Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Miejscowka na US to nie Bliziny ;). Bliziny to miejsce do glownych obserwacji astronomicznych. Hewelianum przykladowo to dobry punkt tylko z newtonem trzeba troszke dojsc.

 

Ok, zgoda :P obserwacje US to nie obserwacje astronomiczne ;) hehe. A tak na poważnie, dla mnie może być i Hewelianum, po prostu wezmę zestaw "kieszonkowy". Choć liczyłem, że jednak udamy się gdzieś za miasto to wziąłbym 12tkę. Co do Hewelianum to gdzie chciałbyś tam się rozstawić? Bo chyba nie na dachu Kaponiery jak ostatnio ;) ?

 

 

hahaha a bylam ciekawa czy bedzie jakis komentarz w zwiazku z moim postem .... :) wiem , wiem , wiem, to podle z mojej strony zero zaangazowania, ale jak dla mnie moze byc gdziekolwiek byly y niepokonywac zbyt wiele schodow. :)

no i widzisz :) a jednak komentarz był :P wstyd, wstyd, wstyd ... tak się nie angażować w życie naszej astro grupy :P

 

 

 

A tak w ogóle to jeszcze ktoś planuje się pojawić? Czy tylko nas troje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgoda :P obserwacje US to nie obserwacje astronomiczne ;) hehe. A tak na poważnie, dla mnie może być i Hewelianum, po prostu wezmę zestaw "kieszonkowy". Choć liczyłem, że jednak udamy się gdzieś za miasto to wziąłbym 12tkę. Co do Hewelianum to gdzie chciałbyś tam się rozstawić? Bo chyba nie na dachu Kaponiery jak ostatnio ;)

 

 

 

A tak w ogóle to jeszcze ktoś planuje się pojawić? Czy tylko nas troje?

 

Miejscowka musi byc podreczna, czyli przyjezdzasz i bez dalekiego dzwigania rozstawiasz sprzet. Taka miejscowka nie potrzebuje ciemnego nieba. Hewelianum tak rzucilem dla przykladu. Jak wyjazd poza miasto to nie ma problemu cos na pewno sie znajdzie pomiedzy Pruszczem a Gdanskiem aby kazdy mial stosunkowo blisko.

Licze ze wiecej osob zainteresuje sie takimi spotkaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze ze wiecej osob zainteresuje sie takimi spotkaniami.

 

Właśnie widzisz - większość jest zainteresowana tylko DSami, a na DSy trzeba czekać do nowiu ... a w międzyczasie wielka "posucha". Astrofotografowie "śmigają" cały czas jak jest pogoda a wizualowcy nie :P

 

Miejscowka musi byc podreczna, czyli przyjezdzasz i bez dalekiego dzwigania rozstawiasz sprzet. Taka miejscowka nie potrzebuje ciemnego nieba. Hewelianum tak rzucilem dla przykladu. Jak wyjazd poza miasto to nie ma problemu cos na pewno sie znajdzie pomiedzy Pruszczem a Gdanskiem aby kazdy mial stosunkowo blisko.

 

No tak, tylko gdzie jest taka miejscówka ... byłeś gdzieś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planeta jest najbliżej Ziemi jak jest w opozycji, czyli około północy góruje nad południowym horyzontem. Teraz Mars jest obserwowany tuż przed świtem, więc zanim Ziemia go dogoni, czyli zbliży się na najmniejszą możliwą odległość, minie jeszcze parę dobrych miesięcy. Chyba dobrze myślę ? co chłopaki ?

Ale skąd masz takie informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że weekend tuż, tuż chciałem spytać, czy wyjazd na obserwacje jest dalej aktualny? Z nową miejscówką słabo, więc wciąż pozostają Bliziny albo Hewelianum.

Mozemy sie umowic tak ze spotykamy sie teraz w Hewelianum przy pierwszym pogodnym wieczorze. Fajnie jest na stronie zulawskiej ale wilgoc jest tam za duza. Jak juz to okolice Borkowa ale trzeba to sprawdzic.

