Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, taki Tarnów, ledwo kojarzę gdzie to jest, a tylu was się tam uzbierało :wink: .

Z drugiej strony mogliście chociaż dla niepoznaki zaprosić jakąś dziewczynę, tylu chłopców - podejrzanie wygląda...

 

Jeszcze jedno, czy wszyscy co pili ten płyn o kolorze zagęszczonego moczu, mieli powyżej 18 lat? :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję Wszystkim za cenne informacje, jakie wyniosłem z pierwszego spotkania grupy Tarnów i okolice. Szkoda tylko, że "okolice" reprezentowałem tylko ja :) Myślę, że następnym razem inne "okolice" też dołączą...

Do domu wróciłem - po "przejściach" - około północy i do tego nie swoim samochodem, ale mimo wszystko nie żałuję wyprawy.

Pozdrawiam, z nadzieją na poprawę pogody

Janusz "jan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie zauważyłem nowego wątku i taką samą wiadomość wysłałem do postów sprzed spotkania. Tudno, będzie "dubel"

 

Dziękuję Wszystkim za cenne informacje, jakie wyniosłem z pierwszego spotkania grupy Tarnów i okolice. Szkoda tylko, że "okolice" reprezentowałem tylko ja Myślę, że następnym razem inne "okolice" też dołączą...

Do domu wróciłem - po "przejściach" - około północy i do tego nie swoim samochodem, ale mimo wszystko nie żałuję wyprawy.

Pozdrawiam, z nadzieją na poprawę pogody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony mogliście chociaż dla niepoznaki zaprosić jakąś dziewczynę, tylu chłopców - podejrzanie wygląda...

 

Były , były dziewczyny - szkoda,że nie przy naszym stoliku ale wówczas "temat" spotkania mógłby być inny :D

Więcej zdjęć: http://www.republika.pl/astromad/spotkanie/index.html

Sorrki ale część strony w przebudowie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, czy wszyscy co pili ten płyn o kolorze zagęszczonego moczu, mieli powyżej 18 lat? :P

 

Eee... to do mnie? :mrgreen: Jasne że mam skończone 18, już wojo się o mnie upominać zaczyna :)

 

P.S. Nie widzę nigdzie zdjęcia Madola wracającego z kontrolnego wypadu pod Ratusz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie dobra pogoda przez najbliższe dni, to mógłbym się urwać na obserwacje w pobliżu we wtorek ( jutro) lub/i czwartek. W sobotę , tak jak planowaliśmy na spotkaniu można by wyjechac gdzieś dalej, powiedzmy na Jamną lub w sądeckie ( Cyrla lub Prehyba). Jeśli komuś pasują te terminy i byłby chętny to proszę o odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety i stało się. Dotychczasowy serwer był mało "pojemny"(9Mb).

Dzięki ofercie www.friko.pl utworzona/przeniesiona została stronka tarnowskiej grupy.

Zaletą jest duża pojemnośc(200Mb), wadą: trochę wolniej "chodzi"

Aktualny adres: http://astromad.friko.pl.

Nie korzystałem jescze z tej "opcji" ale do czasu uruchomienia serwa przez Ax`a musimy zadowolić się tym co jest.

Stronka będzie na bieżąco aktualizowana i rozbudowywana.

Za "przejściowe" kłopoty z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Zapomniałem, że po ostatniej wyprawie do "3 słońc" nie mam samochodu. Tak więc dziś na pewno nigdzie nie dojadę, ale do czartku wszystko powinno być OK.

 

:shock: :shock: :o :shock: :shock:

Myslalem ze sie samochod zepsul...czyzby zostal skradziony? Ladne kwiatki :(

Wpolczuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatniej wyprawie do "3 słońc" nie mam samochodu.

