Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Lysy niby dość mocno świeci ale jeszcze nie jest aż tak dokuczliwy, zresztą na niego tez luknąć wręcz trzeba :D

Tak więc o ile sie pogoda utrzyma to ok 22 był by wyjazd do Łowczówka.

Więc kto jest chętny niech sie odezwie bo nie wiem jak pakować teleskop do auta, a moze być to istotne bo zawsze jedno miejsce więcej moge uzyskać :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu juz dość dawno witam więc ponownie. Jak bedziecie sie gdzieś zbierac to chetnie wyrusze z wami. Troche sie u mnie zmienilo od pewnego czasu ze sprzetem astro. VC200L pojechal do Włoch ale w zamian oferuje Taurusa 410 z lustrem wg certyfikatu 1/18 lambda. Oczywiscie pod warunkiem ze bedzie chetny do przewiezienia i obslugi bo ostatnio jestem cholernie leniwy i nie chce mi sie obslugiwac tego potwora. Okularki oczywiscie mile widziane. Pisze sie na deep sky party tylko dajcie znac z 5 godzin wczesniej.

Pozdrawiam

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu juz dość dawno witam więc ponownie. Jak bedziecie sie gdzieś zbierac to chetnie wyrusze z wami. Troche sie u mnie zmienilo od pewnego czasu ze sprzetem astro. VC200L pojechal do Włoch ale w zamian oferuje Taurusa 410 z lustrem wg certyfikatu 1/18 lambda. Oczywiscie pod warunkiem ze bedzie chetny do przewiezienia i obslugi bo ostatnio jestem cholernie leniwy i nie chce mi sie obslugiwac tego potwora. Okularki oczywiscie mile widziane. Pisze sie na deep sky party tylko dajcie znac z 5 godzin wczesniej.

Pozdrawiam

 

Witamy ponownie !

Na deep sky teraz nie jest odpowidenia pora bo Łysy idzie do pełni. 3.05 byliśmy z Władkiem i Kubą w Łowczówku na naszym stałym miejscu i lookaliśmy głównie kometę, ale też i inne obiekty. Grupa Tarnowska powiększyła się (od naszego spotkania założycielskiego w "3 Słońcach"

http://afh130.internetdsl.tpnet.pl/~jerzys...3o%bfycielskie/ ) o kilku nowych obserwatorów, ale niestety jeden też ubył. W okolicach nowiu (20-23.05) planujemy wypad na Przehybę, oczywiście o ile bedzie pogoda. Tam jest dobry wyjazd, schronisko i wysokość ok.1200 m npm, tak ze czasami jest sie nad niskimi chmurami i zapewnia ujemny horyzont (tzn. widzi sie gwiazdy których normalnie z Polski nie widać). Napewno Twój Taurus 410 będzie na DS-ach nie do pokonania. Oprócz tego będzie jeszcze sierpniowy zlot na Kudłaczach i jesienny w Bieszczadach. Nie licząc samodzielnych wypraw TG. Z transportem jakoś sobie poradzimy.

 

Regulus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach nowiu (20-23.05) planujemy wypad na Przehybę, oczywiście o ile bedzie pogoda. Tam jest dobry wyjazd, schronisko i wysokość ok.1200 m npm, tak ze czasami jest sie nad niskimi chmurami i zapewnia ujemny horyzont (tzn. widzi sie gwiazdy których normalnie z Polski nie widać).

 

Czy ktoś jest chętny na ten wyjazd. Został juz ok. 1 tydzień i warto zacząć coś planować. Jakby coś to prosze o odpowiedz lub kontakt na gg.

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie pod warunkiem ze bedzie chetny do przewiezienia i obslugi bo ostatnio jestem cholernie leniwy i nie chce mi sie obslugiwac tego potwora. .

 

Czy ten Taurus sklada sie do walizki ? Ile miejsca zajmuje w smochodzie ?

 

 

Okularki oczywiscie mile widziane

 

Z tym nie ma kłopotów, ostatnio oprócz ostoskopów przybył mi 2" okular szerokokątny Earfla 36 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci okular Elfra 36 mm ?

Telep masz 10"/45" co daje 254/1143 z F4,5 . Z ta swiatlosila ponoc elfry nie pracuja dobrze .

Do tego zrenica ponad 8 mm . W/g mnie to max 32 mm aby swiatlo cale swiatlo odbite od lustra wpadlo do oka. jak masz jasniejsze niebo to nawet 26 mm max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci okular Elfra 36 mm ?

Telep masz 10"/45" co daje 254/1143 z F4,5 . Z ta swiatlosila ponoc elfry nie pracuja dobrze .

Do tego zrenica ponad 8 mm . W/g mnie to max 32 mm aby swiatlo cale swiatlo odbite od lustra wpadlo do oka. jak masz jasniejsze niebo to nawet 26 mm max.

 

Witam

Nie wiadomo jaki jeszcze sprzęt bedę miał w przyszłości, a okulary pozostaną. Okular SP 26 mm 1,25" oryginalny Meade, był standardowo dołączony jako jedyny przy kupnie telepa, jest dobry, ale przez ten 2" jednak pokazuje na DS-ach dużo więcej i daje większy komfort patrzenia. Oprócz obserwacji na miejscu, w swoim ogródku gdzie faktycznie mam dość rozświetlone niebo, wyjeżdżam jak mam okazję w ciemniejsze miejsca i wtedy warto mieć jaśniejszy okular.

 

Pozdowienia

 

P.S. Widzę z awatara że też masz rurę ok. 10", jakich więc okularów używasz. Napisz coś o swoim sprzęcie, szczególnie interesuje mnie montaż.

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz mam lichy - skylux na lozyskach . Na balkonowe obserwcje moze byc. W polu to za bardzo wiatr przeszkadza. Jak juz zauwazylem Plossle nie za bardzo pasuja do tego telepa . Ma F5,6 i 235 mm lustro .

Barlow 2" pasuje do niego . Zmniejsza znieksztalcenia na bokach obrazu.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do weekedowego wypadu na Przehybę.

Na razie jade Ja i Zbyszek mam jeszcze jedno miejsce wolne bo Kuba nie moze sie zdecydować więc jagby ktoś chciał sie zabrać niech pisze bo czasu coraz mniej.

Jurek też jedzie ale dopiero w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem tak też zrobie.

Zaczne moze nie astronomicznie ale to najczestszy temat fotek Tatry, po prostu nie dało sie ich nie focić :D

tatry9.jpg tatry8.jpgtatry6.jpg

tatry5.jpg tatry4.jpg tatry3.jpg

tatry2.jpg tatry1.jpg

Widoki z okna i werandy

 

 

Teleskopem

tatry7.jpg

tatry niżne

łomnica.jpg

łomnica

giewont.jpg

giewąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś astro.

z góry przepraszqam za jakośc ale nie mam doświadczenia w takich fotografiach wiec mozna je uznac za poglądowe fotki nieba nad Przehybą :D

dm1.jpg dm2.jpg

 

N.jpg nistrzel.jpg

 

nst4.jpg ts3.jpg

 

 

 

 

met8.jpg

Tutaj cos sie złapało ale nie wiem czy to znów satelita czy meteor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.