Skocz do zawartości

Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?


Rekomendowane odpowiedzi

Poza niedawno rozpoczętym astrofoto hobby, to była to również elektronika, naprawy itp. Lubiłem wcześniej zbierać polski sprzęt audio. Fotografuję również ludzi, choć nieco to ucierpiało kiedyś z powodu znalezienia czegoś nowego, a mianowicie tańca :)

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O! Konkluzja wywnioskowywalna z tego tytułu podoba mi się.

W nocy to powinno być bardzo, bardzo ciemno. Ciemniej niż ... w zwykłe ciemno :D

 

A do jakiego mojego hobby piję?
Do czytania pasjami książek.

Robiłem to kiedyś i wyprzedzałem pod względem ilości przeczytanych książek
wszystkich rówieśników z mojej klasy w szkole podstawowej o ... lata świetlne. :D

 

Już wtedy przeczytałem i bardzo się wzruszyłem się powieścią "Obłok Magellana" - Stanisława Lema.

 

Oni tam mieli sztuczną grawitację na dużym statku kosmicznym lecącym do najbliższej od Słońca gwiazdy

(tu Lem wykazał cenną szczyptę realizmu bo latanie załogowe dalej niż kilka lat świetlnych to w praktyce bzdura w naszym wszechświecie z jego realiami).

 

Siema

 

IMG_20200816_111051.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu grywam w Scrabble (polecam) i na przemian z rywalką układamy litery na specjalnej szachownicy jakby budując krzyżówkę.


Zakazane są tylko nazwy własne czyli takie od wielkiej litery natomiast dozwolone wszelkie części mowy w dowolnej odmianie, trybie, itp.

 

W instrukcji gry jest informacja o oficjalnym słowniku wszystkich słów włącznie z odmianami, trybami, itp.
"Oficjalny słownik Scrabble online"

http://www.pfs.org.pl/osps_online.php

 

Na zakładce "Arbiter" wpisałem słowo ŁAJ i nacisnąłem buźkę na dole by sprawdził i okazało się, że istnieje.
Moim zdaniem to tryb rozkazujący od czasownika ŁAJAĆ. Ktoś sądzi inaczej?

Tak samo istnieją słowa: MI, SYKI, ES, ÓCZ, ZA, REFRAKTOR.

 

RETROREFLEKTOR jakoś nie uwzględnili ;)

 

Z przykładu na jakiejś planszy co gdzieś tam widziałem poznałem bardzo dziwne (jak dla mnie) słowo.
Sprawdziłem je potem "Arbitrem" i okazało się, że ono jest poprawne: ZASCHŁOŚ.

Zgaduję takie jego użycie:
- Cóż. Upadłoś i zasłochś na lustrze głównym mojego teleskopu zwierciadlanego :D

 

Słowo ZWIERCIADLANY też jest oczywiście akceptowane.

 

W sumie to tego "Arbitra" można też wykorzystywać jak słownik ortograficzny. Przykład:
Jak piszemy słowo wątek w drugim przypadku i mamy wątpliwość to wpisujemy tam słowa:
WĄTKU (okazuje sie poprawne) i WĄTKA (okazuje się niepoprawne).

***
Innym moim hobby jest od kilku lat tworzenie memów publikowanych na przykład na Facebook, Twitter, itp.
I jeden przykładowy produkt tego hobby, akurat nówka (o pierwszym niepłaskoziemcy) załączam.
Mem ten, i często inne, udostępniam tu (i tam) pro publico bono więc chętni mogą kopiować i wstawiać wszędzie bez informacji o autorze.

 

Siema

 

fb_znalezione.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hobby poza astro?

1. Tworzenie grafiki (pikselart, komiksy, grafika wektorowa)

2. Fotografia

3. Zbieractwo czyli kolekcjonowanie różnych figurek i statuetek

4. Pływanie

5. Podróże (zwłaszcza Azja i Daleki Wschód)

6. Gry konsolowe

7. Czytanie książek (w ogromnych ilościach!)

Reasumując nigdy nie narzekam na nudę, czy to w towarzystwie czy bez ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Muzyka: klasyka,jazz,blues gra na harmonijce

2.Książki - beletrystyka klasyczna, np. Shakespeare, Melville, Proust, Conrad, Bułhakow itp.

5. Historia

4. Sztuka - to co można zobaczyć w Luwrze

5.Fotografia ale nie astro

6.Dawniej sztuki walki

7. Zbieranie noży

 

Na końcu ale nie ostatnie po prostu wino :)

Edytowane przez swnw
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Moją pasją numer jeden od czasów dzieciństwa jest pro wrestling. Uwielbiam uciekać do tego świata fikcji i rozrywki, a zarazem niezłej dawki adrenaliny. Byłem na ponad 50 galach na żywo w Europie i Japonii. 

 

Poza tym lubię historię Ziemii, dinozaury i różne inne stworzenia, ktore pojawiły sie później, starożytne cywilizacje i wszystkie niejasności z tym związane. 

