Skocz do zawartości

Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?


Rekomendowane odpowiedzi

Do Marcina 1323:

Extra jest z Leszna ze zgrupowania kadry narodowej. Nie wiem skąd jesteś ale tego lata warto być w Lesznie - odbywają się mistrzostwa świata szybowcowe - są już w ilości szt. 2 największe szybowce ETA o rozpiętości 31 m - niesamowita sprawa no i w powietrzu..... to prawdziwe poetry..... ! Co do ETY, latnictwa i modelarstwa chłopak mojej siostry zrobił model w skali 1:5 tego szybowca - ma to rozpiętosci 6 m i lata rewelacyjnie z tego co wiem jest to wciąż największy latający model w Polsce - ma doskonałośC 51. Tutaj stronka z tym długasem: http://strony.wp.pl/wp/marcin.duda1/ !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wiadomość, ale obecnie nie dysponuję zbyt dużą ilością wolnego czasu. w dniu 27 lipca czeka mnie egzamin wstępny do AON na wydział lotnictwa i obrony powietrznej, dziobania od sku... i ciut ciut :(, mam nadzieję, że wszystko zakończy się pomyślnie. Na pewno jadę do Radomia 30 lub 31 sierpnia. MTO zaświtało w mojej głowie właśnie z myślą o tych pokazach, byłem w poprzednim z 200 mm + 2x konwerter - porażka na całej linii, ujęcia niektóre niezłe, ale co z tego jak samoloty trzeba było oglądać prawie pod lupą ;) . na tegorocznej Góraszce był Ju-52, mam kilka ujęć w locie z MTO ( jak i całej reszty samolotów biorących udział w pokazach), w najbliższym czasie powinny ukazać się na www.lwwo.slupsk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model robi wrażenie. Oczywiście mam kontakt z modelarzami z prawdziwego zdarzenia ( niektórzy sędziowali ostatni puchar europy modeli kosmicznych w Płocku), ale nie wiem, czy któryś odważył by się takim czymś polecieć, nic, tylko czapki z głów Panowie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;D No. A ja usłyszałem ostatnio od koleżanki że wszyscy astronomowie to dziwaki. ;D

 

To zależy w jakim kontekście to usłyszałeś bo to można opatrznie zrozumieć ;D, a ładna i młoda chociaż ta kolezanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od dość dawna interesuje się motocyklami starymi angielskimi BSA Norton Triumph i takie perełki jak Vincent niestety tylko teoretycznie, majsterkować lubię bardzo od zawsze budowałeem ustrojstwa które jeździły, pływały, latały, wzmacniały (i to bardzo) ale i takich które nic nie chciały robić też się parę razy udało.

Nie znoszę np piwa i dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś podczas chmurnych nocy wykorzystuje swój sprzęt do oglądania populacji ziemskiej w celu cieszenia wzroku ich wyglądem tudzież działaniami wieczorno-nocnymi? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominają mi się moje praktyki z geodezji. Teodolit też ma niezłe powiększenie. Pamiętam, że najdłużej zawsze odczyty trwały na moście, z którego można było sobie poobserwować nielegalną plażę wychowawczyń z kolonii. Myślały, że jak są jakiś 1km od ludzi, to są bezpieczne ;D ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

E tam to tylko literki w nazwie a tu liczy się naprawdę rozmiar wyciągu i jego wysów oraz gładkość bezluzowej pracy 8)

(W astrofoto oczywiście paskudy jedne) ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnąc dalej ten wątek, chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem: :D mam już prawie 4 dychy na karku i dopiero niedawno mnie oświeciło jak wspaniale można podrywać dziewczyny na astro. Jak on i ona chcą spędzić noc i on to zproponuje, to ona albo się zgodzi i nie jest już taką damą za jaką chce być uważana, albo strzeli w gębę i po sprawie. Tak czy inaczej, żadna z powyższych nie jest "win-win" sytuacją. :(

A taki teleskop.... Proponujemy wspólne obserwacje nocą i wszystko gra. ;)

W młodości używałem i rozwijałem wszystkie możliwe techniki, ale na teleskop to nie wpadłem. :-. Człowiek uczy się całe życie i nigdy na naukę nie jest za późno.

O dzięki Wam Panowie za nauki, których tu doświadczam. ;D ;D ;D

 

PS

Januszu, ja nie mam w profilu napisane jakiej lunety używam, a już w szczególności jaki ma(m) wyciąg. ;D ;D Może koleżanka zainteresowała się rozmiarem piłki plażowej albo moją córeczką?

pozdrawiam Hamalu Ciebie oraz Twoją koleżankę (bez podtekstów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam już prawie 4 dychy na karku i dopiero niedawno mnie oświeciło jak wspaniale można podrywać dziewczyny na astro...

Tak, do dobrze znana i sprawdzona metoda. Co ciekawe we wszystkich znanych mi przypadkach niewiasty trwały w zainteresowaniach astronomicznych do ślubu, po czym nagle następowało pewne zniechęcenie. Ale w podrywaniu na skopa coś jest :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeważnie po slubie wiele się zmienia ;D ;D ;D

 

Przypomina mi to stary dowcip:

dwaj kolededzy spotykają się po dłuższym czasie. Jeden mówi

"wiesz, do czasu gdy się ożeniłem nie wiedziałem co to prawdziwe szczęście";

drugi na to:

"a teraz juz wiesz?"

ten pierwszy:

"tak, ale niestety teraz to już jest za późno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.