Skocz do zawartości

Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?


Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz astronomii lubię czytać książki różnej tematyki chociaż chyba najbardziej historyczne a oprócz tego praktykuję jogę,jako ze jestem po wylewie pojawiła się ona u mnie na początku jako forma rehabilitacji i tak zostało zajmuję się też usprawnianiem manualnym obydwu rąk aby jednakowo się nimi posługiwać i teraz przymierzam się do pisma lustrzanegopost-24002-0-70323600-1470563745_thumb.jpg

Edytowane przez rompek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dodatkowo kocham książki mogła bym czytać godzinami ;)

 

 

To polecam ten wątek (nasz wieloletni Moderator jest też pisarzem) a opinie są bardzo pozytywne jak widać

 

http://astropolis.pl/topic/51485-nieistotne-moja-ksiazka-w-sprzedazy-od-3122015/page-8?do=findComment&comment=636887

Pozdrawiam

wim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moich zainteresowaniach już pisałem, ale ponadto lubię patrzyć w niebo na płynące chmury, które przybierają ciekawe kształty.

Nocne ciemne, bezchmurne niebo z błyskającymi gwiazdkami w odcieniach tęczy. Kolorowe zdjęcia głębokiego nieba z niepowtarzalną paletą kolorów i odcieni.

Może nie jest to hobby, ale to bardzo wpływa na mój nastrój i mnie uspokaja. :astro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Autorka mi znana z książki Historia Japonii :) ale tą opowieść też znam "Taketori Monogatari" historia o Kaguya Hime i jej specyficznych przybranych rodzicach, doczekała się świetnej ekranizacji w filmie animowanym studia Ghibli z 2013 - świetna dość nietypowa animacja, ręczne rysunki w ciekawym stylu coś jak drzeworyt, bardzo ładne wstawki animowane z spontanicznym rysunkiem - genialne.

 

Tutaj tytuł mnie trochę drażni w tłumaczeniu, wg mnie taki dosłowny, ale Monogatari cieżko przetłumaczyć, "opowieść o zbieraczu bambusa", albo legenda o zbieraczu bambusa :), albo przypowieść o zbieraczu bambusa. Nie wiem czy by trafiła do naszych czytelników. A tłumaczenie takich legend dla normalnych ludzi nie znających ani tamtejszej kultury ani mentalności, języka i sposobów myślenia jest bardzo trudne. Ja się nie liczę bo uczyłem się parę lat Japońskiego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tą opowieść też znam "Taketori Monogatari" historia o Kaguya Hime i jej specyficznych przybranych rodzicach, doczekała się świetnej ekranizacji w filmie animowanym studia Ghibli z 2013 - świetna dość nietypowa animacja, ręczne rysunki w ciekawym stylu coś jak drzeworyt, bardzo ładne wstawki animowane z spontanicznym rysunkiem - genialne.

 

Tutaj tytuł mnie trochę drażni w tłumaczeniu, wg mnie taki dosłowny, ale Monogatari cieżko przetłumaczyć, "opowieść o zbieraczu bambusa", albo legenda o zbieraczu bambusa :), albo przypowieść o zbieraczu bambusa. Nie wiem czy by trafiła do naszych czytelników. A tłumaczenie takich legend dla normalnych ludzi nie znających ani tamtejszej kultury ani mentalności, języka i sposobów myślenia jest bardzo trudne. Ja się nie liczę bo uczyłem się parę lat Japońskiego ;p

 

 

Tylko, że to coś innego ;) Ta książka to zbiór krótkich legend/baśni państwa Kibi. Bambusowe pacholę to tytuł jednej z nich i jest to inna historia niż ta, o której piszesz ;)

 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49425/bambusowe-pachole-legendy-krainy-kibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga Wojna Światowa na Pacyfiku, strategie w kosmosie, analiza techniczna na GPW (z raczej marnym skutkiem, ale się nie poddaję :) )

Analiza techniczna to lipa, to przyglądanie się komuś w krzywym zwierciadle, skup się na order flow i technikach wolumenowych na giełdach gdzie masz dostęp do książki zleceń to stosunkowo łatwe, powodzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WOW :)

 

:respect: Te poniżej tabletek to już absolutna bomba.

 

Przydałbyś się bardzo w tym wątku:

 

space-art

 

http://astropolis.pl/topic/23890-space-art/page-43?do=findComment&comment=643406

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁAŁ! serio miazga! Najbardziej podobają mi się 2 i 3 poniżej tabletek. W czym robisz? 3DS, C4D? Też się chwilę w 3DS bawiłem ( https://www.flickr.com/photos/122377326@N08/27925269943/in/dateposted-public/) ale mimo chęci, to słabo mi ta nauka szła, no i komputer słaby.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.