Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku użytkowania gg mam z nim nieustające problemy - najczęściej po prostu nie odpalał. Ostatnio tak się zawiesił, że go po prostu odinstalowałem.

Od wczoraj używam nowy bezpłatny komunikator - Skype. Jak na razie działa bezbłędnie. Jest przeznaczony przede wszystkim do komunikacji głosowej (jakość przekazu idealna - lepiej niż przez telefon). Wystarczy tylko dokupić sobie słuchawki z mikrofonem (koszt ok 25-50 PLN). Można też przekazywać nim wiadomości tekstowe. Gorąco polecam go wszyskim.

 

Skype w polskiej wersji jest tutaj:

http://skype.bajo.pl/

 

Skype nie przydziela w trakcie rejestracji numeruru ID. Wyszukiwanie i zapisywanie w bazie kontaktów znajomych polega na wpisaniu nicku lub imienia z nazwiskiem. Moje znacie: frebert, albo Robert Frei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja SKYPE'a uzywam od dwóch miesięcy. Rewelka. Do tego stopnia jestem z niego zadowolony, że kupuję regularnie minuty i dzwonię po Polsce i świecie (nawet do Argentyny;))))). Skype rules! Jestem na SKYPE jako zolnowsk. Mam Symantec Internet Security i SKYPE wogóle sie go nie boi:) Nawet jak uzywam proxy w bezprzewodowej sieci!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skype jest komunikatorem międzynarodowym i tu leży jego siła. Również gorąco go polecam. Jedynym mankamentem jaki mu można zarzucić to skromna (zaledwie 6) ilość "uśmieszków, a te które są nie są zbyt wymowne.

 

Generalnie Skype może działać na resztkach netu nie pada tak jak gg :ha: .

Gdybym wszystkich znajomych z gg miał na Skypie to bym te gg wysłał z miłą chęcią w kosmos :banan:

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert zautoryzuj mnie na Skypie to wyśle Ci kilka kontaktów . Programu używam od dość dawna i jest to bardzo fajna sprawa. Konferencja głosowa w kilka osób to prawie jak mini zlot :)

 

pozdr

DaVe

 

O tak :Beer: pamiętne rozmowy z Adamem z Piły, Tobą, Mateuszem a i czasem z Adamo przejdą do historii rozwoju tej aplikacji.

Pamiętasz ocenianie zasięgu w okolicach Lutni?

Ja w Zakopanem ,Dave we Wrocławiu.

Wspaniała sprawa.

ps.

Jak założę stałe łącze znowu do was wrócę. :helo:

Ciekawe czy do forum można dodać id skypa?

Mój ID Skype : akwadrat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, skype dolozyl chyba ostatni gwozdz do trumny telefonii stacjonarnej. Ja juz nawet zamowilem specjalny modul do kompa, aby miec wyprowadzenie na zwykle gniazdko telefoniczne. Wpinam moja siec telefoniczna i mam normalne dzwonienie po calym swiecie. Nawet miedzymiastowe w PL wychodza sporo taniej.

 

W tej chwili tlenofon oferuje nr stacjonarne. Oznacza to, ze za 5 zl moge wykupic sobie nr np. Warszawski i kazdy moze na niego dzwonic, jak na stacjonarny, a ja moge go odebrac np. w NY. Faxy przychodza jako email (pdf)!

 

Skype lada chwila ma wprowadzic system wdzwaniania sie z normalnych linii. Tak wiec powoli zapomnimy o normalnym kablu telefonicznym. Ja powoli odchodze od normalnego telefony, a jak bede mial przejsciowke to juz total kaput. Z NY rozmawiam jak z kims w pokoju. Jakosc poraza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie bym się przesiadł na Skype'a ale moja radiówka często pada... :burza: większośc niekluczowych portów jest albo zablokowana albo filtrowana :angry: że mało co działa albo działa bardzo słabo a o p2p można zapomnieć.

Edytowane przez Pabami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie w Skypie ma jedną wadę.

Mianowicie denerwuje współużytkowników pomieszczenia-pokoju w którym się znajduje.

Wygląda to jak "nawijka" z komputerem.

Ale polecam sky-pa wszystkim - jak inni napisali - jakość poraża.

Mój nick to : strazak-sam

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie w Skypie ma jedną wadę.

Mianowicie denerwuje współużytkowników pomieszczenia-pokoju w którym się znajduje.

