Skocz do zawartości

Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hmm pisanie różnego rodzaju wierszy, opowiadań, spotykanie się i poznawanie nowych ludzi, jak koledzy wyżej od czasu do czasu wyskoczenie gdzieś ze znajomymi na piwo. :D Hehh nie wiem czy można to podciągnąć pod hobby czy zainteresowania ale też medytacja. Słuchanie muzyki i czytanie ale to standard. A co do pisania to piszę, a właściwie próbuję napisać własną powieść, a jako że robię to w czasie wolnym i jak mam wenę to w sumie też można to chyba podciągnąć pod zainteresowania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Alien napisał:

A Ja wróciłem pół roku temu do zainteresowań z przed 20 - paru laty czyli grania. I nagrałem sobie na razie dwa rythm coverki i cały czas sobie trenuje.

 

https://www.youtube.com/channel/UCDlAidyeBtP6SZYF2W9drwQ

Paranoid klasyk klasyków :) stary dobry Ozzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 23.08.2017 o 18:10, Ura napisał:

Dawno nie robiłem aktualizacji mojego hobby nr 2 czyli akwarium morskiego, doszło sporo zwierzaków i inne oświetlenie, no i wreszcie fotki z lustrzanki :

 

 

_Z0C3729.jpg

_Z0C3730.jpg

_Z0C3732.jpg

_Z0C3735.jpg

_Z0C3740.jpg

Poproszę o więcej zdjęć albo linka do swojej galerii na nano-reefie. Pierwsze zdjęcie mega:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolak89 napisał:

Poproszę o więcej zdjęć albo linka do swojej galerii na nano-reefie. Pierwsze zdjęcie mega:)

:) dzięki dawno nie robiłem nowych zdjęć porządnym aparatem tak jak na tych zdjęciach zamieszczonych tutaj, muszę to nadrobić bo korale mocno podrosły i doszło trochę nowych, niestety kolczastego jeżowca musiałem oddać innemu akwaryście bo takie miał wielkie kolce że nie mieściły mi się w akwarium :)

Na nano-reef jestem pod tym samym Nickiem i mam taki sam awatarek, dziennik akwarium jest pod tematem "płytka rafa z mangrowcem" tylko że mangrowca dawno już nie ma bo usechł - totalnie się nie przyjął chyba za duże zasolenie jednak bo 1,026 a raczej nie jest to zasolenie estuariów a raczej rafowe.

Co do tego dziennika to też coś słabo uzupełniam z braku czasu :) ale musze porobić nowe zdjęcia co przy Ledach nie jest wcale takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ura napisał:

:) dzięki dawno nie robiłem nowych zdjęć porządnym aparatem tak jak na tych zdjęciach zamieszczonych tutaj, muszę to nadrobić bo korale mocno podrosły i doszło trochę nowych, niestety kolczastego jeżowca musiałem oddać innemu akwaryście bo takie miał wielkie kolce że nie mieściły mi się w akwarium :)

Na nano-reef jestem pod tym samym Nickiem i mam taki sam awatarek, dziennik akwarium jest pod tematem "płytka rafa z mangrowcem" tylko że mangrowca dawno już nie ma bo usechł - totalnie się nie przyjął chyba za duże zasolenie jednak bo 1,026 a raczej nie jest to zasolenie estuariów a raczej rafowe.

Co do tego dziennika to też coś słabo uzupełniam z braku czasu :) ale musze porobić nowe zdjęcia co przy Ledach nie jest wcale takie proste.

No to czekam na aktualizacje. Właśnie najbardziej liczyłem na jeżowca;) są to tak kosmiczne zwierzęta, że to się w głowie nie mieści. Swego czasu byłem bardzo napalony na solniczkę ale stanęło tylko na wciąganiu wiedzy z nano-reefu, z ograniczonym budżetem poszedłem jednak w stronę astro ale kto wie. Może niedługo i u mnie zagości mała solniczka ale z tego co wiem żeby własnie mieć jeżowca trzeba mieć spory litraż:) A to koszta, koszta i jeszcze więcej wiedzy.

