Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie co jakis czas bywam w Tarnowie w weekendy. No ale w gre wchodza :astro: do rana albo :Beer: po poludniu :wink: :wink: bo trzeba jakos do krakowa wrocic :Boink:

No to zapraszamy. Jest pierwsza propozycja na ten piątek po południu w Bronxie. Jeszcze nikt sie do tego nie odniósł, ale mi pasuje. Potem są plany obserwacyjne na nów i zaćmienie Księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że już nie mieszkam w Tarnowie :salu:

 

To mieszkales tutaj kiedys? :)))

 

W razie jakichs akcji obserwacyjnych (calych nocek) czesto jezdzimy w rejony poludniowe wiec...jest blizej Ciebie :)

 

Witam w swoim pierwszym poście na tym forum.

Chętnie wezmę udział w zlocie, ale - niestety - raczej w charakterze pasożyta, ponieważ nie posiadam żadnego sprzętu.

Jeśli znajdzie się miejsce dla kogoś takiego, to bardzo chętnie.

 

Witamy!

Nie kazdy ma mozliwosc posiadania sprzetu wiec nie nazywaj sie pasozytem :)

Znajac zycie to i tak podczas takich zlotow wszyscy sie kreca kolo najwiekszego teleskopu i kazdy zaglada tam w okularek, wiec mysle ze to ze nie masz sprzetu nie jest zadna przeszkoda w takich spodkaniach :) Ba nawet mozesz sobie wyrobic jakies spojrzenie na to co w przyszlosci (jak Cie temat zainteresuje) bedziesz chcial kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mieszkałem na hali sportowej na Gumniskach w okresie 2-9 XII 1990 .(...):mrgreen:

 

Wyobraz sobie ze w tej hali a dokladnie z tylu bylo wejscie do klubu astronomicznego im. Heveliusza ktore preznie dzialalo w tamtych latach :) Czy bedac tam byles jako milosnik astronomii czy tez jako "sportowiec"? :))))) :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszamy. Jest pierwsza propozycja na ten piątek po południu w Bronxie. Jeszcze nikt sie do tego nie odniósł, ale mi pasuje. Potem są plany obserwacyjne na nów i zaćmienie Księżyca.

 

Mi tez pasuje :)

 

Proponuję godz. 18 lub 19. Nie byłem nigdy w środku w tym lokalu , więć nie wiem jak się tam poznamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję godz. 18 lub 19.  Nie byłem nigdy w środku w tym lokalu , więć nie wiem jak się tam poznamy.

 

Czyli piatek, od 18 w Bronxie i tez nigdy tam nie bylem :mrgreen: bo w Tarnowie ostatnio tylko "sypiam" :)

Prosilbym sie o dopisywanie sie w watku chetnych na piwo/cole/herbatke przy tematach astro. Zeby nie wyszlo ze bede tylko z Regulusem :mrgreen: Zapraszamy wszystkich z okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem, czy bede. Jednak na wypadek, gdybym byl mam pytanie:  

na jakiej ulicy jest ten :rr: Bronx :rr: ?

 

Ja tez nie wiem gdzie to jest :(

 

Znalazlem ciekawa stronke : Puby na rynku i przegladajac je znalazlem cos takiego:

 

"Trzy Słońca"

Rynek 16

Urocza herbaciarnia, w której nie tylko można wybierać z szerokiej gamy herbat ale także oferuje paletę drinków. Warto tu także coś przekąsić, gdyż jedzenie jest pyszne i w bardzo przystępnych cenach, jednak musimy uzbroić się w cierpliwość... sztuka kulinarna wymaga czasu. Kto już wzmocni się aromatyczną herbatą i pokrzepi strawą, może bezpośrednio ze "słońc" przenieść się do "Zaćmienia".

 

"Zaćmienie"

Rynek 16

Tutaj w utrzymanej w księżycowej atmosferze knajpce czas na coś mocniejszego. Jednak radzę ograniczać drinki bo na pewno ktoś zaproponuje grę w "rzutki". Jeśli nawet postanowimy podziękować za grę to zawsze jest duże niebezpieczeństwo, spadnięcia pod stół z dość niepewnego trójnożnego krzesła. tu już bardzo łatwo "stoczyć"się ze schodów do piwnicy w której mieści się "Starówka".

