Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

To jak to jest z tym wyjazdem, bo chyba pogoda pozwala ...

 

Pozdrawiam

 

Iro

 

Na około 24 planowałem w sumie powrót, ale może jeszcze zmienię plany na przedłużenie pobytu...

 

też myślałem o Tąpadłach

 

ktoś jeszcze się pisze ??

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na około 24 planowałem w sumie powrót, ale może jeszcze zmienię plany na przedłużenie pobytu...

 

też myślałem o Tąpadłach

 

ktoś jeszcze się pisze ??

 

Pozdrawiam

 

Iro

 

Dzisiaj odpuszczam... niestety nie mam urlopu między świętami, więc muszę siły na zamiary mierzyć...

 

OK.. stawiam pytanie inaczej...

 

Jeżeli jutro pogoda dopisze ?? czy ktoś się wybiera ??

 

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na bezchmurne niebo mamy spore. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wszystkie znane mi prognozy na jutrzejszą noc (Wetterzentrale, ICM UM i ICM COMPS) są wreszcie zgodne.

 

Panowie - mobilizacja!

 

Tylko ubierzcie się naprawdę ciepło. Nad Walimiem czeka nas temp. - 5*, a odczuwalna -10* (będzie lekki wiaterek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, my o 18 bedziemy w macu czekac.

 

I jeszcze taka kwestia: ja na Walimiu bylem tylko raz, wiec na wszelki, moze ktos objasni w ktorym miejscu jest ta polanka, tzn: na ktorej drodze, pomiedzy jakimi dwoma wioskami?

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udany wypad. Mieliśmy nadspodziewanie dobrą pogodę, a temperatura była znośna. Od godz. 23:00 nawet jakby zrobiło się cieplej :D . Trochę przeszkadzał słaby seeing szczególnie w drugiej części wieczoru

mieliśmy okazję popatrzeć przez różnorodny sprzęt od 5" do 16"

oprócz jasnych obiektów podziwialiśmy słabiutkie mgławice ledwo widoczne nawet w 16"

 

dziękuję za wspaniały wieczór

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było super, na początku wiatr szarpał kartkami atlasów i roznosił nasze mapki nieba, ale potem się uspokoiło. Niestety, jak już pisał exec kosztem seeingu. Zasięg był niezły. Lekki mróz (nie czuliśmy go, ale termometr raczej nie kłamie). Ciemne niebo i wyborne towarzystwo. Czego sobie jeszcze życzyć w Sylwestra? - bo po północy był już przecież Sylwester.

 

Dla mnie, ten wyjazd był szczególny. Pierwsza eskapada z Taurusem. Dlatego jak porządnie odeśpię poprzednią i nadchodzącą noc, to zanudzę astroforumowiczów recenzją mojego telepa (z foto) i opisem zaliczonych wczoraj/dzisiaj obiektów w dziale sprzętowym.

 

Pozdro dla wszystkich i dobrej zabawy

(niestety pod wyjątkowo ciemnym niebem - szkoda nocy na imprezy!- a nie mogła być dzisiaj chmurna pełnia?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było super, na początku wiatr szarpał kartkami atlasów i roznosił nasze mapki nieba, ale potem się uspokoiło.

 

Tak... wiaterek był niezły... moja karimata "biegała" po całej polanie ;)

 

Dzięki za wspólny wypad... wg mnie był także fantastyczny i wart powtórzenia.

 

Oby więcej takich nocy w przyszłym roku z conajmniej taką frekwencją...

 

życzę i pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam po sylwestrowych imprezach? Doszliście już do siebie?

Teraz mamy cudowne niebo - niestety, wszystkie prognozy są wyjątkowo zgodne. Około 18.00 ma się mocno skiepścić. Ale gdyby się okazało, że wszyscy szpece od meteo zbiorowo się pomylili, to jedziemy? Po 21.30 Księżyc będzie już dość nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście prognozy nie są zbyt optymistyczne. Jak się spojrzy na sat24, to za dwie godziny nie będzie czystego nieba na Wrocem.

Inna sprawa, że Łysy zachodzi dopiero przez północą. W tym śniegu i tak by się bardzo odbijał.

 

Raczej trzeba już czekać do następnego nowiu.

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.