Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

No hej,

Właśnie wróciłem ze Ślęży, przespacerowałem zdrowo swoje dziecko i siebie przy okazji też. Na górze wieje nieziemsko, śniegu nie ma. Już trochę niżej jak Tąpadła było całkiem sympatycznie.

Patrząc się na icma, na Jordanów nie decydowałbym, bo w nocy ma się jeszcze wzmóc wiatr. Pozostają Tąpadła.

 

Ale niestety dziś nie mogę pojechać, najwcześniej o 22 mógłbym wyjechać, a północy ma się załamać pogoda.

Może następnym razem.

 

!ciemnego nieba!

 

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

No ja niestety wróciłem dopiero po 21 do Wrocławia :mellow:

 

Wczoraj do 2 w nocy na osiedlu - nie było źle - saturn całkiem całkiem.

Pare M'ek mi uciekło, zacząłem dopiero po północy...

 

Dziś z balkonu tylko zerknąłem - albo balkon gorszy od podwórka, albo seeing dziś nie bardzo...

Wypróbowałem też pierwszy raz UHC-S na M42 - mam wrażenie że tło wyraźnie ciemniejsze,

ale więcej szczegółów (na pierszy rzut oka z jasnego balkonu :szczerbaty:) nie zauważyłem.

 

Ciemnego nieba...

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie w sobotę seeing był dobry, wczoraj, niestety, troszkę gorszy. Mimo to, podejrzałem Marsa, M42, Gromadki w Woźnicy (ech te badziewiaste Kellnery.... :( ) i Plejady oraz Mel 25. Zawsze to coś jest.

 

W M42 wyraźnie widziałem trapez przy 48x a przy 120x były to wyraźne skrzydełka z "wgłębieniem" na środku. Przy 48x widziałem takie 3(albo 4) gwiazdy ułożone na jednym skrzydle. Przy 120x widziałem też identyko na drugim, a jasnością zbytnio się nie różniły...

Mars- To wiadomo, przy 120x niewiele zobaczyłem. Ale głównie na nim sprawdzałem seeing (także na Betelgezie)

M36,M37,M38- Gdyby nie te badziewiaste Kellnery z nazwą Plossl, to zobaczyłbym coś więcej i lepiej. Tak to super nie było.

Plejady- Ze względu na małe pole widzenia w Kellnerze 25mm, musiałem dzielić sobie Plejady na 3 fragmenty, i ładniej wyglądały w szukaczu :szczerbaty:

Mel25- No luźna i szeroka gromada, nawet ładnie się prezentowały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat szukałem zdjęć obserwatorium w Białkowie i znalazłem na picassie galerię niejakiej Agnieszki:

http://picasaweb.google.com/astroaga/WrocA...ryBiaKWJuly2007

Oprócz tego jest parę zdjęć na stronie:

http://wroclaw.hydral.com.pl/2545,miasto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trzeba by wymyślić jakieś sensowne miejsce. Najlepiej gdzieś blisko i w południowych rejonach miasta. Przy pełni szans na DS-y nie ma więc może być jasno, byle tylko budynki i drzewa nie zasłaniały widoku.

 

Zaćmienie nie jest specjalnie szybkim zjawiskiem więc będzie czas by łypnąć na Saturna i na dwa lata pożegnać Marsa. Do Saturna przyda się spokojna atmosfera czyli z dala od kominów, budynków z wielkiej płyty itp.

 

... acha, warto zabrać sprzęt foto ...

 

oby pogoda dopisała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by wymyślić jakieś sensowne miejsce. Najlepiej gdzieś blisko i w południowych rejonach miasta. Przy pełni szans na DS-y nie ma więc może być jasno, byle tylko budynki i drzewa nie zasłaniały widoku

Kolego, trochę jesteś niekonsekwentny!

Podczas trwania zaćmienia całkowitego (w Anglii będzie to trwało 46 minut) wraz ze sporą częścią zaćmienia częściowego zdąży się obejrzeć sporo dość słabych obiektów, wszak będzie to znacznie ciemniejsze niebo niż podczas pełni!

Życzę bezchmurnego nieba!

Miłek :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem umówiony z klientem na 9:00 ale i tak nie odpuszczę :szczerbaty: Ostatnie zaćmienie widziałem ze 4 lata temu

 

póki co niebo bez najmniejszej chmurki, Łysy pięknie świeci. Oby tak dalej

 

Cygnus pewnie Cię zaskoczę ale w Polsce zaćmienie potrwa dokładnie tyle samo czasu co w Anglii :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.