Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Ned, namiar na miejscówkę masz TUTAJ

Generalnie - jadąc drogą 233 od strony Gdańska skręcasz w lewo w drogę przy lesie kilkanaście metrów za tablicą "Bliziny".

Wjeżdżasz w tę drogę jakieś 200 metrów i albo widzisz moje auto, albo czekasz aż dojadę :)

Numer do mnie jest paręnaście postów wyżej. Do zobaczenia!

 

EDIT: pojawię się w okolicach 23:00-23:30.

Edytowane przez panasmaras
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsza prognoza na meteo.pl wskazuje na podobną noc, jak wczorajsza - czyli pogodnie, sucho i od czasu do czasu przepływające chmurki (ale więcej ma być czystego nieba).

Gdyby faktycznie tak było - czy ktoś się pisze na wypad do Blizin?

Proponowałbym bycie rozstawionym na miejscu w okolicach 21:30 - będzie wtedy jeszcze godzinka ciemnego nieba przed wschodem Księżyca i okazja wyłapania jeszcze jakichś perełek w konstelacjach letnich. A jak Łysy będzie wyżej, to przerzucimy się z DS-ów na Jowisza i Księżyc.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, pomyślimy ;D :szczerbaty:. Zobaczymy co pogoda Nam pokaże i czy czas będzie.

Jakby nie patrzeć daleko dla mnie.

W 2012 na Święta Bożego Narodzenia już będę miał bliżej :szczerbaty: (Jutro podpisują umowę na budowę mostu, wreszcie! Odrzucono protesty ekologów i innych firm, firma wyłoniona i tylko czekać aż prace zaczną (btw. już troszkę coś tam działają)).

Ekipa tczewska ma w planach "pupę" ruszyć do Blizin?

 

 

Może do zobaczenia! :D

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie odczytałem Twojego zaproszenia, nie mogłem wiedzieć, że coś się święci. Sam skusiłem się trochę polookać z domu. Rozpocząłem o 23.30, ale seeing był fatalny - Vega dosłownie rozsypała się na 10 kawałków, na Jowiszu ledwo widziałem ten jeden ciemny pas, nawet księżyce migotały, M13 jak za mgłą. O 1-ej się zwinąłem, bo pobudka 6.20 i tyle. Na dzisiaj też się nieźle zapowiada, no i wilgotność ma być znacznie niższa - to i pewnie seeing będzie lepszy. Zobaczymy pod wieczór. Aha, zapomniał bym - mam już XW 5 - od wczoraj właśnie, ale 240x na te warunki jakie były to dużo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, chmurki wczoraj nie dały za bardzo poobserwować. W zasadzie mogłem je przeczekać, ale nie chciałem wracać jakoś strasznie późno z powodu dzisiejszej pracy (w okolicach 1:00 prawie całe niebo było już czyste, ale to była już za późna pora na rozpoczęcie obserwacji - bo musiałyby się skończyć pewnie o 5:00 ;)).Jeśli najbliższej nocy pogoda dopisze, chętnie się wybiorę - nawet na całą nockę. Martwi mnie tylko to, że wczoraj wykres z ICM wyglądał bardziej optymistycznie niż dziś.

Okaże się wieczorem.

Oby - do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pomorzan!

 

Dzisiaj nic z tego, bo mam montaż rozkręcony, ale w przyszłości chętnie. Pierwszy raz się tu odzywam, zatem wypada się przedstawić.

 

Pochodzę ze Szczecina, od 2 lat mieszkam w Redzie k. Gdyni, a poprzednie 5 lat mieszkałem w Gdańsku. Pracuję w Gdyni. Astronomią interesowałem się od zawsze, ale prawdziwa przygoda zaczęła się 5 lat temu, kiedy kupiłem pierwszy teleskop. Obecnie mam dwa newtony: Celestron 114/900 na eq1 i Sky-Watcher 200/1000 na eq5. Do tego nie modyfikowany Canon EOS Digital Rebel (300D) na statywie foto + kilka obiektywów i kamerkę Logitech QuickCam Pro 4000 przerobioną na długie czasy + chłodzenie.

 

Obserwuję głównie z domu, ale to tragiczna miejscówka. Narożna działka przy skrzyżowaniu ulic całą noc oświetlona z 3 stron silnymi sodówkami stojącymi dosłownie za płotem. Ale w promieniu 2-3km od domu mam kilka fajnych miejscówek nie zaśmieconych światłem. Interesuje mnie głównie astro foto, ale jestem jeszcze całkiem zielony i dopiero się uczę. Aktualnie zbieram na napęd do eq5.

 

Mam do dyspozycji spore auto (Mondeo kombi), więc na wspólny wyjazd mogę zabrać 1-2 osoby ze sprzętem. Jakoś tak się dotychczas układało, że nie udało mi się wybrać na żaden zlot czy wspólny wypad obserwacyjny. Ale dojrzewam do tego coraz bardziej, czasami jest nudno albo straszno kiedy tak człowiek sam w nocy sterczy na jakimś polu. No i możliwość bezpośredniej wymiany opinii i zapoznania się z różnym sprzętem - to bardzo kuszące.

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje dotyczące wspólnych obserwacji / sesji astrofoto.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt mam już złożony i gotowy do działania, natomiast ja jestem rozłożony i leczę anginę.

W związku z tym jeśli zdrowie pozwoli to w czwartek bym się pisał, ale proszę się nie sugerować, bo może się okazać, że nadal będę chory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.