Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest nas trzech.

 

Wimmer - weź kątówkę.

 

Pozdrawiam

Grześ

 

 

PS Czy ma ktoś z was Barlowa? Przymierzam sie do zakupu ale najpierw chciałbym zerknąć przez takie szkiełko. Proszę, jeśli macie to weźcie.

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beze mnie dzisiaj, ale testuję swoją miejscówkę sprzed domu. Chcę ocenić możliwości <_< , ale będę duchem z Wami! Następnym razem się wybiorę.

Zobaczymy co mi się uda zobaczyć w Obornikach i Wam na Tąpadłech.

Pozdro :Beer:

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beze mnie dzisiaj, ale testuję swoją miejscówkę sprzed domu. Chcę ocenić możliwości <_< , ale będę duchem z Wami! Następnym razem się wybiorę.

Zobaczymy co mi się uda zobaczyć w Obornikach i Wam na Tąpadłech.

Pozdro :Beer:

Krzysztof

No to powodzenia i baw sie dobrze :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest niezły :)

Łysy zachodzi jeszcze w miarę wcześnie. Można by :)

Za kalendarzem Roberta:
01:27 - zachód Księżyca (27%) - Bliźnięta

komu w drogę, temu czas,...(z nowym maczkiem ;))

ale dobra miejscówka to podstawa :), a młodych czas nie tyka :)

 

Pzdr, i sorrry za OT! :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim! :) Naprawdę było pięknie! Jeszcze długo będę pod wrażeniem. Do następnego razu :)

P.S. Wciąż się zastanawiam co to za zwierz mógł wyć w tym lesie :)

Pozdrowienia :lol:

Myślę, że był to Lew :) Ewentualnie Wielka Niedźwiedzica :D

P.S: Żałuj, że nie zostałaś do końca. Później raczyliśmy oczy "Hantelkami" i pięknym "Welonem". Ale i tak było super.

 

 

Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że były to moje najlepsze obserwacje we wspólnym gronie.

Niebo było po prostu piękne. Droga mleczna widoczna w Łabędziu, choć jeszcze nie wysoko, robiła wielkie wrażenie.

W pierwszej kolejności pomęczyliśmy trochę Łysego, zanim zaszedł, i oczywiście Saturna - zawsze dumnego pięknego. Potem nastał moment wynajdywania galaktyk. Oglądaliśmy triplety w Lwie, M81 i 82, M51, M101, oraz "Sombrero" i wiele mniejszych.

Następnie we wszystkich możliwych konfiguracjach wyłapywaliśmy planetarki. Oczywiście M57, ale także "Sowę", "Kocie Oko". Później podziwialiśmy "Hantle", także w różnych konfiguracjach sprzętowych. Przy okazji nieustannie przeczesywaliśmy mleczną drogę w Łabędziu. Kilka kulistych też poszło, nawet luźna M4 w Skorpionie.

W końcu podziwialiśmy piękny "Welon". Sprawdziliśmy na wszystkich filtrach jakie mieliśmy. I w końcu stwierdzam, że w O-III powala.

A ze wszystkiego najlepsze jest to, że z obserwacji wygoniło nas światło poranka nad lasem :D

 

Dziękuję wszystkim za super obserwacje! Oby takich więcej.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11271-1211123146_thumb.jpgJestem "nowy"w pojmowaniu astro. Ale nie tak stary aby nie podziwiać piękno wszechświata.Ostatnio zadzieram nosa nie dlatego że jestem taki wazny(jestem pyłkiem a nawet mniejszym od atomu we wszechświecie) ale dlatego że patrze na niebo, myśląc jaki pięknie stworżone.Mieszkam we Wrocławiu i proszę kogoś z tąd o jedno spojżenie na to co nad głową. Czekam na propozycję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znów :D

Najlepiej jest śledzić ten dział. Tutaj raz na jakiś czas umawiamy się na wyjazdy na wspólne obserwacje. Np tak, jak było tutaj:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21276

 

Teraz nadchodzi pora krótkich nocy i późnych zmierzchów, więc na dobre obserwacje będziemy się umawiać już we wrześniu (albo jeszcze w sierpniu). Jednak podjęliśmy ostatnio ten temat i była mowa o jeszcze jednym wypadzie przed wakacyjną "przerwą". Jeżeli rzeczywiście spotkanie dojdzie do skutku to najprawdopodobniej podczas nowiu, czyli około 2 czerwca.

