Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... Chodziło mi o takie okulary jak słoneczne, tylko że zamiast szkieł mają folię :szczerbaty: . Tak to wiadomo! Baader ND5 na przód tuby i się jedzie na Słońce, z tym, że zawsze trzeba sprawdzać czy nie ma żadnych pęknięć, dziur etc. :blink:

 

Więc jak? Czy może sam każdy według własnego uznania kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie osoby, które chcą się wpisywać, niech się na listę wpisują. Dnia 13 lipca, Wimmer zrobi listę wszystkich osób chętnych na ten dzień. Dalej również będzie można się wpisywać. Wtedy już ja będę uzupełniał listę. Przy okazji, proszę napisać czy wyrażacie zgodę mój pomysł :)

 

No to ja spadam. Dozobaczenia za 2 tygodnie! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I od razu przedstawiam sprawę. Znajoma prowadzi kawiarenkę (artystyczną zresztą ) na Biskupinie. Są tam koncerty , spotkania z ciekawymi ludźmi itp. Jest otwarta na wykład o tematyce astro.

Być może znalazłyby się też jakieś środki na zaproszenie wykładowcy z Uniwerku.

 

Pozostaje tylko

1. wybrać termin ( realnie wrześniowy)

2. zaproponować temat

3. wybrać wykładowcę

4. wziąć tłumnie udział w imprezie

 

Zwracam się więc do wszystkich mieszkańców Wrocławia ( Lwowiaków, Wrocławian, Breslauerów <_< ) - co wy na to?

 

Czekam na propozycje do punktów 1,2,3 - punkt 4 myślę będzie najłatwiejszy. Byłoby to wspaniałe spotkanie integracyjne ( uwaga - bez piwa, jest za to pyszna kawa), zwłaszcza że sami możemy decydować kogo i o czym chcemy słuchać.

 

pozdrawiam

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wątek nam nieco ucichł, ale sprawa pozostaje otwarta.

 

Najpewniej na jesieni uda się wdrożyć pomysł w życie.

 

Co do miejsca, które nie wszystkim pasuje - w zasadzie nie mamy wyboru.

Tylko tu, być może uda sie zagwarantować "kasę" dla wykładowcy.

 

Oczywiście jeśli ktoś z Was czuje sie na siłach, aby sam podzielić sie swoją wiedzą,

będziemy bardzo wdzięczni i zapraszamy.

 

Frekwencja - no cóż zależy tylko od nas!

 

Co do zastrzeżeń o braku piwa - może godzine jakoś wytrzymamy

a potem możemy iść na :Beer:

 

Padła propozycja tematy z astrofotografii, czekam na dalsze propozycje.

Osobiście z chęcia posłuchałbym o programach obserwacyjnych dostępnych dla amatorów,

technikach obserwacyjnych.

 

Jeśli czujecie chęć spotkania się w celu głebszego omówienia celów i założeń <_< jestem otwarty.

Do końca lipca - mam na wszystko czas :Boink::Boink::Boink:

 

pozdrawiam

 

Dari

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zastrzeżeń o braku piwa - może godzine jakoś wytrzymamy

a potem możemy iść na :Beer:

tym co kierują samochodami brak :Beer: nie przeszkadza, a skoro miejscówki nie można zmienić to nie pozostaje nic innego jak ją polubić :D

 

pozostaje problem frekwencji. Jeśli tematy będą ciekawe to jest szansa, że pomysł się przyjmie

 

moim zdaniem ciekawsze będą tematy dotyczące obserwacji czy fotografii lub zjawisk okazjonalnych bo zainteresują wszystkich. Wśród nas są ludzie o różnym poziomie wiedzy i wykształceniu. Dla jednych wykłady z astronomii mogą być za trudne a dla innych za nudne (te z podstaw). Jeśli więc koniecznie wykłady to może z historii astronomii? Przynajmniej na początek... choć może być trudno namówić wykładowcę z Uniwerku na występ w knajpie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więc koniecznie wykłady to może z historii astronomii? Przynajmniej na początek... choć może być trudno namówić wykładowcę z Uniwerku na występ w knajpie

 

pozdrawiam

 

Popieram - Historia astronomii jest cool !!!

 

A knajpa - jest baaaardzo kulturalna. Dla gościa będzie nawet nazywać się - Galerią.

