Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Ustalilem czas i miejsce spotkania na godzine 20:00 pod kościołem w Luszowicach. Władek z tego co wiem jedzie samodzielnie, wiec myśle ze po Zbyszka podjade ok.19:00, potem pod Zenit po Axa, a moze i Pitera (o ile się zdecyduje) 19:10-15. Podjechalibyśmy przez Jastrząbkę i Smyków. Jeśli Władek chcialby z nami jechac, to umówilibyśmy się z nim w Lisiej Górze, a jak nie to pojedzie bezpośrednio przez Dąbrowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja wydarzeń: http://astro-forum.org/Forum/index.php?aut...blog&blogid=11&

Poza tym w moim polu widzenia znalazło sie kilka meteorów, a co do kometki to odpowiedni okularek mysle ze by nas utwierdził na 100%

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Regulus wymyslił wyjazd na Przehybę takze moze ktos będzie jeszcze chętny na ten wyjazd. Szczegóły wyjazdu kiedy i o ktorej ustalcie sami. No i czy są wogole chętni na ten wyjazd :szczerbaty: Ja tu w sumie mam najmniej do gadania ale załozyłem temat z nudów.

Edytowane przez edge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi sie poprawić pogoda. Właśnie dziś rozmawiałem z kolegą z pracy, który był tam służbowo samochodem terenowym i ostrzegał mnie że jest ślizko. Spadło trochę śniegu z deszczem i przymarzło. Droga jest stroma i skrajem zbocza, można łatwo zlecieć. Odradzał mi wyjazd w takich warunkach. Niemniej zostało jeszcze trochę czasu i wszytko moze sie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy zaproszeni przez ks.Henryka do jego obserwatorium w Czermnej (pod Małym Liwoczem) we wtorek 1.XI. Spotkanie pod kościołem w Czermnej o godz.19. Jest to dzień świąteczny, ale może do tej pory wyrobimy się z obowiążkami. Obok obserwatorium jest dom gdzie można spocząć, ogrzać się, napić herbaty czy odrosić sprzęt. Proszę o zgłoszenia bo musimy jakoś zaplanować transport, w razie czego poproszę księdza żeby wybrał się przez Tarnów i zabrał kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem dzisiaj z Przehyby. Byłem tam na jedną noc. Ze sprzętu astro miałem przy sobie tylko Meada 10x50, ale i ta lorneteczka pokazała duużo :) Jak chodzi o Marsa - to nie miałem teleskopu, ale uważam, że seeing był słaby, mocno wiało. Za to przejrzystość... niesamowita :) Jutro napiszę dłuższą relację, teraz tylko wspomnę, że zasięg gołym okiem w okolicach 7 mag., i na południu w lornetce oglądałem sobie gwiazdki o deklinacji -41 stopni (mi Gru) B) To piękne miejsce na łapanie południowców - Żuraw, Feniks, Gołąb, Rufa, na wiosnę Centaur... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wczorajszego wypadu do obserwatorium ks.Henryka w Czermnej. Zrobiłem mały skan mapy tej okolicy i opisałem na niej na niebiesko kilka linii siatki

http://83.16.137.130/~jerzys/Astro/Czermna%201.gif

Współrzędne obserwatorium:0522,350/5518,374 (290m npm), domu Andrzeja gdzie byliśmy porzednio :0523,151/5517,507(341 m npm). Zaznaczyłem ołówkiem orientacyjny obszar gdzie znajdują się te obydwie lokalizacje. Sęk w tym że nie bardzo wg tej mapy mogę odtworzyć drogę dojazdu. Wg tego co zapamiętałem wczoraj jechaliśmy od kościoła w Czermnej drogą na Dębową do końca asfaltu i wtedy skręciliśmy w prawo, potem jeszcze kawałek i jeszcze raz w prawo (koło krzyża- ta droga wg księdza znowu schodzi do Czermnej), a potem jeszcze raz w prawo to już podjazd do samego domu. Ale nie bardzo zgadza się to z mapą. Nie wiem czy ja coś źle zapamiętałem czy mapa jest niedokładna. Czy ktoś z uczestników wczorajszej eskapady potrafi odtworzyć nasz dojazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co wczoraj mówiliśmy, to na opozycję wybieramy się na Kudłacze. Ja ze względu na prace mam czas 5 - 8 XI, z tym że piątego musiałbym jechać z Krakowa prosto z pracy ( kończę o 8:00 rano), a ósmego do Krakowa do pracy ( zaczynam o 20:00). Nie wiem czy będzie wtedy pogoda i czy jest sens jechać aż na 3 noce, więc trudno mi już powiedzieć na jaki wariant się zdecyduję. Gdybym wyjeżdżał np. 6 z Tarnowa to mógłbym kogoś zabrać, a w innym przypadku też, ale musiałby sam podjechać do Krakowa. Gdyby jechali też: Władek, Janusz i Bastek to właściwie problem transportu byłby rozwiązany. Kto z TG ma co do tego wyjazdu jakie plany i jakie terminy wchodzą w rachubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie mam czas przez cały weekend. Jak zawsze jestem uzależniony od transportu i jak zawsze dostosuję się. Wiem, że ICM-owi nie wolno wierzyć :szczerbaty: ale według tego co widać na jego stronie pogoda ma być nieciekawa, może będzie lepsza w sobotę. Decyzja i tak nalezy do zmotoryzowanych. :rolleyes:

Edytowane przez Pitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zapamiętałeś.

Jadąc od kościoła w Czermnej drogą na Dębową. Jedziemy do góry, potem w dół. Przed mostem skręcamy w prawo. Na kolejnym skrzyżowaniu, obok którego stoi krzyż, ponownie skręcamy w prawo i potem raz jeszcze w prawo pod dom.

Mapa nie jest zbyt precyzyjna i nie pokazuje wielu dróg.

Moją lokację zaznaczyłeś błędnie.

Administracyjnie należy do gór przy granicy z Zakobylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą chętni to ja jutro późnym popołudniem ruszam na Kudłacze.

Jutro od rana będe w pracy więc jak coś to zostawcie wiadomość może sie jakos pozbieramy do wieczora wkońcu to nie tak daleko :D ( w moim przypadku to będzie tylko jedna nocka w poniedziałek rano musze byc w pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.