tak, zdecydowanie potwierdzam - mielismy okazje podyskutowac :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie przedstawie z tej "intymnej" strony ;)

Dziwi mnie faktycznie zbieznosc pasji - szczegolnie siatkowka i chemia. Informatyka jakos mniej, bo to w koncu internet.

 

Ja generalnie mialem w zyciu to szczescie, ze polaczylem pasje z zawodem. Chociaz to raczej pewna konsekwencja w rozwijaniu pasji pociagnela juz zycie dalej...

 

Czym zyje:

1. Od dziecka tworze - rysunek, rzezba i takie tam...

2. Potem w 6 klasie pds. zakochalem sie w komputerach (zx spectrum)

3. To dalo efekt fuzji - czyli grafika komputerowa

4. Jak komputer to gry - dzisiaj juz tylko incydentalna rozrywka na Xbox'ie

5. Internet od strony strategii marketingowej - takze kreacja

6. Psychologia, relacje miedzyludzkie, podswiadomosc

7. Serwisy informacyjne - budowa, zarzadzanie, strategia - zabawa swietna :) - dla pasji dzisiaj prowadze GamePUB.org, www.futbol.pl

 

To wszystko jako mix z jednej strony jest pasja, z drugiej codziennym zyciem zawodowym, a to co jest After Hours:

 

1. Podroze (w szczegolnosci tropikalne wyspy)

2. Nurkowanie

3. Squash

4. Spotkania towarzyskie zwane imprezami, takze clubing

 

O astronomi i kosmosie nie pisze, bo pytanie dotyczylo innych pasji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - ja mam stara (niemiecka) mape z czasow wojny (sztabowka chyba) z orginalnymi szkicamy niemcow. Tereny - czesc warszawy i okolice zachodnie.

 

Jak by Ci to Adamie napisać wprawdzie posiadam trochę map XX wiecznych ale dla mnie stare tzn. takie od XV -XIX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz coś Mirku z naszego regionu?

Te mapki z ostatnich Wyborczych na 750-lecie lokacji Poznania to rarytas prawda? Uwielbiam je studiować i analizować rozwój miasta.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Macie ciekawe zainteresowania, oto moje, oczywiście astro przycmiewa je wszystkie z okładem:

-literatura oj naczytałem się, bez podziału na gatunki bardzo dużo SF w tym mój faworyt-S.Lem. Polecam Master Voice dla myślących inaczej.

-prawo i ekonomia (cholera)

-majsterkowanie

-rower i narty full ekstremalnie, czyli curving bez kijków na łeb na szyję, blondi i dzieci na trasach widziane niemile.

-zwiedzanie, ale głównie z braku czasu i z powodu dystansu do zagranicznych cudów świata-naszego kraiku.

-ostanio foto, szczególnie zdjęcia przyrodnicze w tym z możliwościami makro dobrej cyfrówki-super zajęcie, do cioci na imieniny udaję się bez aparatu ;)

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze

Ja już chyba 5 raz czytam Głos Pana

Polecam "Doskonałą Próżnie" i "Wielkość Urojoną"

też dla myślących inaczej.

 

PS

Fajnie to brzmi ( czytanie Głosu Pana ) dla kogoś kto nie wie ze to Lema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz coś Mirku z naszego regionu?

Te mapki z ostatnich Wyborczych na 750-lecie lokacji Poznania to rarytas prawda? Uwielbiam je studiować i analizować rozwój miasta.

 

Piotrze głównie mam mapki i plany regionu z takim unikatem jak Plan Poznania Fabera z poczatku XVIIIw.

Co do Wyborczej to jak by to powiedzieć byłem jednym z pomysłodawców tej akcji:-). Chodziło o to aby głównie zaprezentować plany praktycznie na rynku niedostępne bo występujące w pojedyńczych egzemplarzach tzw. rękopiśmienne. Dopiero plany XXw. które będą drukowane przez najbliższe sześc tygodni są do zdobycia.

Jak będzie kiedyś okazja to Ci pokażę moje mapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.