 

 

 

 

 

Podobno 27.08 Mars ma byc bardzo blisko Ziemi - czy ktos moze to potwierdzic?

 

Nie potwierdzamy ;). Najblizsza "mala" opozycja( 15" tarczka) to 08.04.2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozemy sie umowic tak ze spotykamy sie teraz w Hewelianum przy pierwszym pogodnym wieczorze. Fajnie jest na stronie zulawskiej ale wilgoc jest tam za duza. Jak juz to okolice Borkowa ale trzeba to sprawdzic.

 

Też patrzyłem na okolice Borkowa. Są tu całkiem rozległe poletka:

https://maps.google.pl/?ll=54.305927,18.592858&spn=0.006103,0.016512&t=h&z=17

 

 

Na Marsa jeszcze trochę trzeba niestety poczekać. Najszybciej można by popróbować na przełomie Stycznia i Lutego. Opozycja, koledzy już pisali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech pojechac do Blizin na ksiezyc to niezbyt dobry pomysl. Ja do Hewelianum moge przyjechac. Jak dacie rade wejsc to w okolicach krzyza. Czas to raczej od 23.00 proponuje bo ksiezyc bedzie nisko. O 19.30 wychodze do faktorii na spektakl od 20.00 i nie bede na forum do 22.00

 

Edytowane przez prestoneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... no to, trzeba podjąć decyzję ... albo, Bliziny albo Hewelianum (koło krzyża)... głosujemy :D ? Kto co woli?

Mnie osobiście jest bez większej różnicy, choć wolę Bliziny ponieważ mają tę zaletę, że jest spokój i cisza, a w przy Hewelianum może się kręcić trochę tego i owego towarzystwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może użyjecie tajnej pruszczańskiej miejscówki na obiekty US?

 

http://goo.gl/maps/OXgNG

 

Nie tak fajna, jak Bliziny, ale na Księżyc i planety jest rewelacyjna. I chyba lepsza niż Hewelianum.

W Cieplewie skręcamy z drogi 91 w lewo (jadąc od Pruszcza) na skrzyżowaniu przy Biedronce, dalej wiaduktem nad torami, myk w prawo i lewo (czy tam lewo i prawo) i jesteśmy za domami, na bardzo szerokiej drodze z płyt betonowych. Miejsca pełno, grunt stabilny, dziki nie obgryzają żołędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może użyjecie tajnej pruszczańskiej miejscówki na obiekty US?

 

http://goo.gl/maps/OXgNG

 

Nie tak fajna, jak Bliziny, ale na Księżyc i planety jest rewelacyjna. I chyba lepsza niż Hewelianum.

W Cieplewie skręcamy z drogi 91 w lewo (jadąc od Pruszcza) na skrzyżowaniu przy Biedronce, dalej wiaduktem nad torami, myk w prawo i lewo (czy tam lewo i prawo) i jesteśmy za domami, na bardzo szerokiej drodze z płyt betonowych. Miejsca pełno, grunt stabilny, dziki nie obgryzają żołędzi...

 

Jak dla mnie może być, z tego co widzę to dojazd w miarę łatwy od obwodnicy :D. Zależy od tego jak zdecyduje reszta...

Marek, Ty też planujesz się pojawić :> ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o logistyczna czesc to rewelacja, masa,masa miejsca - szeroki asfalt, dostep do horyzontu no ale to wkoncu zulawy. Wilgotnosc tylko moze byc problemem.

Przyjechalem w okolicach 23.00 i kiszka chmury byly, ktore na szczescie pozniej odeszly.

Pieknie dzis ksiezyc byl widoczny, uran zaliczony, neptun niestety zle odczytalem pozycje ze stellarium i szukalem w wyzszym miejscu wodnika ale coz zostawiam sobie neptuna na nastepna noc. Jowisza juz dalo sie ogladac nawet marsa plywajacego dalo sie na koniec ogladnac ;).

No i siedzielismy do 3:30 bylo super. Teraz musimy sie zastanowic czy zostac na zulawach czy szukac cos od Gdanska do Pruszcza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.