Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Przez Kolbudy masz: większy ruch na trasie od Kowal, długie serpentyny pod górę zaraz za Kolbudami + drugie kręćki za Przywidzem. Latem to jeszcze frajer, ale jak jest ślisko ...

A ta trasa którą polecam to obwodnica i dalej droga prawie jak struna i dość dobra nawierzchnia + zero ruchu. Jedynie na zwierzynę trzeba uważać i nie grzać za szybko, ale to akurat wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś(40%) lub jutro(60%) będzie wypad. Zależy od popołudniowej prognozy. Także śledźcie temat i szykujta rury.

 

W tygodniu to niestety nie dam rady :( Bardzo bym chciał ale nie wstanę rano do roboty. Ale jeżeli pogoda dopisze z piątku na sobotę albo z soboty na niedzielę to ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice weekendu będą gorsze z dwóch powodów: Księżyc coraz większy i Słońce coraz płycej pod horyzontem.

Nastawiam się na dziś lub jutro (w zależności od prognoz na parę godzin przed wyjazdem i przejrzystości wieczorem), weekend raczej już odpuszczę.

 

 

Kolejna ciemnawa noc dopiero w nów lipcowy... Ech, ciężki los północnych plemion...

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można Słońce poobserwować ;)

 

A propos, wpadniecie na tranzyt Wenus? Planujemy się spotkać przy jednej ze szkół w Tczewie. Będzie 8"SCT z folią Baadera, Luncik LS35 i moja 90-tka. Nastawiam się na wizual więc kamerka nie będzie blokować sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie wiem nic o waszej miejscówce, acha to nie wiedzialam ze są wylącznie astrobracia bez astrosiostr ;)

postaram sie nie przeszkadzac gdzieś tam stane sobie w kącie i nawet nikt mnie nie zauważy, szkoda by bylo aby z powodu mojej plci bylabym skazana na dozywotnia obserwacje wylacznie z balkonu a samej mi sie nie chce juz jezdzic, :)

 

Biała, głowa do góry i nie słuchaj ich! może w Naszej okolicy nie ma za wiele astroobserwatorek (albo po prostu się nie ujawniają), ale w skali kraju troszkę kobietek pojawia się na astrozlotach, więc na pewno tam nie będziesz czuła się osamotniona :)

 

żeście chłopy babę do obserwacji zachęcili, nie ma co :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice weekendu będą gorsze z dwóch powodów: Księżyc coraz większy i Słońce coraz płycej pod horyzontem.

Nastawiam się na dziś lub jutro (w zależności od prognoz na parę godzin przed wyjazdem i przejrzystości wieczorem), weekend raczej już odpuszczę.

 

 

Kolejna ciemnawa noc dopiero w nów lipcowy... Ech, ciężki los północnych plemion...

 

Ale Księżyc powinien dość szybko schować się za horyzontem, także może nie będzie aż tak źle. A pogada z piątku na sobotę zapowiada się zachęcająco :) Noi chyba, że coś zmienią w prognozach.

 

 

 

To co, kto dziś chętny na Bliziny ? Seeing trochę średni, ale reszta gitara i szkoda opuścić taką noc. Będę na 99 %.

 

 

Ja! Ja! Zabierz mnie!

 

I jak Panowie? Byliście dziś w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonych? No to ja się załapuję :)

 

Mam jeszcze takie pytanie. Tylko proszę nie śmiejcie się bo jeszcze nie obserwowałem w terenie. Czy teleskopy stawiacie bezpośrednio na podłożu czy macie jakieś podkłady? Chodzi mi naturalnie o dobsony bo te na trójnogu wiadomo, że się nie poprudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy żadnych podkładów. Teraz jest sucho i nic się nie brudzi.

Przypominam, że trzeba mieć:

1.taboret do siedzenia przy telepie

2.czerwone - nie za ostre - światełko - nie używamy białych świateł (ani ekranów komórek) od momentu rozstawienia wszystkich.

3.najlepiej coś na czym postawisz np. torbę z okularami - ja mam stoliczek turystyczny (może być cokolwiek, byle nie stawiać drobnych elementów czy toreb na ziemi)

4.odpowiednie buty i ubranie (czapka) - w nocy jest jednak chłodno

5.coś na komary - panas pisał, że komarów nie było - ale to chyba zasługa Krzyśka i moja, bo byliśmy "wyperfumowani" specjalnym środkiem.

6.strzelbę na dziki - żartowałem

Edytowane przez Marek Gdańsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie posiadam. Czy taka będzie dobra? latarka

Raczej tak - sporo ludzi ma tego typu czołówki - trochę mocno dają na czerwono, ale coś trzeba mieć. Ja mam latareczkę diodową i używam trochę przechodzonych paluszków - wtedy słabiej świeci :szczerbaty:

Bardzo ważne, żeby nie trzeba przechodzić przez wszystkie opcje palenia świateł białych, tylko od razu móc włączyć czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawdzę jak to jest w tej co podlinkowałem. Bo faktycznie musiałaby być możliwość włączenia od razu czerwonego. Inaczej odpada. Ewentualnie zamaluję markerem na czerono jakąś latarkę ;)

 

EDIT:

Trochę poszperałem w necie i trafiłem na pewien pomysł. Nie będzie może tak wygodnie jak z latarką czołową ale będzie taniej bo za darmo :) Ktoś wpadł na pomysł, żeby użyć tylnej lampki rowerowej. I tak też uczynię. Ewentualnie użyję słabszych baterii (tak jak pisał Marek).

Edytowane przez w2097
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wpadł na pomysł, żeby użyć tylnej lampki rowerowej.

 

Takie lampki charakteryzują się (bardzo) mocnym światłem - w końcu mają umożliwić bycie dostrzeżonym z kilkuset metrów (a przynajmniej z kilkudziesięciu).

Polecam rozejrzeć się za znacznie słabszym źródłem światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.