 

Większosc nie ma, to zadna przeszkoda. Dla chętnych proponuję termin 21:00 na parkingu pod Zenitem, ztamtąd najlepiej dojechac na Wałki. Albo gdybyśmyy się zdcydowali na Lichwin (g.Wał) to pod sklepem LUX na Czerwonej. Wtym przypadku Jana zabralibyśmy po drodze w Pleśnej. Chętnych prosze o zgłaszanie sie na tym forum lub na gg/tlen, ewentualnie czacie tlenowym Astro-Tarnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Zapomniałem, że po ostatniej wyprawie do "3 słońc" nie mam samochodu. Tak więc dziś na pewno nigdzie nie dojadę, ale do czartku wszystko powinno być OK.

 

:shock: :shock: :o :shock: :shock:

Myslalem ze sie samochod zepsul...czyzby zostal skradziony? Ladne kwiatki :(

Wpolczuje..

 

Oj , wydaje mi się ,że chyba Straż Miejska "maczała" w tym palce(piep...ne kruki :evil: )

Jestem chętny na "show" ale wchodzą w grę tylko Wałki(awaria samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie stalo?

Urwałem kolektor wydechu (chyba tak się to nazywa), i mój samochód pracował jak traktor. Musiałem go zostawić, a najblizszy pociąg miałem coś przed wschodem słońca, no i musiałem kombinować inaczej.

Życzę Wam udanych obserwacji. Dziś niestety nie dam rady, ale jestem wciąż chętny na inne wyjazdy. Dajcie znać o następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek, 4 października padł pomysł, żeby zrobić krótki wypad gdzieś niedaleko za miasto. Było kilka propozycji, ale ze względu na stan zdrowia samochodu Madola wybraliśmy miejsce będące kompromisem między odległością a ciemnym niebem - Jodłówka-Wałki na NE od Tarnowa. O 20:45 przyjechał po mnie Regulus i pojechaliśmy pod dom handlowy "Zenit", gdzie był już Madolo z Pitterem. Poczekaliśmy jeszcze parę minut w nadziei, że jeszcze ktoś z naszej grupy się zjawi, niestety nikt więcej nie przyszedł. Wyjechaliśmy więc i ok. 22:30 byliśmy na miejscu. Jest to śródleśna polana, z lekką łuną od Tarnowa na południowym zachodzie. Wschód jest tam bardzo ciemny, no niestety jest ostatnia kwadra Księżyca i nie można się było o tej ciemności przekonać, bo już przed 23 Łysy zaczął rozświetlać niebo. Ze sprzętu były 2 lornetki Breakera (moja i Madola), jedna BPC 20x60 (Pitter), teleskop Celestron 114/900 Regulusa oraz Madola Newton 150/1500. Oceniłem kilkanaście gwiazd zmiennych, Pitter też parę, a w międzyczasie "teleskopowcy" rozstawili swój sprzęt. Poza tym dojrzałem w lornetce M30, NGC7293 (Helix) oraz Neptuna, którego po raz pierwszy obserwowałem własnym sprzętem (do tej pory widziałem go tylko na Kudłaczach przez APO Przemasa :)). Niestety Regulus zapomniał okularów i używaliśmy tylko tych od Madola, a co w nich widzieliśmy? Epsilony Lutni w większym teleskopie "raczej rozdzielone" - tzn. oba miały podłużny kształt. M31 nieźle widoczna, próbowałem znaleźć M33, ale jakoś nie dałem rady, tylko w lornetce na nią trafiłem. Później wzszedł Księżyc i to on stał się głównym obiektem obserwacji (zwłaszcza dla tego, że przeszkadzał w szukaniu kolejnych DS-ów). Celestron z 9mm okularem (100x poweru) pięknie pokazał pasma górskie - Apeniny, trochę Alp, Jurę, Karpaty itd. Podobnie w drugim teleskopie, tam było nieco większe powiększenie z racji dłuższej ogniskowej. Próbowałem zrobić kilka fotek Księżyca Zenitem w ognisku głównym Celestrona, ale pewnie wyszły potrząśniete przez to zenitowe "kłapanie" lusterkiem. Koło północy mgła spowodowała niestety zaparowanie okularów i lornetek, więc złożyliśmy sprzęt, nie czekaliśmy już na Saturna i pjechaliśmy do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.