Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ale zazdroszczę. Zgodnie z umową z "szefową" mam szlaban. :rtfm:

Nie no - trochę kpię, ale dziś nie przyjadę - Naoglądałem się ostatnio i trochę muszę zatęsknić. Jedynie żałuję, że nie poznam nowego kolegi. Ale to nie ostatnia szansa, mam nadzieję. :sorry:

Miłej nocki i słabszego wiatru.

Mrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpadam :sorry:

Szkoda...

 

Ja mogę ale wolę później. Na miejscu ok.22-giej. Prognoza na czyste niebo jest pewna?

 

Tak, ale raczej na pierwszą część nocy. W okolicach północy może się pogarszać - chociaż co innego podaje meteo (zachmurzenie ok 1:00-2:00 pełne) a co innego SkippySky (nieco gorsza przejrzystość, ale cała noc pogodna). Tak czy inaczej wolę się nastawić na wcześniejszy wypad (żeby nie przyjechać na godzinę nieba i półtorej godziny wzrastającego zachmurzenia jak przedprzedostatnio).

Zamierzam siedzieć tak długo, dopóki warunki będą ok.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powiesz, że będziesz to przywiozę :)

 

EDIT: Po konsultacjach społecznych i weryfikacji stanu przerobionych dokumentów w robocie stwierdzam, że muszę dziś odpuścić. Znowu obsuwka... Do tego mam fale gorszego i lepszego samopoczucia od torpedy z dwóch antybiotyków na helikopylori...

Edytowane przez Pablito
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś ktoś chętny?

Wstępnie - o dziwo! - deklarował się Tyberiusz (odkąd nabył drogą kupna wypasioną TS 22x85 przeszła mu ochota na obserwy :szczerbaty:)

 

Wczoraj byłem i niebo było świetne (choć nie tak, jak w poniedziałek - wtedy było jak na Bliziny genialne). Dziś też będę wcześniej, postaram się łapać młody Księżyc.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jedziemy z Fredrixxonem do Blizin. Ktoś ma ochotę się dołączyć?

Planujemy start obserwacji ok. 21:00, koniec jakoś między północą a 1:00.

Klawo było, chociaż o mało nie zdmuchnęło nas z miedzy. Wyskoczyłem z pożyczoną lornetą celestrona, ale panasmaras pokazał mi jak powinna wyglądać prawdziwa lornetka :astronom: .

W rewnżu zastosowałem cały zestaw lamerskich zagrań : świecenie telefonem, wyświetlaczem aparatu itp. Jednak panasmaras to twardziel - syknłą dopiero jak mu dałem latarką po oczach.

 

DSC02310m.jpg

 

Takie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szkoda ze wczesniej tu nie zagladalem.

Do blizin mam w sumie bardzo blisko z Pruszcza Gdańskiego. Zastanawiam sie czy nie mozna byloby znalezc niebieskiego miejsca spotkan zgodnie z mapka zaswietlenia moga to byc okolice Czarnej Dabrowki lub Dziemiany.

Edytowane przez prestoneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

znaleźć dobrą miejscówkę w Borach nie jest trudno, parę osób z naszej ekipy raz w miesiącu tam jeździ. Problemem jest odległość i czas. Część z nas jest dzieciata, więc eskapady całonocne dodatkowo z półtoragodzinną jazdą odpadają lub bardzo rzadko mają okazję do realizacji (nie mówiąc już o opcji z noclegiem). Bliziny są dobrym kompromisem między jakością nieba a bliskością i dostępnością (25km z Pruszcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Marek Gdańsk wielkie dzięki za info o wspólnych obserwacjach i wątku na tym forum :-).

 

Jeśli chodzi o najbliższe spotkanie to oczywiście bardzo chciałbym w nim uczestniczyć :-) oby tylko pogoda dopisała - najbliższy weekend nie zapowiada się ciekawie :-/

 

Pozdrawiam,

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej pasuję. Do Blizin z Moreny mam 36 km i jadę około 30 minut. Do wspominanych przez Ciebie lokalizacji mam około 80 km, co np. o 3 w nocy po zakończeniu obserwacji jest trochę dużym dystansem. Na noclegi "gdzieś" się nie piszę, z tych względów, o których pisał Panas.

W Blizinach Syntą 10" łapię obiekty do 12 mag, więc niebo jest ok.

Pzdrwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... to ciekawe co ja złapię Celestronem 90mm ... chyba zakup Synty 10 albo 12 będzie konieczny prędzej niż myślałem.

 

Jesli uzyjesz tego samego powiekszenia co w syncie to stracisz zasieg mag z 12 do okolo 10,9. Ogolnie to bylem ostatnio w blizinach aby zobaczyc na chwilke jak ta miejscowka wyglada i musze powiedziec jest przyzwoicie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pytałem czy w ogóle takie lokalizacje są brane pod uwagę ;-)

 

 

Ogólnie czasami są brane pod uwagę, ale z wyżej wymienionych powodów i tak zawsze pada na Bliziny. Wyłamuje się z tego Krzysiek, który praktycznie w każdy pogodny nów jeździ w okolice Iwiczna. Byłem tam raz, niebo jest o dwie klasy lepsze niż w Blizinach. Tylko ta odległość...

Podsumowując, wypady pod bardzo ciemne niebo zostawiamy sobie na zloty. Może kiedyś będzie więcej czasu na wypady w Bory, teraz z tym krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.