Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie nie potrzeba - chcę dziś poszukać kilku galaktyczek w Pegazie i paru innych w Kasjopei. Platformę możemy przetestować przy najbliższej okazji u Teofila - może np. nastepna I kwadra Łysego ???. Wtedy jest kupa czasu, bo nie łapie się ds-ów.

Do wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odczułem dech Saurona na plecach

Teraz dopiero doszedłem do tego, że zgodnie z maksymą "one to bind them all" mamy posty z różnych wątków trójmiejskich sklejone w ten jeden temat.

Znajdują się tu również posty z naszego najbardziej aktywnego trójmiejsko-kwidzyńskiego wątku wiecowego - tak więc umawiamy się na obserwacje w tym temacie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Marasa. Z tego co pamiętam to dziewczynka ? Więc na imię pewnie będzie miała Venus ? Ja bym nazwał bardziej hardcorowo - np. Betelgeza.

Co do dzisiaj - jeśli prognozy się utrzymają, planuję być już około 20.30-21. Będę miał ze sobą jednego, a może dwóch gości, którzy są zieloni, więc pewnie raczej będę im prezentował standardy, a nie wyłuskiwał jakieś nowe perełki. W razie wilgoci mam kompletny, przenośny sprzęt do osuszania luster i okularów. Nara.

Mrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj również miało być bezchmurnie, ale po pogodnym zmierzchu pojawiły się niskie chmury. Choć z drugiej strony przerabialiśmy podobny przypadek w zeszłym sezonie, kiedy to przy prognozowanej bezchmurnej pogodzie Trójmiasto było przykryte chmurwami a w Blizinach niebo było czyściutkie...

Kto wie, może się pojawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawiliśmy się z Wielkim niemalże jednocześnie - około 22. Ilość śniegu na "naszej" polnej drodze była na granicy bezpieczeństwa wjazdu, ale ja jako odwieczny ryzykant zastanawiałem się jedynie krótką chwilę. Wjechałem przodem lekko zbierając przednim spojlerem nadwyżkę białego puchu wystającą powyżej niego. Jak otwrzyłem drzwi i spojrzałem w górę, zakląłem delikatnie i włączyłem wsteczny - niebo spowite było gęstymi chmurami o bardzo niskim pułapie. Sodowa latarnia zza lasku za polem, która daje nam czasem po gałkach, rozświetlała tą mgłę i dawała taki blask, jakbym był na Długim Targu. Odwracam się i widzę, że ktoś wjeżdża za mną. Marcin - jak się okazało - krążył już po okolicy od kilkunastu minut. Wsiedliśmy do niego, aby naradzić się co dalej. Oglądaliśmy jego nowe eESy, gadaliśmy o wszystkim po trochu, a zwiezdy czasem pojawiały się zza chmur, ale tylko na moment. Daliśmy im czas do 23. No i pomogło. Przejaśniło się aż do momentu rozstawienia sprzętu. Siadam na stołku i ... plaża - znowu nic nie widać - tym razem zakląłem ciut dosadniej. Wtedy zadzwonił PanAsMaras, że zaraz nam to przegoni - nie wiem jak to zrobił, ale za 10 minut miałem już w soczewce M42. Stopni było - 6, -8 ale wiatr potęgował nasze marznięcie conajmniej dwukrotnie. Więc do dzieła. M35, 2169, 2264, 2244, 2232, M50, M41, M47 i do domu. Reszta cudeniek na następny raz. Jakoś wycofaliśmy. Po drodze jeszcze - zaraz za Blizinami - przeleciało mi stado jeleni - nawet był jeden samiec z porożem - byłem w szoku, bo musiałem dość gwałtownie hamować, a droga tam jest biała.

Sorry że się rozpisałem, ale to mój pierwszy zimowy wypad pod niebo, stąd tyle wrażeń. Podsumowując - przygoda fajna, konstelacje wyśmienite, ale szkoda, że palce mi lekko posiniały :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za relację. Szkoda, że przepadła mi okazja. A teraz aż do stycznia szykuje mi się przerwa od teleskopu. Wyjeżdzam na Śląsk zabierając jedynie stareńkie Tento 10x50. Ale w styczniu sobie odbiję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg new.meteo.pl dziś od 18:00 do północy szykuje się czyste niebo. Czy jest ktoś chętny na Bliziny/Borowinę lub Żuławkę?

Bardzo prawdopodobnie będziemy tam* z Krzyśkiem, pewnie tak od 21:00.

W razie wątpliwości - można się zdzwonić.

 

 

________________________________________________

*jeśli da radę jechać do Blizin, to do Blizin (chyba, że ze względu na śnieg sensowniej będzie ustawić się w Borowinie), w przypadku gorszych warunków drogowych wybieramy Żuławkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.