Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli uzyjesz tego samego powiekszenia co w syncie to stracisz zasieg mag z 12 do okolo 10,9. Ogolnie to bylem ostatnio w blizinach aby zobaczyc na chwilke jak ta miejscowka wyglada i musze powiedziec jest przyzwoicie.

Dzięki za informacje :-). Wiem, że to nie jest wątek na tego typu dyskusje ale generalnie wciąż staram się w tym wszystkim rozeznać i wyciągnąć maksimum z tego sprzętu, który mam. To mój pierwszy teleskop, który kupiłem właśnie po to by się wszystkiego nauczyć zanim zacznę "zabawę" z poważniejszym sprzętem.

 

 

Ogólnie czasami są brane pod uwagę, ale z wyżej wymienionych powodów i tak zawsze pada na Bliziny. Wyłamuje się z tego Krzysiek, który praktycznie w każdy pogodny nów jeździ w okolice Iwiczna. Byłem tam raz, niebo jest o dwie klasy lepsze niż w Blizinach. Tylko ta odległość...

Podsumowując, wypady pod bardzo ciemne niebo zostawiamy sobie na zloty. Może kiedyś będzie więcej czasu na wypady w Bory, teraz z tym krucho.

 

Ja nie będę wybrzydzać :-) Przy pierwszej okazji jadę z Wami do Blizin ... choćbym był zawalony pracą, która przecież nie ucieknie ;-). Jak ktoś ma problem z transportem to u mnie znajdzie się jedno wolne miejsce ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czasami są brane pod uwagę, ale z wyżej wymienionych powodów i tak zawsze pada na Bliziny. Wyłamuje się z tego Krzysiek, który praktycznie w każdy pogodny nów jeździ w okolice Iwiczna. Byłem tam raz, niebo jest o dwie klasy lepsze niż w Blizinach. Tylko ta odległość...

Podsumowując, wypady pod bardzo ciemne niebo zostawiamy sobie na zloty. Może kiedyś będzie więcej czasu na wypady w Bory, teraz z tym krucho.

Chyba masz racje ogolnie nie przeszkadza aby samemu w takie miejsca jezdzic ;). Co do Iwiczna potwierdzam mam rodzine w Czarne i czesto tam bylem jak mieszkalem w moim rodzinnym miescie Starogardzie. Niebo jest tam konkretne niestety wtedy nie mialem jeszcze pojecia o obserwacjach ale pamietam ze golym okiem bylo widac mase gwiazd i pieknie droge mleczna ;). W sumie to nie jest tam az tak daleko i dojazd b. dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czasami są brane pod uwagę, ale z wyżej wymienionych powodów i tak zawsze pada na Bliziny. Wyłamuje się z tego Krzysiek, który praktycznie w każdy pogodny nów jeździ w okolice Iwiczna. Byłem tam raz, niebo jest o dwie klasy lepsze niż w Blizinach. Tylko ta odległość...

Podsumowując, wypady pod bardzo ciemne niebo zostawiamy sobie na zloty. Może kiedyś będzie więcej czasu na wypady w Bory, teraz z tym krucho.

 

 

odległość. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj była w koncu pierwsza piękna pogoda na pomorzu od czasu nowiu i zjawiłem się w blizinach(gorka przez lasem na przywidz) aby wkoncu zobaczyć możliwosci sprzętu. Nie wyobrazam juz sobie patrzenia w jaśniejsze niebo niz w Blizinach. Największe wrażenie robi na mnie lornetka 2,3x40 z ponad 20 stopniowym polem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktoś planuje się dziś pojawić w Blizinach? Niebo powinno być czyste, ale pewnie będzie sporo wilgoci i do tego będzie zimno. Na zachętę zaznaczę, że Słońce między 23:00 a 2:00 będzie jeszcze 15-17° pod horyzontem, czyli będzie w miarę ciemna noc (jedna z ostatnich na najbliższy czas). Za półtora tygodnia Słońce będzie się chowało maksymalnie 15° pod horyzontem, czyli nów będziemy już mieli nie do końca ciemny. Następne ciemnawe noce w drugiej połowie lipca, ciemne dopiero w sierpniu.

To kto się pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj było calkiem fajne niebo, jeszcze "oczodoły" bolą :szczerbaty:

 

Za półtora tygodnia Słońce będzie się chowało maksymalnie 15° pod horyzontem, czyli nów będziemy już mieli nie do końca ciemny. Następne ciemnawe noce w drugiej połowie lipca, ciemne dopiero w sierpniu.

 

i o tym samym tez pomyślałem

 

 

ale dzisiaj to już chyba będzie gorzej, chmurzy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledź ten wątek - na nim się umawiamy - czasami bardzo spontanicznie np. popołudniu się okazuje, że niebo będzie i wtedy jazda. Prognozy śledź na meteo.pl i skippysky.com.au

Czy wiesz gdzie jest nasza miejscówka ? Poproś Pana Asa Marasa to Ci wklei mapkę, bo ja nie umiem :Boink:

Co do kobiet, to w ogóle ich raczej mało w astrobraci, a u nas byłabyś pierwsza - ale co na to nasze żony ? :g::rtfm::compress:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie wiem nic o waszej miejscówce, acha to nie wiedzialam ze są wylącznie astrobracia bez astrosiostr ;)

postaram sie nie przeszkadzac gdzieś tam stane sobie w kącie i nawet nikt mnie nie zauważy, szkoda by bylo aby z powodu mojej plci bylabym skazana na dozywotnia obserwacje wylacznie z balkonu a samej mi sie nie chce juz jezdzic, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Moreny mam 36 km (jadę od 30 do 40 minut) więc z Przymorza będzie gdzieś z 45 km. Najlepiej jechać Obwodnicą do ostatniego zjazdu przed bramkami na A1, i potem w prawo cały czas prosto, aż do celu, przez Świńcz, Jagatowo, (na rondzie prosto), Kleszczewo, Warcz, Domachowo, Mierzeszyn, Miłowo i na wysokości zielonej tabliczki BLIZINY po lewej jest już ta "nasza" dróżka wzdłuż lasu. Wjeżdżasz w nią z 300 metrów i gra.

Właściciel nie wpadnie, bo to droga - wąska niestety i ciężko się minąć jak ktoś chce szybciej wyjechać, a wjechał nie ostatni, ale już tyle lat i dajemy sobie radę (od 3 lat byliśmy tam już kilkadziesiąt razy - co po niektórzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.