Edit: Szkoda, że mangrowiec się nie przyjął. Pierwszy raz widziałem taką koncepcję zrobić sobie las namorzynowy w sypialni:)

Edytowane przez lolak89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolak89 napisał:

No to czekam na aktualizacje. Właśnie najbardziej liczyłem na jeżowca;) są to tak kosmiczne zwierzęta, że to się w głowie nie mieści. Swego czasu byłem bardzo napalony na solniczkę ale stanęło tylko na wciąganiu wiedzy z nano-reefu, z ograniczonym budżetem poszedłem jednak w stronę astro ale kto wie. Może niedługo i u mnie zagości mała solniczka ale z tego co wiem żeby własnie mieć jeżowca trzeba mieć spory litraż:) A to koszta, koszta i jeszcze więcej wiedzy.

Edit: Szkoda, że mangrowiec się nie przyjął. Pierwszy raz widziałem taką koncepcję zrobić sobie las namorzynowy w sypialni:)

 

Mam jeszcze jednego jeżowca małego Mespillia Globullus, całkiem ciekawy zwierzak.

Możesz śmiało wdrażać w życie wiedzę w czymś małym ja zaczynałem od 18 L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem ruszyć z NanoReef 30l z kaskadą i cotygodniową podmianą dużej ilości wody, żeby utrzymać dobre warunki w tej kostce ale trochę się bałem:) rzekomo małe ciężko utrzymać stabilnie a duże to już "duży koszt", choć z drugiej strony do małego też trzeba kupić filtr RODI itd. i wyjdzie też około 1000 zł:) Wrzuć jak będziesz miał czas co tam u jeżowca słychać i jak się miewa arrow crab:) Ten to jest straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odjazdowy wątek. Ale ciekawa ekipa siedzi na tym forum!

Dorzucając swoje dwa grosze do wątku..interesuje mnie mnóstwo rzeczy na raz i nie uważam tego za zaletę. Podziwiam ludzi, którzy mają jedną branżę i wiedzą na ten temat wszystko.

Prócz kosmologii.. kung fu, trenuję już 8 lat i ciągle mi mało.

Literatura - kiedyś piękna, ale zrobiłam się potwornie wymagająca i trudno mi znaleźć coś, co wysadzi mnie z butów. Dlatego od kilku lat reportaże i popularnonaukowa. W zeszłym roku wszystko o freedivingu i życiu morskim, z akcentem na oceany, wieloryby. W tym roku - dzikie życie przyrodników ze zwierzętami (np. jak się żyje z borsukami), ludy Sahelu, podróże w XIXw, Timbuktu.

Wiatr&woda - wszystkie możliwe formy wykorzystania tych żywiołów.

Muzyka - od metalu do Bacha - jestem w tej materii zawziętym szperaczem. Ostatnio słucham muzyki ludów pustynnych - Tuaregów.

Sztuka - dobry obraz nie jest zły ;)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek! Pozwólcie, że też podzielę się swoimi pasjami... :)

Poza obserwacjami nocnego nieba:

1. Kolekcjonuję meteoryty. Ba, mam prawdziwego świra na ich punkcie! :) Z miesiąca na miesiąc konsekwentnie rozszerzam swoją kolekcję. Zgromadziłem już ponad 100 okazów (LINK). W moich zbiorach są maleńkie fragmenty rzadkich meteorytów, ale także nieco większe kawałki: chondryty, meteoryty żelazne, achondryty HED, kawałki Księżyca i Marsa. Przeróżne to "kamyki". Uwielbiam zgłębiać ich tajemnice. Przykładam też dużą wagę do ziemskiej historii konkretnego meteorytu, np. okoliczności spadku, sposobu znalezienia, itp. Jednocześnie marzę o tym, by wziąć udział w wyprawie poszukiwawczej na pustyni. :D Od paru miesięcy jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego i dzięki temu stale się dokształcam. Od początku tego roku prowadzę też tematycznego bloga oraz meteorytowy fanpage na Facebooku z aktualnościami i ciekawostkami.

2. Gram na fortepianie. Obecnie dużo gorzej, niż kiedyś (czyt. w "latach świetności"), ale nadal sprawia mi to dużą satysfakcję.

3. Projektuję logotypy. Lubię "rebusowatość" tej gałęzi grafiki użytkowej. :)

Edytowane przez Snejk
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

1. Hodowla roślin egzotycznych i ogólnie ogród.

2. Kolekcjonowanie płyt winylowych.

2. Wędkarstwo (spinning i mucha)

3. Tuning samochodu

4. Malowanie figurek Warhammer i próba grania nimi od jakiś dwóch tygodni i strasznie mnie to wkręciło :)

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.