Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

A to Piekło gdzie jest ? Strony Żukowa są dobre szczególnie koło Smołdzina, jest wysoko i ciemno - sprawdzałem

 

na Jodłowno też się pisze, trzeba ustalić i założyć nowy temat "Astro spotkanie *data* " i tyle , niech piszą chętni i wpadają

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Piekło gdzie jest ? Strony Żukowa są dobre szczególnie koło Smołdzina, jest wysoko i ciemno - sprawdzałem

 

a przeglądałeś cały ten wątek? ;)

myślę, że odpowiedź znajduje się na dwóch pierwszych stronach tematu :)

 

Sam opisywałem, a nawet robiłem fotorelację z miejsc w których byłem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Piekło gdzie jest ? Strony Żukowa są dobre szczególnie koło Smołdzina, jest wysoko i ciemno - sprawdzałem

Piekło jest TU

Co do Smołdzina - albo GoogleEarth łże jak łże-elita albo mamy różne pojęcie o ciemnym niebie. 4km od świecącego Żukowa i 7 od świecących Kartuz nie może być naprawdę ciemno.

 

na Jodłowno też się pisze

Jodłów, nie Jodłowno. Rzut beretem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekło jest TU

Co do Smołdzina - albo GoogleEarth łże jak łże-elita albo mamy różne pojęcie o ciemnym niebie. 4km od świecącego Żukowa i 7 od świecących Kartuz nie może być naprawdę ciemno.

 

 

Jodłów, nie Jodłowno. Rzut beretem :szczerbaty:

 

 

No tak, kartuzy blisko , Żukowo jeszcze bliżej. Wg. mnie ciemno ale na polach daleko od miast jest zapewne jeszcze ciemniej a to ważne przecież :)

Co do Jodłowna , to zwyczajny oczopląs :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uściślenia - nie zakładam z góry, że to miejsce koło Smołdzina jest bardzo złe, sądzę nawet, że może być dla Ciebie (z tego co widzę, masz tam jakieś 10km) całkiem dobre na szybki wypad, kiedy np. nie masz zbyt dużo czasu czy sił.

Jednak w sytuacji, kiedy część z nas zrobi dobre kilkadziesiąt kilometrów, zeby dotrzeć na miejsce spotkania, to lepiej, żeby nie była to dobra miejscówka tylko "lokalnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na bieżąco śledzić wątek, szczególnie w piątek i sobotę, kiedy to będziemy ostatecznie konfrontować prognozy ze zdjęciami satelitarnymi (np. z Sat24). Oby się okazało, że chmury akurat wtedy stwierdzą, że skoro jest weekend, to trzeba się rozerwać (a przed północą grzecznie rozejść ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy tak z tym Piekłem? Przecież to była porażka. Tylko rum i łycha równoważyły kiszkowatą miejscówkę.

 

Mam nadzieję że będzie w tygodniu pogoda. W końcu wyciągnę Cassegraina na pierwsze światło. Powinien być gotowy :)

 

Patryk, w okolice Gdańska masz daleko ale możesz furę zostawić w Tczewie i dalej pomkniemy w jednym aucie. O ile sprzęt się zmieści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa parcie na spotkanie, nieważne gdzie, byle się spotkać :DD

 

nie mów, że taka kiszkowata miejscowa (tak wiem, świeciło nam z gniewu jakimiś światłami i było widać łuny szczególnie jak zrobiło się troszkę 'mglisto', ale my mieszkamy wokół większych miast to musimy się z tym liczyć), i tak wiem są lepsze miejscowki ;)

 

w samym Tczewie raczej ciężko by było dorwać chociaż takie niebo jak tam, a uwierz mi na początku nie było ono najgorsze, pół godziny przed Waszym przyjazdem zaczęło się sypać, wcześniej było przyzwoicie, to tylko moje odczucia, tu jeszcze Teofil i Dyoda powinni się wypowiedzieć.

 

Jeżeli będzie konieczność będę starał się dojechać dalej, przecież nie mówię, że nie :).

A jak będzie konieczność to tak jak piszesz, zgadamy się i najwyżej auto u Was zostawię :D (przyjadę pociągiem i łiskacza zabiorę :szczerbaty: )

znajdzicie nowa dobra miejscowe to tam kolejne spotkanie zrobimy, tylko współrzędne dajcie :D, tamte okolice będą w rezerwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówka jak na nasze przeklęte miejskie czy tam pół miejskie warunki była przyzwoita i nawet nie daleko. Na upartego szło by zorganizować spotkanko w przeciągu godziny do półtorej. Aczkolwiek nie ukrywam że mam nową miejscówkę w Steblewie która czeka na weryfikację "krytyków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę prognozy, nici z ciemnego nieba 12 grudnia. Prognoza na 14 dni również nie wskazuje na to aby była jakaś fajna noc. Jednak kto wie, czasami potrafi się zmienić z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.