Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

no i kiszka ...

 

już o 19:30 jak wyprowadzałem psa i zobaczyłem piękne halo wokół Księżyca wiedziałem, że coś jest nie halo :angry:

 

o 22:30 warstwa chmur była tak gęsta, że nie było widać nawet słabiutkiej poświaty

 

jeszcze około 2:00 sprawdziłem widoczność i poszedłem spać :burza:

 

... a miało być tak pięknie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwsze post :rolleyes:

 

Czy możecie polecić znane/preferowane/kultowe miejscówki na terenie dolnegośląska gdzie niebo jest choć trochę czarne jak smoła . Słyszałem o górach izerskich ale to jest bardzie wypad na weekend, a ja szukam miejsc do 100km z dobry dojazdem, jestem ze świdnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mamy trochę tych miejsc, gdzie jeździmy. Najczęściej są to Tąpadła lub kolice Jordanowa. Do przełęczy walimskiej jest nam trochę dalej z Wrocka, ale Ciebie jest to rzut beretem. Miejscem naprawdę kultowym jest oczywiście Jodłów, gdzie odbywają się nasze astro-zloty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wimmer a jak Twoj projekt "syntaurus"? :D

Pytam w sensie czy jedziesz juz z nowym telepem czy bez?

 

:szczerbaty:

 

No właśnie nie jest jeszcze gotowy, więc muszę po prostu przełożyć całą optykę z powrotem do Synty :rolleyes:

 

Po drugie projekt "Syntaurus" zmienia nazwę na inną, jeszcze nie wiem jaką, ponieważ zostałem zmuszony do zrezygnowania z rozwiązania ala "taurus" i opracowania czegoś innego... Może ogłoszę konkurs na nazwę dla mojego małego "mutanta" :szczerbaty:

 

Pojawia się, jak wyżej napisałem, problem transportu... Wierzę, że Sebastian zaradzi :Salut: bo ma duże autko. Otóż będzie to noc wielkich testów :szczerbaty:

- Ja + Synta + filterek O-III

- Moja Ania, która pisze pracę z zakresu "socjolektów" (czy jakiegoś innego dziwactwa :szczerbaty: ) i będzie przysłuchiwać jakich dziwnych słów używa się w naszych kręgach. Przy tej okazji proszę o zachowywanie się naturalnie :lol:

 

No i to wszystko trzeba zapakować do auta i zabrać na Tąpadła :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wstałem,zerkam na pogodę w icm - a tu zmiana prognozy.

 

ICM - Wrocław

 

Niestety zbyt często się to zdarza. Czasem w przeciągu kilku godzin prognoza może zmienić się o 180*.

 

Pochmurzyło sie jak nic :unsure:

Bądźmy na razie w gotowości, w razie czego Sebastian będę dzwonił...

A jutro niestety mam 2 zmianę, więc odpadnę... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam panowie po obserwacjach? Dobre warunki były? Długo byliście? ;)

 

Waruneczki nieczego sobie, choć bywały lepsze. Pojechaliśmy tylko we dwójkę, Bat i ja + moja Ania. Skupilismy się głównie na galaktykach, M101, 52, 81 & 82, triplety Lwa. Padło też kilka gromad otwartych, pomniejszych mgławic...oraz...uwaga... nasza pierwsza M13 w tym roku. Jeszcze zbyt nisko nad horyzontem, ale mimo wszystko piękna.

Seeing plantarny niczego sobie. Saturn jak zwykle miły dla oka :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

ICM wstępnie na ten weekend rokuje pewne nadzieje ( noc z dzisiaj na jutro i z soboty na niedzielę) a i łysy późno wstaje... Czy wybiera się ktoś dzisiaj lub jutro na Tąpadła?

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.