Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pamietajcie że w Pcimu jest już działająca dwupasmówka i bezkolizyjny wjazd .

Więc aby dojechać do motelu należy wcześniej zjechać z głównej trasy.

 

To będzie w piątkowe popołudnie, prawdopodobnie w ładną pogodę. Może się zdażyć że zakopianka od strony Myślenic (a więc Krakowa i "reszty Polski") będzie zakorkowana (nawet do Stróży, gdzie można wcześniej przejechać Rabę). Wlad zasugerował żeby jechać przez Mszanę i Lubień, 10km dalej, ale odcinek zakopianką będzie się jechać "od Zakopca" i pewnie korków nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Organizujemy dzisiaj jakiś wypad , o ile pogoda na to pozwoli oczywiście

 

Dziś nie mogę bo jadę na nocną zmianę, ale będę mógł jutro. Jakie miejsce proponujesz?

 

P.S. Odpisuje na tenn email Władka już drugi raz. Pierwszy gdzieś wcięło, był przez jakiś czas w wątku, a jak zlogowałem sie po raz drugi juz go nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może w weekend 7-9 lipca (oczywiście o ile pogoda pozwoli). Łysy już będzie blisko nowiu i bedą planety. Moglibyśmy na Prehybe, ale o tej porze tam pewnie będzie pełno stonki, to może gdzieś indziej. Byłem w ten weekend na Jamnej i widziałem się z ks.Zenonem z Bukowca, który znowu jest chetny na wspólne obserwy. U niego albo na "naszej" polance za Jamną.

Rozmawialem tez z szefem bacówki. Mówił że przyjeżdzają do niego astro-amatorzy z Poznania i wtedy tak urządza schronisko, żeby mogli prowadzić obserwacje (tzn, wyłącza oświetlenie terenu i zasłąnia okna). Będzie się też starał o wyłączenie w tym czasie oświetlenia terenu wokół kościoła. Niestety nie zapytałem go o termin.

Możemy też gdzieś w Beskid Niski albo jeszcze gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chetny na wyjazd ale decyzja jak zwykle z dnia na dzien predzej. Wiem ze raczej nie jestem w stanie byc dwie noce pod rzad stad dla mnie im blizej tym lepiej bo musze wracac tej samej nocy ( nie ma lekko - obowiazki rodzinne....).

Nie no generalnie jak pogoda jest super mozna sie jakos na szybko zorganizowac na jedna nocke jak to ma dla was sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... dawno już nigdzie z Wami nie byłem - chętnie się przejadę gdzieś bliżej (Bukowiec?). Tylko na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie powiedzieć, w którą noc będę się mógł wyrwać. W każdym razie - będę śledził wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak Jamna lub Bukowiec. Na tyle daleko żeby nie było łuny od Tarnowa, a na tyle blisko żeby wrócić w niecałą godzinę. W km to jest tylko 37 (przez Zakliczyn, bo przez Ciężkowice nieco dalej), ale nie wszędzie da się jechać z pełną prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem szybko teraz okiem na fazy księżyca i "odkryłem" że tydzień póżniej tzn 14-15 lipiec mamy nawet nów. Jak nam nie wypali pogoda albo nasze możliwości przyjazdu (8-9 lipiec) to mamy jeszcze natępny weekend w zapasie. W sumie to nawet lepiej bo noc juz bedzze o te kilkanaści minut dłuższa :)

 

 

Czy ktoś będzie chciał odwiedzić ekipę kudłączową w sierpniu? Zdaje się że bedzie sporo osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem szybko teraz okiem na fazy księżyca i "odkryłem" że tydzień póżniej tzn 14-15 lipiec mamy nawet nów. Jak nam nie wypali pogoda albo nasze możliwości przyjazdu (8-9 lipiec) to mamy jeszcze natępny weekend w zapasie. W sumie to nawet lepiej bo noc juz bedzze o te kilkanaści minut dłuższa :)

Czy ktoś będzie chciał odwiedzić ekipę kudłączową w sierpniu? Zdaje się że bedzie sporo osób.

 

W następny weekend mógłbym ewentualnie tylko w sobotę. C do Kudłaczy, to trzeba śledzić wątek krakowski i astromaniaka, ale tam co roku jest dłuższy zlot w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos to na ten weekend sie pisze o ile pogoda pozwoli oczywiście

 

Więc umawiamy się że Jamna lub Bukowiec. Teraz musimy ustalic dzien. Ja jak napisalem na początku moge 3 dni 7-9, im później tym Łysy mniejszy i późniejszy, ale nawet w sobotę nie bedzie specjalnie wadził. W sobotę napewno ksiadz nie bedzie mogl byc dlugo bo rano ma msze, ale moze z godzinke pobedzie. Z tego co Władek mówił przez telefon to jeszcze nie zna dnia. Władek moze tez być bez samochodu, wiec zabrałby sie ze mna i lukał przez moj sprzet.

Musimy sie juz szybko zdecydowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wciąz chętny na jedną nocke z tym że patrząc na piątkową noc na icm wygląda to źle - może do soboty cos sie zmieni wtedy bede w sobote. Myśle że decyzje podejmiemy z kilkugodzinnym wyprzedzeniem bo wszystko zalezy od pogody jak na razie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wciąz chętny na jedną nocke z tym że patrząc na piątkową noc na icm wygląda to źle - może do soboty cos sie zmieni wtedy bede w sobote. Myśle że decyzje podejmiemy z kilkugodzinnym wyprzedzeniem bo wszystko zalezy od pogody jak na razie....

 

 

Dziś na ICM jest optymistyczna pogoda na noc sobotnią. Ok 20 ma nastąpić całkowite rozchmurzenie dla Tarnowa i N.Sącza, a więc pewni i dla Jamnej.

Proponuję dla wyjeżdżających z Tarnowa spotkanie na parkingu pod Luxem "Nad Białą" o 20:00. Z Januszem spotkamy się o 20:10 pod kościołem w Rzuchowej.

Dzwoniłem już do ks.Zenona z Bukowca, mam do niego zadzwonić gdy bedziemy już wyjezdzac. Dołączy do nas na "naszej" polance, przy okazji poznając nas z mieszkańcami pobliskiego domu, aby w przyszłości nie budzić sensacji.

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.