Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie prognozę ?? Jedziemy ??

 

Pozrawiam

 

Iro

 

Ostatnie zerknięcie z balkonu na południe (skąd dziś wieje) pozbawiło mnie złudzeń.

Ostatrnia prognoza z g. 12 także :/.

Gdyby ktoś a akcie desperacji się zbierał dzisiaj i warunki się zmieniły albo w ogóle kiedyś

wybierał, proszę o kontakt na 603 91 72 63. Moja Synta już ma dość miasta, a praktycznie odkąd

ją kupiłem, to poza wakacjami, niebo ogląda tylko z miasta :( A reklektor jaki mi miasto postawiło

ostatnio przed oknem, sprawia że poza jasnymi gromadami otwartymi i planetami, niewiele da się

zobaczyć (poza momentem jak wywaliło prąd na całym osiedlu :D ).

 

czarnego nieba i czystego przede wszystkim

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych, co nie pojada w Bieszczady zapraszam na koncert grupy AZAS:

 

6 kwietnia 2008 (niedziela), 21:00

klub Szepty, ul.Ruska 47/48A

Wrocław

 

WSTĘP WOLNY

 

Paulina Srzednicka - wokal, skrzypce, rabeca, pandeiro

Izabela Spaleniak - flet poprzeczny, flety

Lukasz Szulc - pandeiro, instrumenty perkusyjne

Tomasz Niewiadomy - wokal, digeridoo, flety, gongi, przeszkadzajki

 

Gramy muzykę etniczną, inspirowaną różnymi kulturami, ale przede wszystkim kulturą południowo-amerykańską, głównie muzyką brazylijską.

wiecej na wrocek.pl

 

Zapraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prośbę do użytkowników teleskopów takich jak Synta 8 lub 10" o możliwość pokazania mi co można zobaczyć przez taki sprzęt. Mieszkam w Kobierzycach i chętnie podjadę do kogoś z tych okolic. Mogę zabrać ze sobą okular Vixen LVW 6mm kolegi który kupił go okazyjnie do swojego newtona 114/900 ale z tego połączenia nie wiele wyszło.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się spóźniłeś, bo z mojej Synty 8'' została tylko optyka :) a chętnie zawsze pomagałem w podobnych sprawach. Myślę, że najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie jeżeli poczekasz na kolejny nasz "wrocławski" wypad na Tąpadła. Zazwyczaj są tam przynajmniej dwie Synty 8''.

 

Zaglądaj do tego działu, to na pewno nie przegapisz kolejnego wypadu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prośbę do użytkowników teleskopów takich jak Synta 8 lub 10" o możliwość pokazania mi co można zobaczyć przez taki sprzęt. Mieszkam w Kobierzycach i chętnie podjadę do kogoś z tych okolic. Mogę zabrać ze sobą okular Vixen LVW 6mm kolegi który kupił go okazyjnie do swojego newtona 114/900 ale z tego połączenia nie wiele wyszło.

Z góry dziękuję.

em

oczywiście się pomyliłem - chodzi mi LVW 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się spóźniłeś, bo z mojej Synty 8'' została tylko optyka :) a chętnie zawsze pomagałem w podobnych sprawach. Myślę, że najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie jeżeli poczekasz na kolejny nasz "wrocławski" wypad na Tąpadła. Zazwyczaj są tam przynajmniej dwie Synty 8''.

 

Zaglądaj do tego działu, to na pewno nie przegapisz kolejnego wypadu.

 

pozdrawiam

ok, dzięki za dobre chęci, mam nadzieje że ktoś jednak mi pomoże :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i moja Synta 8" mieszkamy w Żórawinie, czyli max 15 min jazdy od Kobierzyc.

Niestety odkąd energetyka wkręciła żarówki na mojej ulicy moje przydomowe warunki obserwacyjne znacząco się popsuły. Np. tryplet w Lwie to widzę jako małe cienie, gdybym nie wiedział że tam jest, to w życiu bym się nie domyślił. I nawet lepsze szkła niewiele tu pomogą.

 

Ale oczywiście zapraszam, jeśli powyższe Cię nie zniechęca.

 

Podobnie jak kolega wcześniej, zachęcam do najbliższego wyjazdu na Tąpadła. Tam to można zaszaleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i moja Synta 8" mieszkamy w Żórawinie, czyli max 15 min jazdy od Kobierzyc.

Niestety odkąd energetyka wkręciła żarówki na mojej ulicy moje przydomowe warunki obserwacyjne znacząco się popsuły. Np. tryplet w Lwie to widzę jako małe cienie, gdybym nie wiedział że tam jest, to w życiu bym się nie domyślił. I nawet lepsze szkła niewiele tu pomogą.

 

Ale oczywiście zapraszam, jeśli powyższe Cię nie zniechęca.

 

Podobnie jak kolega wcześniej, zachęcam do najbliższego wyjazdu na Tąpadła. Tam to można zaszaleć :D

Dziękuje Ci za zaproszenie. Chętnie skorzystam mimo tych nowych żarówek. Na pewno będzie widać coś lepiej niż jak do tej pory podczas moich pierwszych obserwacji 114/900.

