Skocz do zawartości

Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?


Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna pierwsze i niezaprzeczalnie najbardziej pochłaniające mój wolny czas oraz środki hobby - wędkarstwo karpiowe. Wyparte przez astro i trochę zaniedbane w ostatnich dwóch- trzech latach oraz bieganie z moją sunią. Dystanse bardzo różne od paru do parunastu km.

IMG_20201021_143625.jpg

received_4188202634536225.jpeg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/10/2022 at 7:07 PM, Misza said:

_MG_5895.JPG

 

_MG_5944.JPG

 

Rust.JPG

 

Od razu pomyślałem o tym:

 

Stalker_4.jpg.e7d0eca0fa4abf2c47e2a66774b5d5b1.jpg

 

Ktoś rozpoznaje :-) ?

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Gagarin85 said:

Stalker?

 

Bingo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mam pasję która się gryzie się z astro. Żeby biegać trzeba być wypoczętym a tutaj pasja która zarywa noce i jak tu rano wyjść biegać:laughbounce2:. Narazie udaje się jakość zapanować nad tym chociaż są jeszcze dzieci, żona i kolejna pasja: elektronika:)

 

 

 

image.thumb.png.c87d2354ad9afb461e12ccaa07818f77.png

  • Lubię 6
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz83 napisał:

Oprócz tego piwowarstwo - na początku pandemii zacząłem warzyć własny browar i obecnie już ponad 30 warek za mną (ponad 20 różnych gatunków piw) :)

Wiesz co, może ja Cię w końcu nawiedzę nawet jak nie będzie ładnej pogody? :D

 

2 godziny temu, Lukasz83 napisał:

 

20210513_142826-horz.thumb.jpg.f01845c1bb3aa81b92fdc45fa211a48d.jpg

Jak robiłem cydr i porozlewałem go do butelek po piwie, które zakapslowałem, to największe wrażenie na wszystkich oczywiście zrobiło to, że dostają butelkę z kapslem - jakby to była nie wiadomo jaka magia :D Pewnie z domowym piwem jest podobnie, tylko bardziej to wkurza, bo się trzeba dużo więcej narobić, żeby je zrobić, a cydr w zasadzie robi się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne macie graty do browara, ja robię w garnku na gazie a potem fermentacja do plastikowego wiadra :) ale na usprawiedliwienie dodam, że dopiero 2 Warka, więc mam czas na rozwój sprzętu.

 

@Misza przyznasz, że strzelectwo wciąga równie mocno jak astro ? . Taka sama zabawa z doborem akcesoriów (szpejoza :) ), chmury nie przeszkadzają, fajna dawka emocji, fajni ludzie. Są też fajne stare bronie z historią, np. Taka dubeltówka z 1955 roku. 

20210411_143500.thumb.jpg.7b427955147af973dddf5920e08d9f21.jpg

 

Albo coś nowoczesnego jak "black rifle"

20211118_215324_resize_5.jpg.9bc21a2a0b56bf3c4781207955f7d03b.jpg

 

 

Oczywiście klasyki światowe też na propsie. Tu akurat bułgarska wersja AK74, kolba, magazynek i chwyt polskiej produkcji.

20211012_185923.thumb.jpg.985b8dda817686c9b434de966cf1b1f7.jpg

 

dla każdego coś się znajdzie, osobiście polecam.

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Z moich zainteresowań :

1. Muzyka : od ciężkich brzmień zaczynając od skandynawskiego black metalu, po doom lat 90" ala Type o Negative/Anathema/Tiamat, poprzez alternatywe pokroju Dead Can Dance i kończąc folku i muzyce klasycznej. (gitara elektryczna/akustyczna, flet thinwhistle, bieganie po koncertach, z czego największy na którym byłem to Metallica w Pradze 2019 trasa Hardwried)

 

2. Naprawa elektroniki - po muzyce to moje drugie hobby które daje mi najwięcej satysfakcji, szczególnie kiedy na moje biurko trafia jakiś sprzęt który jest totalnym trupem a po dokładnych oględzinach, użyciu multimetru/lutownicy/hotair wraca do świata żywych :) 

 

3. Kryminalia : książki Agaty Christie, Steven King i popularne ostatnio podcasty w szczególności Kryminatorium (Marcin Myszka) oraz Kryminalna Skandynawia.

 

4. Rozwój osobisty : tutaj znowu książki o tematyce rozwoju osobistego, ale takie zdrowe o tematyce budowania zdrowych nawyków i eliminowaniu złych, dobre relacje z bliskimi, techniki uczenia się oraz zapamiętywania, tworzenia przejrzystych notatek, doszukiwania się tego, co w życiu jest tak na prawde ważne i istotne ;)

 

5. Siłownia : coś co uwielbiam tak, że potrafię spędzić na siłowni nawet do 3/4 godzin machając hantlami ale ze względu na brak czasu/studia=sesja dosyć mocno zaniedbane hobby. Ale na pewno wróce do regularnych treningów, lecz najpierw muszę uporać się z elektrotechniką ;) 

 

Po drodze w moim życiu było jeszcze wiele innych zainteresowań takich jak fotografia (szczególnie zachody słońca), skateboarding (całe dzieciństwo <3) szosa itp.. ale te wymienione powyżej są najbardziej aktualne. Szczególnie lubie przeplatać swoje zainteresowania tak, że np. kiedy ćwicze na siłowni to słucham podcastu, kiedy czyszczę chłodzenie w PS4p słucham muzyki itp. 

 

Pozdrawiam wszystkich zajawkowiczów, życzę dużo spokoju i zdrowia w tych trudnych czasach.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dłubania i antenka wylądowała za oknem. Nie jest to dobre miejsce (ściana zasłania), ale nie mam możliwości zamocowania jej w innym miejscu. Antena odsunięta jest około 1 metra od ściany budynku i zamocowana na wysokości około 3 metrów nad ziemią. I tak jest o wiele lepszy odbiór niż z pokoju. Najdalszą stacje jaką udało mi się wyraźnie usłyszeć, to YL2GB z Rygi na Litwie. Pasmo 80 metrów (3796 kHz), emisją SSB (LSB) i to jest około 1900 km ode mnie. Z polskich stacji to Z Ełku SP7LFB i SP8ILF z Werbkowic. Odleglośc około 1370 km. Jak na tak małą antenkę (MLA 30+) i radio (Tecsun PL-880), to nie jest źle. Przyznam się, że bardzo to wciąga, zwłaszcza jak nie ma warunków na astro-foto. Mogę połączyć na raz 2 pasje, fotografując niebo z poziomu AsiAir +, i jednocześnie słuchać radyjka. :original:

 

DSCN4253.JPG

 

DSCN4254.JPG

 

Stacja nasłuchowa.jpg

Edytowane przez kiniu-13
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.