Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Najwazniejsze ze byla fajna atmosfera na obserwacjach jak zwykle. :drinks:. Niebo oczywiscie czerwcowe.

 

Na dzisiejszym spotkaniu poruszylem temat obserwacji slonca, tak wlasciwie umawiamy sie na nocki a slonce tez astronomia tyle ze za dnia. Umawiamy sie praktycznie kiedy chcemy(no najlepiej 10-12godz.) i gdzie chcemy to zaleta przy sloncu, przydadza sie filtry do testow jakie mamy itd...

 

Ja jestem chetny na takie spotkania przy obserwacji slonca co o tym sadzicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze ze byla fajna atmosfera na obserwacjach jak zwykle. :drinks:. Niebo oczywiscie czerwcowe.

 

Na dzisiejszym spotkaniu poruszylem temat obserwacji slonca, tak wlasciwie umawiamy sie na nocki a slonce tez astronomia tyle ze za dnia. Umawiamy sie praktycznie kiedy chcemy(no najlepiej 10-12godz.) i gdzie chcemy to zaleta przy sloncu, przydadza sie filtry do testow jakie mamy itd...

 

Ja jestem chetny na takie spotkania przy obserwacji slonca co o tym sadzicie.

 

Ja jestem jak najbardziej ZA :D. Obserwacje słoneczne - dla mnie to temat nowy zatem trochę wiedzy i praktyki się przyda. Dysponuję paroma zwykłymi filtrami celestrona i Baaderem UHCS. W razie czego dokupię jeszcze jakąś folię. Gdzie i kiedy się spotykamy? Wspominałeś dziś o Górze Gradowej w Gdańsku?

 

P.S. Atmosfera na obserwacjach była super więc Ci co nie dotarli niech żałują :P

Edytowane przez mariogda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie chyba najlepiej organizowac w weekend. Gora gradowa to tylko taki przyklad mi sie tam podoba czesto tam przyjezdzam, jest tam ladny widok na Gdańsk. Tylko wniesc tam cos wiekszego to gorzej :

 

gradowa slonce.jpg

 

Kwestia ladnej pogody i checi a miejsce mozemy sobie dobrac obojetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale z tego co widzę na mapie można w miarę blisko podjechać. Dawno tam nie byłem, ale tą ulicą Gradową można dojechać prawie na miejsce.

http://goo.gl/maps/NbKxs

 

Nie no oczywiscie tam zawsze parkuje :) ale dla 12 calowego dobsona( ogolnie sprzet nie mobilny) dojscie gdzies na inne miejsce niz masz auto to troszke zabawy jest. No coz ja mam sprzet mobilny mysle w innych kategoriach :icon_smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiscie tam zawsze parkuje :) ale dla 12 calowego dobsona( ogolnie sprzet nie mobilny) dojscie gdzies na inne miejsce niz masz auto to troszke zabawy jest. No coz ja mam sprzet mobilny mysle w innych kategoriach :icon_smile: .

 

No tak, ale większość z nas ma dobsony. Ja mogę co prawda wziąć swoją Syntę 6" Jest bardziej mobilna :D ... ale ja to ja :P Więc, może zastanówmy się nad inną lokalizacją, gdzie można dojechać samochodem i spokojnie wypakować coś większego. Zobaczmy też może jaki będzie odzew, bo na razie tylko we dwóch dyskutujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie wybiorę się na słońcowanie, ale czy koniecznie w centrum Gdańska? Może lepiej w jakichś pięknych okolicznościach przyrody? I tego... i niepowtarzalnej...?

 

Możemy też jechać do Blizin... ale jak chcesz "niepowtarzalnej" no to trzeba wybrać inną miejscówkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez jestem chetna na tego typu obserwacje, niestety nie udalo mi sie dojechac w piatek do Blizin, jesli moge cos zasugerowac to miejsce spotkania jak dla mnie moze byc dowolne, tylko moze gdzies blizej niż Bliziny.

 

Żałuj, żałuj ;P było trochę ciemniejszego nieba :)

 

I tak przyjedziecie do Tczewa ;)

 

Z Gdańska do Tczewa chyba dalej niż do Blizin ;). W zasadzie nie potrzebne jest tu ciemne niebo, więc miejsce jest dowolne, bardziej obawiałbym się o pogodę. Sugeruję również by było w miarę blisko dla wszystkich z naszej grupy i tak jak kolega Marek wcześniej wspomniał, gdzieś dalej od centrum Gdańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak przyjedziecie do Tczewa ;)

 

Obawiam sie ze twoj 90mm double stack i jeszcze z bino spowoduje ze nikt nie bedzie chcial wracac potem do domu i opanuje nas wstret do naszych teleskopow i bedzie bitwa o patrzenie na slonce :sterb029:

 

A tak na powaznie czekalem na twoj odzew. Rok temu na tranzycie bylem pod wrazeniem jednego etalonu 90mm z checia zobacze DS.

Edytowane przez prestoneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to po prostu nie mam czasu na wyprawy nawet do Gdańska. Wygospodarować pół dnia to już dla mnie dużo. A podjechać np. na bulwar, posiedzieć pół godzinki i zostawić sprzęt w opiekę nie będzie dla mnie problemem.

 

Dużym plusem Tczewa jest PKP, można dojechać pociągiem a do Blizin nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś w ogóle jeździ na obserwacje pociągiem? ;)

Osobiście też wolałbym gdzieś nie daleko Gdańska. Bliziny nie są złym pomysłem, ale można spotkać się gdzieś bliżej. Ciemnego nieba przecież nam nie potrzeba do obserwacji słonecznych. Chyba, że ktoś planuje zostać na noc i zaliczyć jeszcze parę obiektów nocnego nieba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.