Kiedyś się zgadamy na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Każdy wie, że 1 sierpnia 2008 roku, w Polsce będzie można obserwować częściowe zaćmienie Słońca.

 

I teraz pytanie do tych, którzy nie jadą gdzieś na Sybir czy do Chin. Możeby tak razem się styknąć gdzieś (np. nad Odrą) i razem poobserwować to niezwykłe zjawisko? Przy okazji może paru przechodniów by się zainteresowało tym tematem? Oczywiście nawet ktoś nie związany z astro prawdopodobnie będzie obserwował zaćmienie, ale moglibyśmy dać szansę popatrzeć przez teleskop.

 

Ja jestem już teraz nastawiony do boju i mam nawet pewne pomysły, niestety muszę wiedzieć czy coś takiego ma w ogóle sens.

 

Napisałem to na forum mojej klasy na www.nasza-klasa.pl i odpowiedzi wyglądały w skrócie tak: "HA HA HA" mimo, że było to ZAPROSZENIE.

 

Więc kto jest za?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, do sierpnia jeszcze trochę czasu jest. Z tego co wiem, spotkania astro-amatorów odbywają się spontanicznie. Ale jeśli nie będę mieć na głowie pracy czy czegoś innego to pewnie bym się wybrała. No i tak jak mówisz, grupka ludzi gapiących się w niebo, wzbudza sensację :) Znam już to, mimo tego że obserwuję narazie przez lornetkę. Nie zawsze są to pozytywne reakcje :) Ale co tam "oni" wiedzą o Wszechświecie. :banan:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że do sierpnia jest jeszcze trochę czasu, ale lepiej jak dla mnie jest zaplanować wspólne lookanko już wcześniej, gdyż niektóre osoby mogą nie mieć czasu lub będą na urlopie. A tak, za wczasu zaplanowany wypad ma większe szanse na powodzenie niż na tydzień czy dwa przed zjawiskiem. Oczywiście pogoda również musi dopisać! :) I mam nadzieję, że żaden szaman pogodowy nie będzie potrzebny :szczerbaty:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor
Napisałem to na forum mojej klasy na www.nasza-klasa.pl i odpowiedzi wyglądały w skrócie tak: "HA HA HA" mimo, że było to ZAPROSZENIE.

 

Nie przejmuj sie tym Kuba. Nawet wśród "młodzieży akademickiej" czyt wśród inżynierów OMC reakcje są wcale nie nie lepsze.

Takie czasy;dzwonek telefonu, filmik jutjubie, albo ekstremalny stan nietrzeźwości jest tym, czym możesz zainteresować towarzystwo.

 

Pozdrawia stetryczały 25 latek - Konrad :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem od stycznia, Synty 8" i jestem z Domasławia (autor zapewne będzie wiedział gdzie to :) ) jeżeli nadal nie widziałeś jej mozliwości mozemy sie zgadac w jakis dzien, co prawda ciagle sie ucze dobrze ja wykozystywac. W przyszłą niedziele wyberam sie na zlot do Kalet wiec jezeli jestes zainteresowany to mogl bys sie zabrac :) Tam napewno bedzie sporo sprzetu do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tąpadła, to miejscówka na przełęczy Tapadła między Śleżą a Radunią na drodze między Sulistrowiczkamia. Rozbijamy sie na ławeczkach obok parkingu, dobrze jest tam pojechać na rekonesans póki jest jasno, w nocy jest ciemno i jak ktos nie zna terenu, to może być ciężko (kiedyś rozbijlismy na samym parkingu). Ma swoje wady: wokoło jest las, wiec niskich obiektów się nie wyłowi, w weekendy łazi trochę nocnych turystów na Ślężę, albo piraci drogowi ćwiczą na parkingu, a grunt jest pochyły. Ale to chyba najlepsze miejsce w rozsądnej odległości dla południowych wrocławian.

 

Jordanówto trochę skrót myślowy. Foramlnie to chyba są Świątniki. Jedzie sie drogą nr 8 na południe, Jordanowie skręca się koło cmentarza w prawo na Sobotkę. Na drugim skrzyżowaniu koło kapliczki w prawo szutrową drogą jakieś 500m i potem ostry skręt w prawo w polna drogę. W tym miejscu jest piękny widok na południe. Niestety często wieje, czasem dają światła, jak nie wieje to się robią mgły a zimą śnieg po pas

 

!Ciemnego nieba!

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na pogode, ksiezyc jeszcze maly i zachodzi kolo pierwszej. Jutro dzien wolny wiec mozna dluzej poobserwowac :)

Propozycja - spotkanie o 21.30 standardowo w Mcdonalds kolo BP na Karkonoskiej.

moj tel 697060154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Jedziemy. Exec umówimy się dokładnie przez tel. Zabiorę swojego nowego SC, kłopotu nie będzie. Tuba włazi do plecaka, a na statyw mam pokrowiec :)

Do zobaczenia

:Salut:

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.