Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

A` propos planowanego rekonesansu na miejsce przyszłych obserwacji w Łowczówku (polana koło cmentarza legionistów):

 

Ja jak na razie pilnie czytam Wasze posty by zaraz gdy bede juz mial spokoj z Uczelnia moc sie do Was ladnie przylaczyc.

 

Ja też raczej nie będę wolny  Może innym razem

 

Choroba, ja w piątek kończę szkołę dopiero o 15:10. Wynika więc z tego, że się na ten wyjazd nie stawię

 

Ponieważ ja i Janusz już tam byliśmy, a nikt poza nami nie może lub nie chce, to może odpuścimy sobie ten rekonesans. Zwłaszcza w piątek, bo ja miałbym nie więcej niż godzinę czasu przed 18 (na 16 mam wizytę u lekarza). Albo przełóżmy na niedzielę, godz. np. 13 lub 14. Myślę że wtedy więcej osób znajdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja i Janusz już tam byliśmy, a nikt poza nami nie może lub nie chce, to może odpuścimy sobie ten rekonesans. Zwłaszcza w piątek, bo ja miałbym nie więcej niż godzinę czasu przed 18 (na 16 mam wizytę u lekarza). Albo przełóżmy na niedzielę, godz. np. 13 lub 14. Myślę że wtedy więcej osób znajdzie czas.

A co myślicie o sobocie?. Ja w niedzielę to dopiero po 17. A chciałbym Was jeszcze obwieźć po okolicy. Może się znajdzie coś jeszcze oprócz Cmentrza Legionistów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o sobocie?. Ja w niedzielę to dopiero po 17. A chciałbym Was jeszcze obwieźć po okolicy. Może się znajdzie coś jeszcze oprócz Cmentrza Legionistów...

 

W sobotę pracuje na dniowke, a to oznacza 6-22 poza Tarnowem (pracuje po 12 godz. 8-20 w Krakowie). W niedzielę też mam dyżur, ale nocny i do 16:00-16:30 mógłbym gdzieś pojechać. Co nie przeszkadza żebyś w sobotę pojechał z innymi członkami grupy, jeśli jakoś dojadą do Łowczowa (np. z Madolem). Mam czas na wyjazdy dopiero w poniedziałek. W samą noc zaćmienia też wracam do domu o 22 i dopiero potem moge jechac w teren.Co do innych miejsc, to tak jak napisałem w relacji z wypadu, ja też znalazlem 3 inne potencjalne lokalizacje. Przejechałem drogą dalej za cmentarzem az do Rychwałdu na znanej wszystkim "starym" członkom grupy krzyżówce gdzie skręcamy pod nadajnik RDN lub na szczyt góry Wał, tyle że od przeciwnej strony (która dotychczas była niespenetrowana, a jest tam drogowskaz do cmentarza legionistów w Łowczówku). Czy te inne miejsca które masz na myśli są położone poza tą trasą Jeśli tak, to chętnie je zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie kiedy następne przedzaćmieniowe spotkanie w knajpie?  

 

zobacz

 

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...t=5663&start=30

 

Ja mogę jutro, poniedziałek i wtorek. Nie musimy koniecznie spotykać się w pełnym składzie, tylko ci co mają czas. Jak nic nie wypali to spotkamy sie 2 godz. przed zaćmieniem, np. o północy 27 / 28 np. na parkingu DT LUX przy koszyckiej (przy skrzyżowaniu z krakowską), lub pod Urzędem Gminy w Pleśnej, a stamtąd pojedziemy razem do Łowczowa, gdzie dołączy Janusz i na polane koło Cmentarza Leginistów. Rozpoznasz nas chyba ze zdjęć ze spotkania, chociaż lepiej się wcześniej poznać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Ależ nie muszę.

Bo ja już jestem od dawna w Waszej grupie,.. jestem w grupie krakowskiej, wrocławskiej, warszawskiej i polskiej grupie wogóle :). A odległość nie ma znaczenia.

Czas.

Ten niestety ma.

I napewno się spotkamy na obserwacjach może na Kudłaczach, może w Tarnowie, może w Jodłowie czy w Bieszczadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas coś ustalić.......

