Jump to content

Trójmiasto również!

Recommended Posts

• 1 year later...
  • Darek_B unpinned this topic
  • 2 years later...

Cześć,

wybieram się dziś na obserwacje w okolice Czarnej Dąbrówki na Pomorzu.

Startujemy z kolegą z Sopotu, a na miejscu będziemy około godziny 19. 

Dokładna lokalizacja to rezerwat przyrody w Gogolewku

Jeśli ktoś chętny polookać w niebo przy spartańskich warunkach to zapraszam :) 

Edited by Pathfinder
On 2/13/2021 at 1:15 PM, Pathfinder said:

Mógłbyś podać współrzędne GPS lub jakąś "pineskę z map Googla". Jestem z Gdyni i zazwyczaj jeździłem do Blizin, ale chętnie spróbuję te okolice. 

Pochwal się też jak było w sobotę udało się dojechać na miejscówkę? Bliziny były całe zasypane...

32 minuty temu, pmochocki napisał:

Mógłbyś podać współrzędne GPS lub jakąś "pineskę z map Googla". Jestem z Gdyni i zazwyczaj jeździłem do Blizin, ale chętnie spróbuję te okolice. 

Pochwal się też jak było w sobotę udało się dojechać na miejscówkę? Bliziny były całe zasypane...

Jasne,

mniej więcej w tych okolicach 

https://goo.gl/maps/XCoESxeF6Hw9b8SS7 

Przez czas i w obawie przed zalegającym śniegiem wybraliśmy bliższą miejscówkę - Mirachowo. LP nie tak dobre jak w okolicach Czarnej Dąbrówki natomiast też nie było tragedii. 

Wyjazd i tak skończył się zakopaniem kół w i dwugodzinnymi wykopkami :/ 

Pogoda naprawdę dobra i mróz tylko -10° 

Jeśli chcesz następnym razem się wybrać razem na obserwacje w terenie to daj znać, powoli chyba nam się zbiera nowa mała ekipa zapaleńców z Trójmiasta i okolic :) 

• Like 2
16 minutes ago, count.neverest said:

W Blizinach prywatny kawałek ziemi, czy jakiś ogólnodostępny "placek" gdzie można się rozstawić?

Droga dojazdowa do pola: https://goo.gl/maps/byh3TWtD4GrTcLTw9

W weekend było totalnie zasypane i konieczna by była terenówka aby tam wjechać, ale ogólnie to jest fajna miejscówka. Ściana lasu dobrze zasłania łunę od Trójmiasta.

• Thanks 1
W dniu 13.02.2021 o 13:15, Pathfinder napisał:

Cześć,

wybieram się dziś na obserwacje w okolice Czarnej Dąbrówki na Pomorzu.

Startujemy z kolegą z Sopotu, a na miejscu będziemy około godziny 19. 

Jeśli ktoś chętny polookać w niebo przy spartańskich warunkach to zapraszam :) 

Haha, sobotę 13 też jechałem w te okolic :) Dotarłem pomiędzy miejscowości Kleszczyny a Osowskie. Droga na zakręcie była na tyle szeroka, że samochody mogły się minąć. Było trochę śniegu, ale udało się nie zakopać (musiałem uważać, bo byłem sam i bez łopaty). Na mapie zanieczyszczenia światłem te okolice wyglądają bardzo sensownie, więc to może nie aż taki zbieg okoliczności. W Blizinach nigdy nie byłem. kilka razy pojechałem za Elbląg - okolice gminy Wilczęta, dojazd w większości jest ekspresówką, więc szybko idzie. 

Mieszkam w Gdańsku i nie znam nikogo z okolicy kto podziela nasze hobby. Próbuje swoich sił w astrofoto. Jakby się szykował jakiś wypad to dajcie znać, będę obserwował to forum. Zawsze raźniej w grupce niż samemu całą noc na jakimś polu :) 

Edited by MattN
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 130 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 247 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.