 

Podróże. Szczególnie Azja. Jak wcześniej pisałem byłem kilka razy i uwielbiam Japonię. W przyszłości szykuje się na wypad na Filipiny. 

 

Nauka. Fizyka z czym związana jest też astronomia, nowinki technologiczne, itp. 

Edytowane przez Martyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na przełomie XX i XXI wieku namiętnie oglądałem seriale ale na nabywanie gadżetów z nimi związanych się nie zdecydowałem.
To może teraz ulec istotnej zmianie (kusi mnie ten kubek).


Ostatnio córka zachęciła mnie do oglądania kilku ostatnich odcinków "Gry o Tron".

 

Ładna ... fabuła :)

 

Czy któraś z szanownych Forowiczek lub któryś z forowiczów ma jakiś gadżet związany z jakimś serialem?

 

Siema 

graotron.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uprawiam moje pierwsze poważne hobby w życiu (MDK = Młodzieżowy Dom Kultury). Teraz tylko internetowo.
***
Klasyczna sytuacja w szachach.
Białe uparcie broniły piona przewagi dając czarnym okazję jego poświęcenia w zamian za szybszy rozwój
i dzięki temu białe znalazły się potem w kłopotliwej sytuacji.

 

Debiut czyli początek partii wyglądał tak (Odpowiedź pionem na D5 na pierwszy ruch białych pionem na E4 nazywa się "Obroną Skandynawską")


1. e4 - d5
2. e4:d5 - Sf6
3. c4 - c6
4. d5:c6 - Sb8:c6


***
3. c4 (białych) mimo, że utrwala przewagę posiadania pionka uchodzi za słaby ruch.

 

Siema
p.s.
Jeżeli moderacja uzna, że warto założyć osobny wątek p.t. "Kącik szachowy" z pierwszym postem tym właśnie
to Ok i może to być wątek nawet w ukrytym dla niezarejestrowanych dziale "Pseudonauka".
Powiedzmy, że "nauka gry w szachy" to ... nie nauka :D

 

 

aspol.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się może dorzucę z moimi Hobby.

 

Wiem co prawda że Astro jest przysłowiową beczką bez dna, ale dla mnie to i tak znacznie tańsza alternatywa do wyścigów samochodowych, w których kiedyś startowałem i mam nadzieję że jeszcze wrócę do tego :)

 

Poza tym jest jeszcze serowarstwo, uprawa ostrych papryk, motoryzacja jako taka i szeroko pojęte majsterkowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dniu 22.01.2021 młodziutki (23) polski arcymistrz, Jan-Krzysztof Duda, grał przy stoliku, zatem nie przez internet,
w poważnym turnieju przeciwko błyskotliwemu i wybitnie silnemu aktualnemu mistrzowi świata (lat 30).

 

Będąc białymi w trochę gorszej pozycji (piony niefortunnie ustawione i łatwe do atakowania)
zamiast biernie wycofać się zaatakowanym gońcem na mało optymalne miejsce zagrał odważnie do przodu,
jakby podstawiając go czarnemu pionowi pod bicie, starannie przewidując potencjalne warianty.

 

Przeciwnik nie zdecydował się na zabicie i po dalszej walce Duda uratował remis w tej partii.
Mało komu udaje się nie przegrać z Magnusem więc był to głośny i cenny sukces Polaka. :)

 

Ciekawostka.
Panowie bardzo elegancko doprowadzili do remisu.
W nieciekawej końcówce wieżowej nikt nikomu nie musiał proponować remisu,
czekając na "łaskawą" zgodę lub "afront" odmowy, lecz, po prostu,
trzy razy powtórzyli tę samą pozycję i remis wyniknął z zasad tej gry.
Sędziom nie pozostało nic innego jak zapisać wynik: 0.5 : 0.5

 

Oglądanie tej partii (z komentarzami fachowca) to prawdziwa uczta dla kogoś kto zna szachy choć jako tako.

 

Siema

 

duma_.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poker :) polecam każdemu kto lubi logiczno-matematyczne rozgrywki. Obecnie w pokera można grać praktycznie w całym kraju za sprawą rozgrywek "legalnego pokera". Oczywiście ze względu na bardzo niezrozumiałe ustawy, poker w Polsce nie ma lekko i te rozgrywki są bardzo ograniczone. Niemniej jednak jest szansa wypróbowania się przed większymi turniejami w innych częściach Świata - czyli dla wyjaśnienia, praktycznie wszędzie tylko nie w Polsce :P.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 07:23, SebaSan1981 napisał:

Hobby poza astro?

1. Tworzenie grafiki (pikselart, komiksy, grafika wektorowa)

2. Fotografia

3. Zbieractwo czyli kolekcjonowanie różnych figurek i statuetek

4. Pływanie

5. Podróże (zwłaszcza Azja i Daleki Wschód)

6. Gry konsolowe

7. Czytanie książek (w ogromnych ilościach!)

Reasumując nigdy nie narzekam na nudę, czy to w towarzystwie czy bez ;)

 

SebaSan1981, czy ja aby Cię nie kojarzę z for o pegazusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.