Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Widze jak zwykle 3miasto jest w tyle. Podgrupy powstały dla różnych miast a dla Gdańska (czy też lepiej dla trójmiasta) nie ma, czyżby tak mało osób oglądało niebo w Gdańsku i okolicach ? Czy w Trojmieście nie ma zwyczaju wspólnych wypadów?

Osobiście chętnie skorzystałbym z okazji podziwiania nieba przez nie swój teleskop (no jak na razie swojego brak :D ).

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiełem słowo "Gdańsk" w wyszukiwarce na stornie www.astro4u.net/yabbse

i w dalszym ciag nie przekonaliscie mnie ze ktos u mnie oglada niebo - w rezultacie bylo tylko pare postów. I bynajmniej te posty nie mialy w tytule "jedziemy na wspolne ogladnie" albo "spotkajmy sie w terenie" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz w wyszukiwarce "w Kamieniu" albo "w Borucinie" tydzień czytania :mrgreen:

 

El Capitano, Michu, Bodzio, CzarekW , Przemas, Koperas, Kiti.... itd itd itd... zobacz na zdjecie zbiorcze z Kamienia. Jak do tej pory nie byłem na żadnym zlocie lokalnym to mnie Michu normalnie publicznie objechał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiełem słowo "Gdańsk" w wyszukiwarce na stornie www.astro4u.net/yabbse

i w dalszym ciag nie przekonaliscie mnie ze ktos u mnie oglada niebo - w rezultacie bylo tylko pare postów. I bynajmniej te posty nie mialy w tytule "jedziemy na wspolne ogladnie" albo "spotkajmy sie w terenie" :(

 

:roll: http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...=;action=mmview wystarczy? Przekonany ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Widze jak zwykle 3miasto jest w tyle. Podgrupy powstały dla różnych miast a dla Gdańska (czy też lepiej dla trójmiasta) nie ma, czyżby tak mało osób oglądało niebo w Gdańsku i okolicach ? Czy w Trojmieście nie ma zwyczaju wspólnych wypadów?  

Osobiście chętnie skorzystałbym z okazji podziwiania nieba przez nie swój teleskop (no jak na razie swojego brak  :D  ).

 

Michal

 

Ja jako pierwszy poprosiłem o to :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wszystkie działy regionalne zapełniają się informacjami o zlotach tylko tu jakoś tak smutno. Zbliża się długi weekend podczas którego przypasował nów- świetny czas na obserwacje np. w pobliskich wioskach Kolbud gdzie niebo gwieździste jak trzeba :!:

 

Jakieś ciekawe plany w związku z tym :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie musicie nikogo za nic przepraszać!

Nie istnieje ,,jedyne słuszne '' forum, ani nie istnieje ,,obowiązek'' bądź ,,zakaz'' przebywania i wypowiedzi na żadnym forum (chyba, że Was zbanują :wink: :lol: ).

To gdzie piszecie (byle na temat i kulturalnie :D ), to Wasz wolny i świadomy wybór.

I bardzo dobrze, że podejmujecie własne, niezależne inicjatywy spotkań obserwacyjnych. Astronomia amatorska to pięke hobby, zaś fora astronomiczne to wspaniałe miejsca do wymiany myśli, poglądów i doświadczeń. Nie dajcie się tylko wciągnąć w ,,astropolitykę'' i astropyskówki, tak namiętnie uprawiane przez niektórych obywateli naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Grzybek, Gdańsk ma jedną z najsilniejszych ekip w Polsce, coś chyba słabo szukałeś skoro nic nie znalazłeś, bo oni mocna działąją również w ramach tamtejszego PTMA. Ostatnio dorobili się własnym wysiłkiem nowej siedziby, zresztą nalpeiej poszukaj sobie na astro4u pod hasłem Oddział Pomorski PTMA np. http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=6692.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kochani dopisujcie się do listy w tym wątku:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=...m1136398421#new

 

Jeżeli ktoś ma kłopoty prosze przesłać swoje zapotrzebowanie do mnie :

anna.debniak@roche.com

 

Proszę też załączyć nr tel. kom. lub kontaktowego, szczególnie osoby zainteresowane odbiorem indywidualnym.

 

Pozdrawiam serdecznie

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ktoś był dzisiaj? Ja zjechałem w Kolbudach w bok obok jeziora i dojechałem do jakiegoś klubu z napisem "VIP", po czym jakąś dróżką spowrotem dojechałem do głównej... Ponieważ już wcześniej straciłem dużo czasu na szukanie dobrego miejsca pojechałem w stronę obwodowej i w końcu przed Kowalami znalazłem niezłe miejsce. SkyLux dał radę - trapezik w M42 po prostu miodzio :banan: no i Saturn oczywiście (muszę kupić jakiś porządny 6mm bo ten w standardzie to lepiej nie mówić) Ogólnie w powietrzu jakaś mgławica no i łysy dawał przeokrutnie więc zasięg kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.