Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, no to fajnie. Niestety mój osobisty wypadzik nie wyszedł, ale za to mam zamiar w przyszły weekend jechać za miasto, do Jarosławia, jeżeli tylko pogoda dopisze. Wtedy ocenię, czy niebo nadaje się tam do przyzwoitych obserwów.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też za bardzo nie rozumiem po tym opisie ;)

Mógłbym sobie wyobrazić interferometryczny pomiar prędkości i to nie w zakresie widzialnym ;)

 

Miałem na myśli konstrukcję interferometru optycznego

(np. Michelsona) pomiędzy obiektywem a przetwornikiem

CCD kamery scalonym z procesorem sterującym zwierciadłami

półprzepuszczalnymi.

Algorytm procesora mierzyłby kąty nachylenia zwierciadeł

i przeliczał na odległości od podążającego w czasie rzeczywistym

zjawiska meteoru.

 

Żeby interferometr Michelsona zadziałał, potrzebujemy oświetlić obiekt, otrzymać wiązkę odbitą i zinterferować ją ze źródłem, które ten obiekt oświetla. Jeżeli chcemy użyć światła badanego obiektu, to mamy tylko jedną wiązkę i nie mamy jej z czym zinterferować... Tak? :)

A nawet jeżeli zadziała, to interferometru Michelsona używamy do badania przesunięcia a nie odległości. Liczę że teraz ktoś zaprotestuje i mnie nauczy czegoś nowego :D

 

 

PS

Jak widać jestem świerzynką na Forum, witam więc :]

 

PS II

Cześć Iza :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Gdybyście się jutro (albo w niedzielę) wybierali, to chętnie dołączę.

Jeśli się nie rozchoruję :angry:

 

Nie byłem jeszcze na Tąpadłach, a sam wolałbym nie szukać drogi :D

 

To byłby pierwszy wypad pod ciemne niebo. :rolleyes:

 

Pozdrawiam,

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj była ładna noc, aczkolwiek baardzo wilgotna. Ja na wyjazd w niedziele nie mam szans z dwóch względów:

1. Szkoła :wacko:

2. Ojciec posiada samochód, a sam ma na 6 rano do pracy w poniedziałek <_<

 

Aczkolwiek jeżeli pogoda ma być, to wykorzystam ją z moim qmplem na naszej miejscówce, skąd widać M42 jako gwiazdkę... Widać nawet Plejady :szczerbaty:

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo, lecz nawet gdyby tej szkoły nie było i tak bym nie pojechał, bo to nie ode mnie zależy... Na szczęście za 3 lata wyrabiam prawko jazdy :ha:

 

Pozdrawiam

 

PS. Wimmer, ja w marcu wzbogacę się o dodatkowy sprzęcior, także nie mogę się doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, na dziś mamy atrakcyjne niebo.

Księżyc jeszcze w miarę rozsądnie się chowa bo 22:16.

 

Trochę niepokoją mgły, ale to może oznaczać dobry seeing z drugiej strony (mamy ładny wyż).

 

Wyjazd standardowo z McDonalda na Karkonoskiej. Proponuję godzinę 20:30, akurat dojechać i rozstawić się jak Łysy się będzie chował.

Mogę poobserwować do 2:00, godzinka do domu i o 6:00 pobudka.

 

Szczerze wolałbym Jordanów, pole na pewno jest bez śniegu, a mam ochotę na niskie gwiazdozbiory i okolice. Wiec pojechać przez Jordanów, wybadać warunki (mgła, wiatr, błoto), jak będzie jednak źle to na Tąpadła.

 

PS. Ze względu na mały odzew poesemesowy zaprzestaję tego typu powiadomień. Przed każdym wyjazdem będę wrzucał na forum info, możecie dostać powiadomienie na emaila jak macie forum zsubskrybowane.

 

!ciemnego nieba!

th

Edytowane przez teha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne (ale nie pewne) że i ja przybędę, oczywiście w wersji nie-zmotoryzowaniej :szczerbaty:. Tym samym nie wezmę ze sobą teleskopu a tylko swój nowy nabytek okularowy i podłączę się pod execa (jak wcześniej ustaliliśmy).

 

Jest też prawdopodobieństwo że przybędę autkiem z pewnym moim kolegą, którego nie znacie i nie wariuje z astro, ale kiedyś podglądał niebo i nadal to lubi.....

 

Dam ostateczną informację jak sprawa się rozwinie :)

 

pazdrawjaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o jordanow i jazde zasniezonymi drogami itp to ja nie moge. Niestety bede musial jechac moim drugim samochodem ktory jest na letnich oponach i nie nadaje sie raczej do jazdy po gorach. Ale na tąpadla pisze sie na 100%.

 

Tąpadła przy Jordanowie, to dopiero są góry. Chyba pomyliłeś z Walimiem. Miejscówka w Jordanowie to płaskie pole po drodze na Tąpadła z ładnie odkrytym południowym horyzontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Będę ze swoją Syntą. W samochodzie trochę miejsca :) (Mazda MPV)

Wimmer, jeśli chcesz możemy zapakować też Twoją Syntę.

 

Jak rozumiem, chodzi o McDonald'a przy stacji BP?

 

Jeśli chodzi o wybór miejsca - nie mam zdania, bo to mój pierwszy wypad za miasto.

 

Nie wiem też, czy wytrzymam do 2:00, bo mam za sobą nieprzespaną noc :blink:

 

Pozdrawiam,

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Będę ze swoją Syntą. W samochodzie trochę miejsca :) (Mazda MPV)

Wimmer, jeśli chcesz możemy zapakować też Twoją Syntę.

 

Byłbym bardzo rad i nieopisanie wdzięczny :notworthy: Mamy do siebie rzut beretem więc chyba nie będzie problemu z dojazdem... Pamiętasz też pewnie gdzie mieszkam...

 

W razie czego: 669 046 846

albo gg: 7984875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.