Nazwy mamy calkiem astronomiczne wiec czemu nie tam? :)

 

A tak szczerze to wolalbym jesli oczywiscie jutro nei bedzie padac umowic sie na 18 pod ratuszem np. od strony wschodniej po czym razem podjelibysmy wspolna decyzje gdzie pojsc (robiac wczesniej obchod) :) Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z okolic Tarnowa. Pomysł bardzo trafny. Dopiero zaczynam przygodę z astrohobby, ale chętnie się czegoś od Was nauczę. Czekam na konkretne miejsce i czas. Jak tylko nic nie wypadnie to zasilę tarnowske grono miłośników nocnego nieba. No to do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Jana na forum ;) :salu:

 

(...)

A poza tym uważam, że popozycja ax'a jest najlepsza. Spotkajmy się o 18 pod ratuszem, bo tam każdy chyba trafi, kulturalnie się przywitamy, a potem ruszymy grupą na jakąś miejscówkę. Te 3 Słońca też brzmią ciekawie :)

 

Czyli jutro o 18 pod Ratuszem (strona wschodnia), a jesli ktos nie bedzie wstanie sie wyrobic na 18 to moze na priva podac swojego mobila w celu informacji gdzie bedziemy przebywac :) Mysle ze bedziemy dluzsza chwilke wiec smialo mozna przyjsc nawet o 20:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda na razie taka sobie, ale nie przeszkodzi w obserwacjach... kelnerek w knajpie ;) Kto jakimś cudem przeoczył, niech popatrzy jeszcze raz:

 

LUDZIE Z TARNOWA (i okolic)!!!

Dzisiaj (piątek, 01.10) o 18:00 zbiórka pod wschodnią ścianą Ratusza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniu poruszony byl temat czata/komunikatora dla naszej grupy.

Sadze, ze najlepszym rozwaizaniem bylaby tutaj Miranda, ktora laczy w sobie zarowno GG, Tlen, ICQ i inne temu podobne, jak i IRC.

Dzieki temu nie potrzeba nam osobnego programu, aby siedziec na ircowym kanale, ktory role czata spelnialby chyba najlepiej.

 

Oto oficialna strona Mirandy: http://www.miranda-im.org

oraz jej polski odpowiednik: http://www.miranda.kom.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniu poruszony byl temat czata/komunikatora dla naszej grupy.

 

Założyłem na czacie tlenowym ukryty pokój Astro-Tarnów . Wystarczy wybrac Czaty/pokoje prywatne i wpisac nazwe. Mozna zarejestrowac sobie pseudonimy ( proponuje takie jak na forum ) i wchodzic na nie. Narazie pokój jest otwarty dla każdego kto zna nazwe, potem jak zechcemy to mozemy zrobic tylko dla uprawnionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

1 października 2004 odbyło się spotkanie zapoznawcze grupy miłośników z Tarnowa i okolic.

W lokalu na tarnowskim rynku o astronomicznej nazwie "3 Słońca", przez prawie 3 godziny rozmawialiśmy o przyszłych spotkaniach obserwacyjnych, które będą prowadzone w większym gronie niż było to dotychczas. Wcześniej, mniej więcej od roku 2002 dzięki uprzejmości Regulusa, mieliśmy możliwości wyjazdów obserwacyjnych w miejsca takie jak Jamna, Walki, Lichwin, Wał, Kudłacze...itp. które owocowały wieloma obserwacjami i sesjami astrofotograficznymi.

Grupa nasza jest nieformalna, nie ma w niej żadnego przymusu, składek czy też jakiś nieciekawych nakazów - mamy nadzieje działać na zasadzie dowolności.

Podaję też stronę, na której oprócz forum będzie nieco informacji, co u nas się dzieje: http://republika.pl/astromad/ - Tarnowska grupa

 

Poniżej zdjęcie z uczestnikami naszego spotkania: Na mozaice:

1) Pierwsze górne od lewej: Pitter, Madolo, Mav, (widać kawałek Jana),

2) Drugie górne od prawej: (widać kawałek Pittera) Mav, Jan, Antyqjon i Ax

3) Trzecie dolne od lewej: (widać kawałek Ax'a), Regulus i Pitter.

4) Czwarte dolne od prawej: Grupka prawie w calości (Madolo jako fotogaf)

 

mozaika.jpg

 

Reszte zdjec mozna ogladnac tutaj.

 

Zapraszam wszystkich obserwatorów z naszego regionu (i nie tylko) do współpracy z nami!!!

mozaika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.