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam także !

 

Zapraszam w imieniu swoim i kolegów na najbliższe obserwacje. Termin jak pisał poprzednik - około nowiu czerwcowego. ( o ile pogoda pozwoli)

 

Co do podziwu dla piękna Wrzechświata - jest on motorem i motywacją całej astronomii amatorskiej ( czyli miłośniczej). To on pcha nas w ciemną noc na odludzie, gdzie podziwiamy.... Stwórcę?

 

pozdrawiam

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam także !

 

Zapraszam w imieniu swoim i kolegów na najbliższe obserwacje. Termin jak pisał poprzednik - około nowiu czerwcowego. ( o ile pogoda pozwoli)

 

Co do podziwu dla piękna Wrzechświata - jest on motorem i motywacją całej astronomii amatorskiej ( czyli miłośniczej). To on pcha nas w ciemną noc na odludzie, gdzie podziwiamy.... Stwórcę?

 

pozdrawiam

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam. Dziękuję za zaproszenie, postaram się być, jeśli pogoda dopisze. Mam tylko pytanie na jaki dzień tygodnia zawsze planujecie takie spotkania bo pewne dni mam zarezerwowane na inne spotkania bardziej ważne dla mnie i nie mogę ich opuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jeździmy w weekend.

Czasem z piątku na sobotę, najczęściej z soboty na niedzielę, rzadko z niedzieli na poniedziałek (praca....) Lecz zdarzają sie też wypady w środku tygodnia - jak ktoś ma urlop. Słowem żadnego porządku.

Rządzi pogoda i faza Księżyca

 

pozdrawiam

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I od razu przedstawiam sprawę. Znajoma prowadzi kawiarenkę (artystyczną zresztą ) na Biskupinie. Są tam koncerty , spotkania z ciekawymi ludźmi itp. Jest otwarta na wykład o tematyce astro.

Być może znalazłyby się też jakieś środki na zaproszenie wykładowcy z Uniwerku.

 

Pozostaje tylko

1. wybrać termin ( realnie wrześniowy)

2. zaproponować temat

3. wybrać wykładowcę

4. wziąć tłumnie udział w imprezie

 

Zwracam się więc do wszystkich mieszkańców Wrocławia ( Lwowiaków, Wrocławian, Breslauerów <_< ) - co wy na to?

 

Czekam na propozycje do punktów 1,2,3 - punkt 4 myślę będzie najłatwiejszy. Byłoby to wspaniałe spotkanie integracyjne ( uwaga - bez piwa, jest za to pyszna kawa), zwłaszcza że sami możemy decydować kogo i o czym chcemy słuchać.

 

pozdrawiam

 

Dari

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł!

Kawiarnio-galeria bardzo sympatyczna jest, to przyznaję, bo graliśmy tam niedawno koncert (zresztą organizowany przez doktoranta astro z ramienia rady osiedla Biskupin)

A może by tak jeszcze wystawę Waszych zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa! Nareszcie mógłbym się z wami spotkać :Salut:

 

Według mnie, odpowiednia punkty to tak:

1. 13 lub 14 września (weekend).

2. Hm... Może by tak coś o Astrofotografii i Obserwacjach Astro?

3. Ciężko mi powiedzieć... Za mało się na czymś takim znam.

4. E...? :szczerbaty: Do tego chyba nikogo nie trzeba przekonywać

 

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.