Wygląda to jak "nawijka" z komputerem.

 

 

Zgadzam sie calkowicie z tymi slowami, zwalszcza, ze u mnie komputer stoi u brata w pokoju i wieczorami nie moge rozmawiac :angry:

Powiem tak Skype to swietna sprawa, mozna sobie pogadac ze znajomymi z kazdego zakatka ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Jestem z Legnicy i ciekawi mnie czy oprócz mnie jest jeszcze ktoś z tego miasta. Jest tu ktoś ?

 

Niedawno kupiłem mój pierwszy teleskop (czytaj Sky-Watcher 8") i chciałbym zasięgnąć czyjejś rady na żywo, chociażby w sprawie kolimacji. Ciężko się kolimuje przez internet :D

 

A może jakaś wspólna obserwacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

kolimacja okazuje sie byc dziecinnie prosta, jesli posiada sie kolimator laserowy.

A można go kupić u Leszka Jędrzejskiego http://www.lx-net.prv.pl/.

Czekam właśnie na przesyłkę od niego z zakupionym kolimatorem.

 

Cytat ze strony na temat produktu:

Kolimator wykonany jest z rury mosiężnej o dlugości 130mm i średnicy 1.25”. Zasilanie z baterii 9V (6F22). Zródło światla: czerwony laser. W pokrywie regulator intensywności świecenia.

 

Cena 165 PLN

 

Tam znajduje się również opis, jak wykonuje się kolimację przy użyciu tego kolimatora.

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obserwował zakrycie dzisiaj w nocy ?

Bo ja o 5 rano podniosłem tylko głowe otworzyłem jedno oko - zobaczyłem że na niebie (południowym) wszedzie czerwono i poszedłem dalej spać. ( dopiero teraz pomyslałem że może akurat na wschodzie było czysto ;)

 

Widział ktoś zjawisko w naszych okolicach ??

 

Pozdr

DaVe

Edytowane przez DaVe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziecko zbudziło o wpół do piątej. Podszedłem do okna i tylko blado-czerwony szajs po niebie smigał. Łysego nie uświadczyłem.

Azymut E-SE.

 

pozdr

TH

 

PS Za miesiąc następna szansa :)

Edytowane przez teha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się obudziłem, efekt ten sam. Nawet okularów nie wkładałem lukając przez okno!

Zachmurzenie jest cały czas takie że jak nie zasłonię okien to świateł Lublina odbitych od niskich chmur jest tyle że można energooszczędnie czytać gazetę.

Akurat okno z sypialni (z widokiem na Lublin) mam na wschód.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oklicach Łodzi, także było pochmurno a na dodatek padał drobny śnieg.

Kolejne zakrycie tej gwiazdy przez Księżyc zobaczymy co prawda w nocy z 26 na 27 kwietnia 2005 roku. Niestety warunki obserwacyjne będą gorsze - Księżyc będzie w większej fazie i niżej nad horyzontem. :angry:

zakr0_14.jpg

odkr1_15.jpg

Edytowane przez sunexplorer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halloooo Wroc.

 

Właśnie dzowniłem do Freberta i mamy podobny pomysł żeby wyskoczyć dzisiaj za miasto . Prawdopodobnie do Brześcia .

 

Piotr nie odpowiada na tel a Oskar sie gdzieś błąka po wałbyrzychu i bedzie dopiero po 20 we Wrocu . Teha wysłałem Ci smsa , daj cynk co z Toba .

 

Reszte staram sie powoli zmobilizować ( sory jak o kimś zapomne )

 

 

 

W miare możliwości smsujecie do mnie 607-290-971

 

 

Pozdr

DaVe

Edytowane przez DaVe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek sugeruje że jednak Brzeście może być kiepskie ze wzgledu na możliwość mgły i lepiej bedzie jeśli skoczymy gdzieś wyżej - Sulistrowice lub coś takiego ok 30 km od Wroca . To powiedzcie tylko gdzie we Wrocu sie umawiamy i o której .

 

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - na niebie jest lekka mgiełka, no ale od dłuższego czasu nie ma wreszcie chmur.

 

Najprawdopodobniej będziemy wizytować nową miejscówkę Tehy gdzieś na południe od Wrocka.

 

Wzywam wszystkich, którym mróz nie straszny o odzew!

 

Planowany wyjazd z Wrocławia ok. 20.30.

 

:helo:

:banan:

 

a po powrocie

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.