Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Kowale to trochę za blisko gdańska i niebo jest mocno rozjaśnione tak od 10 km za gdańskiem zaczyna się dosyć fajne niebo, przynajmiej 5 km na zachód od obwodnicy, polecam poszukaj czegoś pomiędzy Mierzeszynem a jeziorem przywidzkim są oddalone od gdańska ok 15 km no i wysokość 250 m.npm w kowalach to średnio 70m.npm ja narazie znalazłem miejsce na polu między żuławką a warczem ale to tylko 130m i bede zmieniał pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Jak w temacie! Czy trójmiasto cokolwiek robi razem? Wiem że jest tu paru ludzi wiec moze by tak chociaż na piwko :Beer: ? poznać sie?

 

Wklejam mapkę, którą opracował Michu :D:D:D

 

OP PTMA na Tatrzanskiej w Gdyni,

 

(Budynek Jezuitów, za kosciołem,

obok Gimnazjum i Liceum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki)

ul. Tatrzańska 35

(pytać o kółko astronomiczne,

ew. o Adama Malinowskiego)

 

 

 

Zazwyczaj spotykamy się w każdy piątek około 18stej.

Pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

To mój pierwszy post na tym forum. Jestem bardzo początkujący. Nie będę pytał o telepa, bo przekopałem forum i sieć i mniej więcej wiem czego mi trzeba i za ile. Ale z największą chęcią spotkałbym się w okolicach Trójmiasta z astro pasjonatami, popytał. Także serdeczna prośba, jeśli szykuje się coś w okolicach 3miasta dajcie znać - będę rad wielce mogąc dołączyć choc na chwilę, co nieco podpatrzeć, dopytać się.

Tymczasem raz jeszcze serdecznie pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jezeli na forum jest ktos z gdanska, to moze moglby mi zaproponowac jakies dobre miejsca do obserwaci w okolicy gdanska, nie znam zadnej miejscowki niezbyt daleko gdanska zeby mozna bylo

spokojnie postawic autko i popatrzec w niebo, bez zanieczyszczenia swiatlem miejskim.

Jezeli ktos zna takie miejsca to bylbym wdzieczny za informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam jezeli na forum jest ktos z gdanska, to moze moglby mi zaproponowac jakies dobre miejsca do obserwaci w okolicy gdanska, nie znam zadnej miejscowki niezbyt daleko gdanska zeby mozna bylo

spokojnie postawic autko i popatrzec w niebo, bez zanieczyszczenia swiatlem miejskim.

Jezeli ktos zna takie miejsca to bylbym wdzieczny za informacje.

Pozdrawiam

 

W gdyni dokladnie na dabrowie jest gora Donas. Jest to najwyzszy punkt w trojmiescie... Mysle ze tam bylo by najlepsze miejsce. A za dnia mozna na wieze widokowom wejsc. Wie ktos gdzie to jest? Jak znajde to mapke wkleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No jak już pisałem jest w miarę dobrze w Czapielsku 18st23'37,3"E 54st 16'3"N. Jest to góra, wysokość to 194m npm. Co prawda kilometr dalej i 50 metrów niżej jest kilka lamp ale zato można wjechać na samo pole (nieużytek) i rozwalić się teleskopem zaraz przy autku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wpadnij raz w piątek do Gdyni na Tatrzańską. Ktoś już tu wrzucał mapkę zdaje się. Więcej info znajdziesz zapewne na astro4u.

 

edit. A obserwacje... ostatio byliśmy w Kamieniu. Całkiem przyzwoite niebo tam jest

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najprężniej działa sekcja sportowa :szczerbaty: Ping-pong, piłkarzyki... :). Mamy tam swoją salę wyremontowaną wspólnymi siłami. Co tam robimy? Hmm... To są takie luźne, toważyskie spotkania, przychodzi kto chce i kiedy chce. Można spotkać się ze znajomymi, pogadać o astro, czasem jakieś ATMowe majsterkowanie, obserwacje, trochę ogólnonaukowych eksperymentów :). Były plany, żeby co piątek ktoś przygotował jakiś mini-wykładzik, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Wpadaj śmiało, im nas więcej tym lepiej. Przynajmniej poznasz ludzi z okolicy.

 

edit. Dawno nie było wspólnego wypadu obserwacyjnego więc powoli umawiamy się na następny. Jak przyjdziesz to dowiesz się gdzie i kiedy ;)

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to mnie przekonales :D Sprobuje dziewczyne namowic. Moze ona tez przyjdzie tylko ze nie interesuj sie astro... Choc dzieki mnie potrafi pokazac gdzie jest jakis gwiazdozbior :D A i nawet jak pokarze zdajecie to czasem tez wie co to jest... np m42 czy plejady :Boink:

 

A jak tam odnosnie wieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Patryk... tak ja pobieram jednorazowood każdego kto przyjdzie 100PLN na swoje prywatne inwestycje :szczerbaty:

 

 

 

oO to Ja też postawię swoją puszkę na kolejną stówkę na moje nieprzewidziane wydatki...

 

Patryk przychodź i weź portfel, dziewczyna wchodzi za 50% zniżki. Nie będziemy tacy :P

 

 

 

A tak na poważnie dawno mnie nie było u was na Tatrzańskiej... wybaczcie, mam teraz dużo na głowie... ale : "I'll be back!!!!!!!!!!!". W końcu wigilia za pasem, co nie?

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.