 

pozdrawiam

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestm z Wroclawia (lub z Dzierzoniowa), nosze sie z zamiarem zakupu jednego z tych okularow, chodzi mi o obserwacje dzienne z moim celestronem C5, zwlaszcza liczyloby sie dla mnie na ile one jeszcze daja wzgledne obrazy bez grupy soczewek 1,25. Czy ktos w okolicy moglby mi umozliwic bezposrednie zerkniecie przez Hyperiona i ocene jego mozliwosci. Bardzo dziekuje. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, świetny pomysł z tymi wykładami w knajpie,

uważam jednak, że fatygowanie wykładowcy nie jest najlepszym rozwiązaniem z kilku powodów:

 

1. dla "zwykłych" ludzi poziom akademicki jest zbyt wysoki, żeby coś zrozumieć.

 

2. jeśli wykładowca ma mówić na jakimś przystępnym poziomie to na pewno będzie musiał się do tego solidnie przygotować. (wykładowcy są bardzo ambitni)

 

3. Niekoniecznie musi się ktoś zgodzić przychodzić do kawiarni. Takie wykłady odbywają sięw ciągu roku akademickiego co dwa tygodnie w piątki na instytucie astronomicznym.

 

W związku z powyższym sam deklaruję się jako prelegent :D

Temat może być dowolny (czekam na propozycję)

 

Zalety powyższego rozwiązanie:

 

1. wykład będzie darmowy

 

2. wykład będzie przystępny, ale nie banalny

 

3. jeśli ktoś zaproponuje ciekawy temat to opowiem o czymś ciekawym, bo jak sam wybiorę temat to będzie nudno :szczerbaty:

 

 

Dodam, że ja będę dysponował znaczna ilością czasu mniej więcej w dniach: 19 - 31 lipca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym sam deklaruję się jako prelegent :D

(...)

3. jeśli ktoś zaproponuje ciekawy temat to opowiem o czymś ciekawym, bo jak sam wybiorę temat to będzie nudno :szczerbaty:

Dodam, że ja będę dysponował znaczna ilością czasu mniej więcej w dniach: 19 - 31 lipca :)

gratuluję odwagi! Jestem za a nawet przeciw :szczerbaty:

 

dla dobra sprawy jestem gotów się wynudzić przez godzinę

 

ale może nieśmiało zaproponuję temat na czasie: zaćmienia Słońca, Księżyca lub umysłu :D zapewne jest sporo ciekawych rzeczy w tej materii, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bylibyście zainteresowani, to mógłbym wygłosić mini-wykład o Koronalnych wyrzutach masy.

 

Czyli mamy już prelegentów na trzy spotkania, jeśli dobrze liczę (Biernak, Qnik + oryginalny wykładowca wątkotwórcy)? To już dobry początek nowej, świeckiej tradycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się tu nikomu narzucać ani nic, ale... Od ostatniego posta minęło prawie 2 tygodnie i cisza...

 

Więc nie wiem, jak to będzie? :unsure:

 

Niestety pomysł z okularami odpada, gdyż z przyczyn wyższych musiałem 3/4 swojej kasy wydać na rzecz wg. moich rodziców ważniejszą niż te okulary :szczerbaty: .

 

Tak czy inaczej uważam, że spotkanie jest nadal aktualne. Proponowałbym miejsce spotkania na polu koło rzeki Ślęży przy ulicy Turystycznej lub na polu koło ul. Jordanowej. Jeżeli nie będął pasowały te miejsca, to ustali się później wspólne, tak aby każdej osobie było jak najbliżej i jak najszybciej :)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie chodzi o ciszę ale o drgania podłoża spowodowane przejazdem tramwaju

 

miejsce jest raczej kiepskie z wielu innych powodów. Oprócz sporego ruchu tramwajów i ciężarówek to nie ma tam żywego ducha więc o popularyzacje będzie ciężko. Do tego dochodzi trudność z dojazdem i zaparkowaniem auta, że o braku dostępu do prądu nie wspomnę :D

 

ja zamierzam postawić telepa przed firmą. Przynajmniej ze 100 osób będzie miało okazję zobaczyć zaćmienie. Mam też zamiar pofocoć webkamerką (o ile powróci na czas), a baterie w laptopie mogą nie pociągnąć całego zjawiska. Wolałbym nie zmieniać baterii w trakcie max fazy lub kontaktów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co nie wiedzą: Owa pętla tramwajowa to w zasadzie jeden tor, ale my nie będziemy rozkładać się w sąsiedztwie samych tramwajów :szczerbaty: tylko przy pętli w sensie - w pobliżu pętli.