 

Jerzy i Jan wykonali "kawał dobrej roboty" szukając i sprawdzając ewentualne miejsca pod zaćmienie.....: http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...er=asc&start=30 i przyłe obserwacje - dzięki im :Kwiatek::Beer:

Dalsza częśc "rekonesansu" odbędzie się(prawdopodobnie) jeszcze w niedzielę, raczej przedpołudniowe godziny(10-11) - najpóżniej do 14-15.

 

Propozycji jest kilka i wymagają wspólnej akceptacji.

 

Dlatego też :

jutro(piętek - 22.10) o godzinie 18.30 proponujemy spotkanie "przedzaćmieniowe" na Rynku. Zbiórka koło Ratusza od strony wschodniej.

- jak ostatnio

Spóźnialscy niech "szukają" knajpy " 3 Słońca" - tam będziemy ( chyba to zostanie stałe miejsce spotkań ).

 

W wypadku "nieakceptowania" z różnych przyczyn osobistych spotkania w dniu jutrzejszym, przełożymy je na inny(bliski) termin, choć piatek "wydaje się" najodpowiedniejszym dniem.

 

Chętnych ZAPRASZAMY!!! zarówno na spotkanie jak i wyjazd niedzielny

 

Programu spotkania nie będę przypominał, ale w ramach zachęty - zdradzę rąbek tajemnicy:

- występ Chóru Armii Radzieckiej :ha::buahaha: - będzie przejazdem wracając z Watykanu

 

Szczegóły zaćmienia dla rejonu Tarnowa(CdC) są tu:

http://www.astromad.friko.pl/zacma.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I napewno się spotkamy na obserwacjach może na Kudłaczach, może w Tarnowie, może w Jodłowie czy w Bieszczadach.

 

Chyba sie widzielismy juz na jakimś zlocie. Byłem na zlocie w Roztokach, a na Kudłaczach jestem stałym gościem. Nie byłem tylko w Jodłowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te inne miejsca które masz na myśli są położone poza tą trasą Jeśli tak, to chętnie je zobaczę.

Nie mam konkretnych lokalizacji. Myślę, żeby przejechać się po okolicznych wzniewsieniach (np. od wspomnianej krzyżówki w lewo na Meszną Opacką, czy okolice lasów piotrkowickich). Są to potencjalne miejsca dobre do obserwacji. A może się mylę... trzeba sprawdzić.

Co nie przeszkadza żebyś w sobotę pojechał z innymi członkami grupy, jeśli jakoś dojadą do Łowczowa (np. z Madolem).

Zapraszam chętnych na sobotę (już od południa). Jak do mnie dojechać jest w jednym z wcześniejszych postów w tym wątku.

Mam czas na wyjazdy dopiero w poniedziałek.

Co do przyszłego tygodnia, to nie mogę powiedzieć nic pewnego, bo żona nie ma jeszcze grafiku. Oczywiście czas na zaćmienie mam zarezerwowany (chociaż muszę zdążyć na 8 do pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie mnie dzis w knajpie gdyz pracuje w Krakowie do 18:30 :(

A odnosnie tematu zacmienia jestem chetny na wyjazd a z racji ze nie mam samochodu bede zalezny od ktoregos z driverow :) W tym miejscu mialbym ochote sobei zaklepac u ktoregos miejsce :)

Dzis sie tez dowiem dokladnie kiedy mam obrone...mam nadzieje ze nie bedzie to w czwartek w dzien po zacmieniu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, żeby przejechać się po okolicznych wzniewsieniach (np. od wspomnianej krzyżówki w lewo na Meszną Opacką, czy okolice lasów piotrkowickich).

