Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

przez ostatni dni to wszystkie prognozy są lepsze od coampsa :( kicha i beznadzieja

Weekend spedzilem za wroclawiem w okolicach leszna, gdzie coamps przewidywal na cala sobote sto procent zachmurzenia a tymczasem bylo w 100% czystego nieba przez caly dzien. Poza tym umold potrafil szybko skorygowac swoje prognozy, a coamps nawet wieczorem, po calym slonecznym dniu nie zweryfikowal swojej 'prognozy' o calkowitym zachmurzeniu.

sat24 ma tę wadę, że nie pokazuje animacji dla podczerwieni, a tylko dla widzialnego

jak siadam do sprawdzenia, jaki rozwój chmur nam się szykuje, to widzę ciemność

To dziwne, bo u mnie jak klikne w czerwone oko to pokazuje mi normalna dwugodzinna animacje w podczerwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, ja po dość długiej absencji zawitałbym na Tąpadła. Mam parę pytań, czy ktoś z grupy wrocławskiej ma może kolimator? Rozmawiałem z Tomkiem (teha) ale będzie dopiero prawdopodobnie po 23. Będę prawdopodobnie z kolegą (astro-newbie jako kierowca) i nie bardzo znamy drogę na Tąpadła i nie ukrywam, że byłoby lepiej kogoś śledzić.

 

 

pozdrawiam zysix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Mam parę pytań, czy ktoś z grupy wrocławskiej ma może kolimator? Rozmawiałem z Tomkiem (teha) ale będzie dopiero prawdopodobnie po 23.

Ja mam kolimator laserowy baadera. Będę miał go ze sobą.

 

2.

Co do miejscówki - może jednak Walim? Kto za? Dobre noce się jak wiadomo ostatnio nie trafiają za często, a tąpadła mają mocne ograniczenie w postaci niewielkiego wycinka nieba :(

 

3.

Czy ktoś będzie miał jakiś montaż paralaktyczny?

Mogę wziąć mojego TAKa FS102, który się kurzy bo nie mam na razie do niego monta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież dzisiaj nie będzie pogody

 

Mam nadzieję, że nie. Jak sprawdzacie pogodę w okolicy przełęczy? Sprawdziłem na gminę Marcinowice i powinno być ok, od 6 do 00 jakieś badziewia niewielkie a potem czysto. I jeszcze jedno, gdzie jest ta druga przełęcz to nie mam pojęcia na pewno. Czy jest tam równie ciemno jak na Tąpadłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie jakies zlo znad Niemiec:

http://www.sat24.com/Region.aspx?country=p...r&type=loop

 

Ale mam nadzieje ze zostanie odparte.

 

Jesli chodzi ta druga miejscowke to jest to chyba przelecz walimska, ale jesli mamy tam jechac, to dobrze by bylo gdyby o tej 1930 ktos byl pod mcdonalds bo ja tam drugi raz sam nie trafie po ciemku. :rolleyes:

 

Czy ktos zna namiary GPS tego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie jakies zlo znad Niemiec:

http://www.sat24.com/Region.aspx?country=p...r&type=loop

 

Ale mam nadzieje ze zostanie odparte.

Jesli chodzi ta druga miejscowke to jest to chyba przelecz walimska, ale jesli mamy tam jechac, to dobrze by bylo gdyby o tej 1930 ktos byl pod mcdonalds bo ja tam drugi raz sam nie trafie po ciemku. :rolleyes:

 

Czy ktos zna namiary GPS tego miejsca?

 

To ja będę. Myślę że uda mi się tam trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.