Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się jednak pisze na wyjazd sobota/niedziela bo w piątek po południu mógłbym niezdąrzyć sie spakować :angry: Ale mam nadzieję, że znajdzie sie coś ciekawego :Beer:

 

 

A co do książki jeszcze nie jest mi potrzebna na razie studiuję pierwszą część. ;)

Edytowane przez Pitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! - klapa z moich planów wyjazdowych. Zupełnie nie pamiętałem że musze swoje papierowe prawo jazdy wymienić do 30.06.2006 i dziś złapała mnie drogówka. Zapłaciłem 200 zł (wyplakałem tyle, bo chcieli 500) i zapowiedzieli mi że jak mnie złapią znowu to zabiorą i skierują na ponowny egzamin (chyba bym nie zdał). Tak że ja przez jakiś miesiąc (minimum 3 tyg.) jestem uziemniony, mogę jeździć ale tylko jako pasażer. Tak że mógłbym się zabrać z Władkiem w sobotę, ale pod warunkiem że wrócimy najpóźniej do 5:30 rano bo jadę na dniowkę do Krakowa na dyżur. Mogę za to służyć za przewodnika, bo znam trochę ten teren, tyle ze za dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wyjazd też jest pod znakiem zapytania bo nie zmianiły mi sie zmiany, a liczyłem troche na to bo obecne zmuszają mnie do zbyt późnego wyjazdu .

Powiem tak jak sie zdecyduje to jutro popołudniem cóz wszystkie noce mam nie przespane w tym tygodniu troche mi sie to odbija. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym weekendzie? Ja mam wolne do poniedziałku 8:00 rano. Z tym że nadal nie mam prawka i musiałbym liczyć na czyjąś uprzejmość. A może ktoś się wybiera do Jodłowa

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12945&st=0# w końcówce września. Ja jeszcze nie wiem jakie bede miał dyżury i musze załatwić sobie wolne, a wpłaty i rezerwacje już od 1 sierpnia. Do tej pory już napewno bede mial plastikowe prawko, chyba że mi je odbiorą za jazdę pod wpływem C2H5OH.

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalilismy z Wladkiem wyjazd jego samochodem w sobote. Do Buukowca k/Jamnej lub w beskid niski na Wołowiec. Jesli ktoś jest chętny załapać się na transport, niech komunikuje się z Włądkiem, chyba że pojedzie jescze ktoś ze zmotoryzowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Co do mnie - jeśli będzie pogoda to mam już w planie inny wyjazd. Jeśli pogody nie będzie, to jestem wolny - ale wtedy to sobie możemy jedynie 3 Słońca przy herbatce/piwku (niepotrzebne skreślić) pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem jestem chętny na wyjazd, ale transportu brak :angry:

 

Ustaliliśmy godzinę wyjazdu na 16, Władek musi zakonczyć pracę, a ja odespać nocny dyżur. Poza tym trzeba pojechac ciut wcześniej żeby znaleźć nocleg jeszcze za widna. Wg prognozy ICM na 22 i 23 dla Gorlic ma być lux pogoda, zero zachmurzenia. Wracając na drugi dzień pojedziemy przez te miejsca które mieliśmy wybadać tydzień wcześniej.

Co do transportu to Władek mówił że mógłby tak zapakować auto że jeszcze jedno miejsce będzie. Gdyby to cos pomogło, to ja mogę nie brac dużego sprzętu (ma tą samą średnicę co Władka) tylko swoje okulary, filtry i małego Celestronka (albo MTO) oraz sprzęt foto. Decyzja zależy od Władka. Niestety, nikt inny zmotoryzowany się nie wybiera, a ja też jestem bez auta. Umów się z Władkiem, kiedy i gdzie ma po Ciebie podjechać.

 

P.S. Czy ktoś z TG wybiera się we wrześniu do Jodłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam jednak że ten wątak bedzie bardziej na miejscu , no i juz mamy lato jak by na to nie patrzyeć :D

 

wczoraj i dziś bylismy w beskidzie niskim a TU

moje streszczenie.

Zdjecja jednak tutaj zamieszcze bo w blogu jakos sie nieda :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie miałem duzo czasu na obserwacje zdjecja zrobiłem juz jak niebo było częsciowo zajete przez chmury :Boink:

 

droga_ml_1.jpg

Droga mleczna w okolicach łabędzia

 

droga_ml_2.jpg

I strzelca

 

miejsca__zaraz_po19.jpg

Miejsce naszej obserwacj

 

mg_y.jpg

Poronne mgły

 

szare_swiat_o.jpg

swiatło popielate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie współrzędne polany pod schroniskiem "Banica" zmierzone GPS-em:

 

N 49* 31' 39.9"

E 21* 18' 1.7"

 

To na wypadek gdyby ktoś chciał do nas dołączyć podczas kolejnej obserwacji.

 

P.S. Władek, jak będziesz mógł zamieść resztę zdjęć. Ja swoje zamieszczę, ale muszę wypstrykać całą kliszę, wywołać i zeskanować, niestety jeszcze nie dorobiłem sie cyfraka.

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro, pomędzy 20 a 21 będzie miało miejsce przesłonięcie Marsa przez Łysego, na tle jeszcze jasnego nieba i cieńkiego Księżyca. Początkowe położenie to ok. az.270 alt.16 a końcowe to 280 i 5. Jeśli dopisze przejrzystość to trzeba by znaleźć górkę z dobrym widokiem na zachód i górującą na terenem w tym kierunku. Z pobliskich w grę wchodzą:g.Wał w Lichwinie, plac parkingowy w Lubince przed cmentarzem z I-szej w.św. lub pobliże naszego stałego miejsca w Łowczówku, tyle że z 200 m dalej na odkrytym stoku. Ewentualnie nieco dalej Jamna i Brzanka. Trzeba by to sprawdzić dziś lub jutro. Czy jest ktoś chętny na mały wypad i za jakim miejscem się opowiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie niestety nie pisze od dziś zaczołem jeździc do Rzeszowa i wracam tak ok 19 lub później drugi problem to pojazd bo do końca tygodnia popołudniami niestety bede miał brak auta , wiec zostaj mi obserwacjaw swojej oklicy i tu niestety z braku pojazdu bede miał problem bo nie mam jednak jak przetransportować sprzętu na wał przeciw powodziowy, tak wiec wszystko co moge zrobic to lornetka która też wystarczy pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.