Skocz do zawartości

Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Instrumenty klawiszowe - gram od urodzenia :) Keyboardy, syntezatory, akordeony itp.
  • Podróże motocyklowe po Polsce i Europie - zwiedzanie miejsc ciekawych geograficznie i historycznych; byłem już motocyklem na Słowacji, 2x w Czechach, w Niemczech, 2x na Litwie, na Łotwie, w Estonii, a niedawno wróciłem z wyprawy dookoła Polski - 4000 km w 11 dni; w planach kolejne wyprawy m.in. przylądki Europy, Alpy, Bałkany (zapraszam gdyby ktoś chciał się podłączyć :) )
  • Lotnictwo wirtualne na zaawansowanym poziomie :) Symulator lotu Prepar3D, 3 monitory, wolant, pedały (orczyk), 6 dźwigni przypisanych do silników, rewersów, spoilerów i klap, panel z przełącznikami i pokrętłami itp..

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje hobby prócz astronomia to budowa roweru pod swoje zastosowania(chyba tragicznie mi to nie wyszło) i jazda w grupie rowerowej z fajnymi ludźmi. Także wycieczki samotne i zwiedzanie oraz odkrywanie ciekawych miejsc. W tym roku kilka wyjazdów grupowych było :)IMG_20210617_170735.thumb.jpg.db46133d1f822081239d4562c682e776.jpgIMG_20210604_154102.thumb.jpg.1ca9cb71b1f9594754b6f084fd786a21.jpg

Edytowane przez Amator-astro
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnego dnia pomyślałem - A gdyby tak.....stworzyć coś wielkiego i uniwersalnego ze swoich zasobów graficznych, coś co mogłoby promować astro w nieco zabawny sposób, jakąś plakietkę-wyróżnienie do wręczania zasłużonym kolegom w rozwój astrohobby w dowód uznania albo może młodym adeptom, bo to taki bardziej bajkowy, kreskówkowy świat. Paru kolegów poparło taką idee i wyszło oto coś takiego.

astroMEDAL.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 18:44, soczi napisał:

Pewnego dnia pomyślałem - A gdyby tak.....stworzyć coś wielkiego i uniwersalnego ze swoich zasobów graficznych, coś co mogłoby promować astro w nieco zabawny sposób, jakąś plakietkę-wyróżnienie do wręczania zasłużonym kolegom w rozwój astrohobby w dowód uznania albo może młodym adeptom, bo to taki bardziej bajkowy, kreskówkowy świat. Paru kolegów poparło taką idee i wyszło oto coś takiego.

astroMEDAL.png

 

 

 

Niestety ani w 
https://sjp.pwn.pl/sjp

(SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO)

ani w
http://www.pfs.org.pl/osps_mobile.php

(Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty)

 

Nie ma wyrazu łączącego słowo: astro z kolejnymi literami oznaczającymi miłośnika astronomii.

 

Natomiast akceptowane są (osobno) słowa: ASTRO oraz FAN i wystarczy Ci napisać je w tej kolejności i oddzielone spacją 
by Twój mem/dzieło miał wymiar super poprawny i uniwersalny.

 

To przy okazji (pasja - polecam) dodam, że ostatnio dwa razy w tygodniu gram z moją Kobietą w Scrabble
i zawalczyłem słowami (akceptowanymi) "wrę" oraz "żyt" (liczba mnoga od żyta chyba).

Pomyślałem sobie wtedy tak: Skoro "ona wrze" to ja ... wrę :D

 

A jeszcze!  Zapomniałeś o obserwatorach Słońca.

Wywal tego w kapelusiku i dzidziusia i daj tam słońce z plamami, protuberancją cycóś takiego!

Jakbyś jeszcze gdzieś wstawił lornetkę to tym lepiej.

 

***

Ale pocieszę Cię, że grafika Twoja jest bardzo ładna. Po spodziewanym poprawieniu ...  kradnę ją, a dokładniej, polecam. 

 

Siema

 

ama.jpg

 

 

Edytowane przez ekolog
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wybitnie oryginalnie:

  • programowanie, zwłaszcza mikrokontrolerów
  • elektronika
  • najchętniej połączenie dwóch powyższych
  • fizyka, niestety tylko na poziomie popularnym
  • gotowanie, do którego poczułem pociąg jak byłem na diecie odchudzającej, i tak już zostało
  • mniej lub bardziej przelotnie każda dziedzina w której nagle odczuję deficyt wiedzy
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, soczi napisał:

No gotowanie to chyba najbardziej przydatna umiejętność w życiu. Można by rzec, że wręcz bezcenna.

Zgadzam się, umiejętność gotowania rzecz wręcz niezbędna, zwłaszcza, jak ktoś jest w tych sprawach zdany na siebie. Natomiast gotowanie traktowane w kategorii hobby ew. zainteresowania to coś innego niż umiejętność ugotowania parówek czy zrobienia jajecznicy. Nie to żebym twierdził że robię nie wiadomo jakie rzeczy, chodzi o to, że robię to dla przyjemności, czy może raczej łącząc przyjemne z pożytecznym.

Edytowane przez MarekJ71
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Formuła 1, to moja miłość, choroba, coś bez czego nie potrafię żyć. Śledzę dosłownie wszystko co się tylko da. 

- mechanika z naciskiem na silniki, głównie boxery Subaru

- stawiam pierwsze kroki w lotnictwie (paralotnia)

- góry, prawie cała wielka korona Tatr zdobyta

 

I cała masa pomniejszych ;) 

Lets Go Smoking GIF by Formula 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.