Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Czasu do jutra zostało niewiele a muszę jeszcze zorganizować taboret i strzelbę na dziki. W razie czego bedzie musiała wystarczyć lampka rowerowa z jakimiś słabymi bateriami.

Spoko, przecież nie będziesz prosto w oczy palił. Zobaczymy jak świeci, a potem coś dokupisz.

Edytowane przez Marek Gdańsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu do jutra zostało niewiele a muszę jeszcze zorganizować taboret i strzelbę na dziki. W razie czego bedzie musiała wystarczyć lampka rowerowa z jakimiś słabymi bateriami.

polecam :

Ad 1 - składany fotel wędkarski (wersja z oparciem, składana do pokrowca)

Ad 2 - wystarczą widły (podwójne, bo poczwórne potrafią zaklinować się na żerbach)

Ad 3 - może zalepić czerwoną folią transparentną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam zadnej latarki czy to znaczy ze niemoge jechać?

 

Nie mamy żadnych podkładów. Teraz jest sucho i nic się nie brudzi.

Przypominam, że trzeba mieć:

1.taboret do siedzenia przy telepie

2.czerwone - nie za ostre - światełko - nie używamy białych świateł (ani ekranów komórek) od momentu rozstawienia wszystkich.

3.najlepiej coś na czym postawisz np. torbę z okularami - ja mam stoliczek turystyczny (może być cokolwiek, byle nie stawiać drobnych elementów czy toreb na ziemi)

4.odpowiednie buty i ubranie (czapka) - w nocy jest jednak chłodno

5.coś na komary - panas pisał, że komarów nie było - ale to chyba zasługa Krzyśka i moja, bo byliśmy "wyperfumowani" specjalnym środkiem.

6.strzelbę na dziki - żartowałem

 

Ja na Bliziny zabieram tylko nr 4 i daję radę ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślcie sobie, że moja lista to wyrocznia - po prostu jak sam zaczynałem się w to bawić po nocach w terenie, co chwila mi czegoś brakowało, lub było nie dograne. A to psuło cały komfort udanych obserwacji. Po prostu każdy po paru razach sam tworzy sobie taką listę, a ja wkleiłem moją - mam jeszcze dodatkowe krzesełko składane żeby położyć mapy - najlepiej przydałby się stojak pod nuty, ale nie każdy ma. Mamy jeszcze z Panasem suszarki 12 voltowe oraz akumulatory żelowe i potrzebne okablowanie w celu podsuszania optyki jak paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie posiadam. Czy taka będzie dobra? latarka

Mam dokladnie taka sama takze Marek moze cos powiedziec o jej jasnosci, wada taka ze po wlaczeniu wlacza sie biale i 4 przycisniecie daje czerwone, nie ma osobnego przycisku na czerwone swiatlo ja sobie poradzilem tak ze reka zaslaniam poczatek ;).

 

Co do waznych gadzetow pomagajacych doliczam drukowana mapke 7mag z lista DS oraz zielony laser 30mw no i te wspomniane suszarki samochodowe 12V dopiete do akumulatora zelowego.

 

Co do Blizin szkoda ze ostatnio nie moglem wpasc ale coz to moj poczatek i jeszcze zdaze sie nacieszyc obserwacjami ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sobie odpuszczę tę latarkę i poszukam czegoś innego. A na dzisiejszą noc będzie musiała wystarczyć rowerowa.

 

Mapki mam już wydrukowane :) Lasera ani suszarki nie zorganizuję. Pozostaje mi mieć nadzieję, że lustra nie zaparują.

 

 

Prognozy w dalszym ciągu są bardzo zachęcające. Jeżeli nic się nie zmieni to o której godzinie spotykamy się na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę już około 22 lub trochę po. Jak pisałem, będę miał kilku (?) zielonych gości co to pytają "czy Saturn jest w naszej galaktyce", i myśleli, że to coś jasnego na zachodzie wieczorem (V) że to jest stojąca stacja kosmiczna :compress::szczerbaty: , więc też chcę pokazać im Łysego, który zachodzi dopiero około 2-ej - mam nadzieję, że pomimo tego umożliwi nam również looknięcie na DS-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim. (:

 

jako ta w gorącej wodzie kąpana, a mająca jedynie mgliste pojęcie o temacie i nowa na forum - najchętniej jeszcze w maju wybrałabym się z Wami na obserwacje, celem obserwowania nieba (i Was), gołym okiem, na razie. ;-) sprzętu odpowiedniego nie mam, ale zamierzam zakupić. pomożecie? (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, będę miał kilku (?) zielonych gości co to pytają "czy Saturn jest w naszej galaktyce"

 

A nie jest? :szczerbaty:

 

chcę pokazać im Łysego, który zachodzi dopiero około 2-ej - mam nadzieję, że pomimo tego umożliwi nam również looknięcie na DS-y.

 

Księżyc nie zachodzi czasem przez północą? No chyba, że połknąłeś "1" to by się zgadzało. Też licze na DS. W zasadzie po to głównie się wybieram - no oczywiście poza chęcią poznania Was osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najchętniej jeszcze w maju wybrałabym się z Wami na obserwacje

 

Jeśli chodzi o maj, to dzisiejszy wieczór może być ostatnią okazją. W czerwcu noce nie są zbyt spektakularne na Pomorzu, dopiero w lipcu zaczyna być znowu w miarę ciemno.

Jeśli możesz, to wpadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dam radę, pojawiłabym się ok. o1.oo. (: jako ta 'zielona' proszę o informacje dotyczące spotkania na pw - niestety nie mam dziś zbyt wiele czasu na zapoznanie się z wątkiem i obczytanie szczegółów.

co do lipca - do tego czasu powinnam już wiedzieć z czym do gwiazd. czerwiec przeznaczę na szukanie sprzętu dla takiego amatora jak ja. (:

 

pozdrawiam serdecznie i, mam nadzieję, do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było poznać równie zakręconych. Kiedyś piątkowe wieczory spędzałem w sopockich pubach i dyskotekach, a teraz wolę śmigać po "nieco dalszych" zakątkach Wszechświata.

Uczcie się nieba, wkuwajcie e-M-ki no i Biała - pomyśl chyba o czymś wygodniejszym do obserwacji - to naprawdę ma być przyjemność, a nie męczarnia i frustracja. 6 calówka, która jest na giełdzie waży 6+8 kg - więc jest spoko do noszenia. 8-ka jest już sporo cięższa i droższa. Przemyśl i zadziałaj jeśli chcesz się w to bawić. Do następnego razu.

Mrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bylem pod wrazeniem ilu nas bylo ostatnio, w nastepny ciemny now nie ma mnie jade za Dziemiany nad jezioro Wdzydze ;) ogolnie zamierzam jezdzic tam czesciej turystycznie. To niecale 100km a nie gory 600km.

 

Co do lasera polecam taki 30mW ja za swoj dalem 60zl. bez zadnych wymiennych dyskotekowych koncowek.

 

Acha i przemyslcie kupno lornetki o duzym polu widzenia moim zdaniem 7x35 lub 8x40 z bak-4. Jak widzicie ilosc gwiazd w drodze mlecznej powala w takich lornetkach.

 

No wlasnie ta znajomosc nieba u mnie kuleje ale to przyjdzie z czasem.

Edytowane przez prestoneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.