Jest to ulica Grabiszyńska, a w zasadzie jej koniec. Znajduje się tam duży Park Grabiszyński, niedaleko jest pole golfowe i Cmentarz Żołnierzy Polskich. W zasadzie jest to spokojne miejsce i uczęszczane głównie przez spacerowiczów i rodziny mające ochotę pochodzić po parku. Po stronie południowej jest tylko jedna ulica i wielka łąka, więc miejsca nie braknie.

pzdr

 

P.S: Dojazd nie jest wcale taki zły. Od strony Wrocławia prosto ulicą Grabiszyńską, poniekąd długą i charakterystyczną, a od drugiej strony trasą A4 albo 94 (i w prawo w Klecińską). A jeżeli chodzi o postawienie auta, to przecież pod samą "Górką Żołnierza" jest przecież parking.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :szczerbaty: . Byłem tam nie raz, i sporo osób się kręci. Dzieci, dorośli, starsze osoby. Możemy się tam spokojnie rozstawić. Aha, no i wszelkie drgania, tak jak powiedział Wimmer, są wykluczone, gdyż będziemy na łące, a nie na betonie :szczerbaty:

 

Ee... Zbyt. A nie dałoby rady zabrać ze sobą akumulatora samochodowego? :)

 

Oj już nie przesadzajcie. Wolicie rozłożyć się w Rynku? Tam to dopiero nie będzie miejsca na rozłożenie się. A tutaj, na Wzgórzu jest w miarę spokojnie i wszelkie warunki są spełnione. Te które wymienił kolega :).

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem, że nie piszę tego posta, aby utrzymać topic na szczycie lub coś w tym stylu.

 

Uwaga. Do zjawiska pozostało 12dni. Planowałem przygotować listę troszkę później, lecz na wszelki wypadek zrobię ją wcześniej.

 

Lista osób, które będą uczestniczyć w obserwacjach:

Kuba J. ,

Wimmer,

Rerekumkum,

Grzegorz3,

Qnik,

Zbyt (?)

Teha (?)

 

Lista może ulec zmianie.

 

Teraz konkretnie o miejscówce. Będzie to łąka koło pola golfowego przy Cmentarzu Żołnierzy Polskich na końcu ulicy Grabiszyńskiej. Tutaj wyjaśnienie dojazdu dla tych, co mogą nie wiedzieć ;) :

1. Od strony wschodniej miasta, ulicą gen. Józefa Hallera- jedziemy na skrzyżowaniu przed wiaduktem w lewo praktycznie do końca, zatrzymując się przed mostem oporowskim. Po lewej stronie będzie Wzgórze, pętla no i... parking, aby zaparkować samochód :)

2. Jadąc od strony wiaduktu na ulicy Klecińskiej- Na skrzyżowaniu w prawo jadąc do końca ulicą Grabiszyńską. Wszystko identycznie jak w punkcie 1, z tymże zdjeżdżamy z wiaduktu i dajemy w prawo.

3. Od wsch. części ulicy Grabiszyńskiej- do końca prosto przez skrzyżowanie :)

Lokalizacja

 

Zjawisko zaczyna się przed godziną 10.55. Na miejscu będę czekał już między godziną 9-9.30 przy czarnym Audi A100 (kombiak) lub już na łączce.

 

*Dla tych, co wątpią w pogodę. Pod koniec lipca ma nadejść wyż Azorski i dawać dobrą pogodę przez cały sierpień. Jego największa aktywność (słyszałem w TVN Meteo) ma przypaść na 1-szą połowę sierpnia. Dlatego niech nieodstraszą was jakieś małe chmurki! :)

 

To już chyba wszystko na dzień dzisiejszy. Gdyby coś było nie tak, to albo pisać tutaj na forum albo do mnie na PW lub pod telefon 500043154.

 

Pozdrawiam.

 

*Gdyby co to będziemy szturmować synoptyków z TVN'u :szczerbaty:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.