Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostką jest to że z kartonu wylazło mi ok 9 (tyle do tej pory złapałem) wielkich czerwonych mrówek.Takie niecaly centymetr . Ciekawe co jeszcze sie załapało na gape :blink:

 

w mniejszym pudełku

 

4a.jpg

 

a w wiekszym

 

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

 

 

A całoś ze skyluxem prezentuje sie mniejwiecej tak :)

 

11.jpg

 

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknie !! Ale toż to profanacja taki montaż z taką rurką!!  :Boink:  LOL

 

Gratulacje DaVe !

Kawał sprzętu, dobrze że masz tego bresserka, bo gdyby wogóle nie było co powiesić na tym montażu to była by załamka :) . Musiałbyś zamontować jakąś flaszeczkę i Losmandy nalewałby drinki. :)

 

 

Teraz czeka Cię następny wydatek - APO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poznam kolegów z Wrocławia i zobaczę, gdzie jest ciemne niebo, tylko powiedzcie proszę, gdzie można Was spotkać?

 

W chwili obecnej na skypie ( moj nick "kaczyfart" )

Powiedz jeszcze czy jesteś zmotoryzowany czy nie ? i gdzie mieszkasz która część Wrocławia

 

Poźniej ( za 30-40 min wszystko ustalimy)

 

ps.Robert wejdź na skypa :)

 

 

Pozdr

DaVe

Edytowane przez DaVe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykamy sie o 21:00 na Stacji benzynowej BP (dawny aral) z tyłu pod McDonaldem (margines błędu 10 minut)

 

Stacja BP znajduje sie na skrzyżowaniu ul.Karkonowskiej (lub Wyścigowej) ze Zwycięską. To chyba jedyna stacja BP na tym wylocie z Wrocławia.

 

w razie czego kontakt przez skypa , forumpoczte lub gg ( 1210748 )

 

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, "pierwsze światło" mam za sobą. Dzięki Koledzy. :Wave:

 

Mam nadzieję na następne spotkanie pod gwiazdami wkrótce (dziś?), może wtedy uda mi się dostrzec więcej. Wciąż mam dużo entuzjazmu.

 

A zegar na forum faktycznie chyba się jeszcze na czas letni nie przestawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie napiszę tu pełnej relacji, bo mam trochę mętlik w głowie i nie potrafiłbym powiedzieć, co widzieliśmy. Na pewno zobaczyłem pierwszy raz Syntę, a przez nią M42/M43w Orionie, M104 Sombrero i Saturna, kilka gromad. Reszta mi się jeszcze miesza :Boink:

W każdym razie pojechaliśmy na Tąpadło, niebo było ładne, choć chyba nie idealnie przejrzyste. Dave przywiózł swojego Nowego, ale nie focił, bo miał problemy techniczne. Teha widział przez swoją 20x60 obiekty, których ja z trudem domyślałem się patrząc w Syntę Roberta.

Ale z optymizmem patrzę w przyszłość i popijam sok marchewkowy, żeby wzmocnić pręciki w oczach i lepiej widzieć te M-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damy rade pociągnąć ten maraton ?? Dzisiaj juz na pewno cieplej ubrani :)

 

Robert wiem że motywacja Ci sie nieco skończyła w zwiazku że messiera już masz zamkniętego ale przygotowałem dla Ciebie taki niewielki katalog NGC i PGC ;)

 

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety dzisiaj odpadam. Własnie wróciłem z pracy. Muszę zreanimowac trochę sił i sprzęt. Czuję się dzisiaj jakby mi kto kijem po nerach zajechał.

 

Ale niedosyt wciąż jest :). Więc jutro jestem gotów pociagnać znowu.

 

!Ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.