 

Drogę od krzyżówki w Rychwałdzie przez Mesznę Opacką (do Tuchowa) zjeżdziłem wielokrotnie i nic nie znalazlem. Czasem są ciemniejsze miejsca, ale nie ma gdzie stanąć i rozłożyć się ze sprzętem, albo jest ściana lasu, albo rów albo uprawne pole. O drodze z Pleśnej do Piotrkowic (przez Woźniczną - górą skrajem lasu) już pisałem, zewsząd widać światła jak nie z Pleśnej to z Tuchowa. Jest w jednym miejscu polanka gdzie akurat żadne z tych oświetleń nie pada bezpośrednio i być może nadawało by się na zaćmienie, ale nie ma tych co trzeba horyzontów. Pod tym względem zarówno okolica Cmentarza Legionistów jak i inne miejsca na drodze do Rychwałdu są zdecydowanie lepsze (zastrzegam że nie sprawdzałem w nocy). Samych lasów piotrkowskich szczegółowo nie znam i tam chętnie w wolnym czasie wybrałbym się z Tobą w roli przewodnika. A czy orientujesz sie w lasach po drugiej stronie szosy tuchowskiej: od Zabłędzy do Zalasowej ? Na mapie ta okolica wygląda obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też :  

jutro(piętek - 22.10) o godzinie 18.30 proponujemy spotkanie "przedzaćmieniowe" na Rynku. Zbiórka koło Ratusza od strony wschodniej.  

- jak ostatnio  

Spóźnialscy niech "szukają" knajpy " 3 Słońca" - tam będziemy ( chyba to zostanie stałe miejsce spotkań ).

 

Wpadnę na pewno, ale nie na długo, bo jutro wyjeżdżam do Krynicy i trzeba się po pierwsze spakować, a po drugie wyspać :D:5min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godzinie 18.30 odbyło sie spotkanie "przedzaćmieniowe" na Rynku w herbaciarni "

3 Słońca". Pomimo "piątku" w spotkaniu uczestniczyli tylko: Regulus, Antyqujon, Jan, Justin Sullivan i moja osoba. Z kilku propozycji miejsc obserwacji nadchodzącego zaćmienia Księżyca, po "burzliwej" selekcji wybraliśmy wzgórze o wysokości około 400m npm - blisko Cmentarza Legionistów w pobliżu miejscowości Łowczówek gmina Pleśna.

Zaletą tego miejsca jest możliwość wybóru kilku polan się tam znajdujących do obserwacji no i sama wysokość wzniesienia(poranne mgły).

Ustalono organizację wyjazdu na "zaćmienie" :

- zbiórka całości o godzinie 24.00 obok "Lux`a" nad rzeką Białą (skrzyżowanie ulic Koszyckiej, Mościckiego i Krakowskiej),

- zbiórka uczestników ze wschodniego Tarnowa( Jasna, Zielone , itp.) obok DH"Zenit" o godzinie 23.30 najpóźniej 23.45,

- dojazd do "Lux`a" ,

- dojazd do Pleśnej - spotkanie z Janem,

- dojazd 3 autami na miejsce.

 

 

PS. Dziękuję obecnym za świetne spędzenie wieczoru. Sławku , miło Cię było poznać osobiście.

01o86op.jpg

 

09o86op.jpg

 

04o86op.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkania grupy Tarnów i okolice. Szkoda tylko, że "okolice" reprezentowałem tylko ja  Myślę, że następnym razem inne "okolice" też dołączą

 

Nie jesteś sam, ja formalnie mieszkam w Koszycach Wielkich. Wzdłuż ulicy (środkiem) przebiega granica miasta i ja mieszkam już po wiejskiej stronie, chociaż do sąsiadów z miasta mam 20 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdłuż ulicy (środkiem) przebiega granica miasta i ja mieszkam już po wiejskiej stronie

Często tamtędy przejeżdżam - jak tylko jadę do Tarnowa. Który to Twój dom? Tak nawiasem mówiąc, to z pewnością mam mniej świateł dokoła i przez to większy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w TVN Meteo prognozy pogody na najblizsze dni i wynika z tego ze sroda i czwartek będą na płd/wsch pogodne i słoneczne. Ale tylko u nas. Jeśi się to sprawdzi to może się nam udać tym razem zaćmienie. Trzymajmy kciuki za pogodę.

 

P.S. Byłem w niedzielę w Jamnej i pochodziłem z kompasem po znajomych i dotychczas nieznanych zakątkach. Jednak to miejsce jest bezkonkurencyjne na obserwacje, w dodatku wyższe o ponad 120 m od Cmentarza Legionistó w Łowczówku. Tyle ze sporo dalej, 37 km ode mnie (75 w obie strony), no i w zimie może być cięzki dojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.