Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Łysy wschodzi juz 20:14, więc na DS-y raczej nie zapolujemy. Nie wiem czy da sie oceniac zmienne

Moze by pojechac ok. 18, stanac na wzgorzu z widokiem na zachod (np. kolo cmentarza legionistów) i polukac na Wenus i Jowisza, albo na Wał do Lichwina, niewiele dalej a horyzonty szersze. Gdyby nie to ze ma byc pogoda i ze to moja ostatnia wolna noc (w najblizszym czasie), to chyba bym odpuscił, ale tak to szkoda. Gdyby nie jechal Wladek, to musielibysmy zwinąć sie ok.22:30 zeby odwieść Egde do Tarnowa na ostatni autobus do Żabna. Czekam na dalsze zgłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w związku z dzisiajszym zlotem proponuje zorganizowac go w Niecieczy u mnie i Władka ponieważ ja mam dzisiaj problemy zeby dojechac gdzies indziej a wlad i tak pewnie by niepojechał bo jutro praca <_< . Możemy sie wybrac albo na wał przeciwpowodziowy lub za niego nieco poniżej. Nieciecza aż tak strasznie swiatłem niebije a pozatym i tak bedzie łysy, nastepnie po drugiej stronie dunajca jest oswietlony kosciół mysle ze on ten niepowinien przeszkadzac. Co do wilgotnosci przyznam racje ze jest to przeciez blisko dunajca takze około 1.00 2.00 w nocy siada niesamowita rosa no i wilgoc ale jeżeli mamy byc niedługo to mysle ze niepowinno nam to przeszkadzac. A pozatym wiele razy bylismy z władkiem tam obserwowec i niejest az tak strasznie tragicznie. A co do wschodu wenus jak regulus wspomniał to z tego wału widac to doskonale takze mysle ze wlad bedzie za tym zeby to zorganizowac w Niecieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wschodu wenus jak regulus wspomniał to z tego wału widac to doskonale

 

Wał jest to góra, chyba najwyzsza w pobliżu. Szczyt jest w Lichwinie, nico ponizej jest masz nadajnika RDN. Łowczowek gdzie jeździmy tez jest na jego zboczy tylko sporo ponizej szczytu, ale jadac dalej ta droga ktora jezdzimy, (nie skrecajac w las) dojedzie sie na sam szczyt. Ale wygodniej jechac w Plesnej prosto (nie skrecajac w lewo na Łowczowek) i dojechac dobra droga do Lichwina i tam juz zostaje maly kawalek gorszej drogi na sam szczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ktorej proponujecie wyjazd?

Ja dzis wracam z krakowa i boje sie ze bede juz zbyt pozno.

 

Narazie wyjazd do Niecieczy to świeża propozycja Egde i nie mam innych odpowiedzi. Ja, poniewaz mam małą rure, moge zabrac 3, a na siłę nawet 4 osoby. Zbyszek już się zgłosił, ale tak ogolnie, wtedy jeszcze nie omawialismy tych szczegółow. Gdybyśmy zdecydowali sie na Wenus, to gdziekolwiek bysmy nie jechali, trzeba by z Tarnowa wyjechac po 17, bo szybko zachodzi. A jak Wenus sobie odpuscimy, to ok. 20. Pod Zbyszka podjeżdżam, ale TY i Piter musielibyście podjechać pod LUX-a "Nad Białą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na apel Jurka, mam narazie zamiar jechać do Jodłowa, jeżeli coś nie wypali to jak najbardziej można skiorzystać z zaproszenia ks Henryka :Salut: no ale to sie tyczy tylko mnie :szczerbaty:

 

 

Ja też nie wiem czy bede mógł jechać w piątek, mam dyżur nocny. Probowałbym może coś kombinować z zamianami gdybym był pewny pogody, ale wg kilkudniowych prognoz, ma być teraz kilkudniowe pogorszenie aury, więc chyba nie warto. Zadzwonie jeszcze raz do ks.Henryka, może uda mi sie uzgodnić termin w niedziele lub po niedzieli ( w sobote wiadomo dlaczego niemożliwe). Do Jodłowa niestety nie moge jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kicha z zaćmienia. Całe szczęście że wg prognozy ICM, jutro po południu ma być zdecydowana poprawa, więc może nasz wyjazd do Czermnej się uda. Jak narazie chęć wyrazili Ax, Andrzej (dołączy na miejscu) i Antyqjon, a Piter jest chory. Janusz jest zajęty, Wlad w Jodłowie. Przypominam ze wyjazd byłby ok.17:15, a najpóźniej 17:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem chetny :)

 

Pogoda jak na razie nie napawa optymizmem ale zobaczcie jak wyglada nasz rejon od gory:

 

A jakie dokladne szczegoly odnosnie wyjazdu? :)

Gdzie sie spotykamy i mniej wiecej o ktorej? :)

Dodam ze to zdjecie satelitarne jest z 12:05UT wiec sa jeszcze szanse na ladna pogode

10051004_12.jpg

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ICM od 15 powinno sie przejasniac, a od 18 juz byc bezchmurnie. To sie moze ciut opóźnić ale chyba tak bedzie. Radze jechac w ciemno tak jak poprzednim razem, tez prognoza sie sprawdzila. Po Zbyszka zajechalbym o 19, a pod Zenit o 19:15. Jeszcze zadzwonilem do ksiedza upewnic sie ze on nie zrezygnowal, ale tylko przesunął termin z 18 na 20 (ma o 18 nabozenstwo)

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy przez ks.Henryka zaproszeni na sobote do Luszowic k/Dąbrowy, mówi że ma tam jakies swoje niezłe miejsce. Można tam też dojechać blizsza droga od Jastrzabki, przez Smyków. W Smykowie jest jedno z moich dawnych miejsc obserwacyjnych, byłem tam kilka razy, w tym 2x z Axem, mógłbym je przy okazji pokazać. Jeśli jest ktoś chętny, proszę o zgłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.