Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem właśnie z Łowczówka. Prawdę mówiąc spodziewałem się trochę więcej. Chociaż faktem jest, że niebo nie było całkiem przejrzyste. Od N i NW widać światła Pleśnej oraz Tarnowa, a pomiędzy E i SE (trochę mniej) Tuchowa.

Księżyc wschodzi coraz później. Proponuję sprawdzić to miejsce z teleskopami i lornetkami. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić to miejsce z teleskopami i lornetkami. Co Wy na to?

 

Jestam za, ale nie juteo, bo pracuje na nocke. Moge potem przez kolejne 2 dni. Kto jeszcze się pisze ?

 

P.S. Czy byłeś tylko pod cmentarzem, czy też dalej, na "szczycie" wzgórza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o sobotę.

 

Owszem, w sobote. W niedziele tez bym mogl, ale że w poniedzialek mam dniowke i wstaje o 5:00, więc ewentualnie tylko wczesnie i niedlugo.

Mam za to inna propozycje dla wszystkich napalonych, otóż grupa krakowska organizuje w dlugii weekend 11.11 4 dniowy zlot w Bieszczadach, a dokladnie w Roztokach Górnych, czyli tam gdzie pprzednio. Szczegóły http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...p=101449#101449 . Ja niestety tez nie beda mogł tam pojechac bo na te 4 dni mam 3 dni pracujace i tyle juz nie moge się pozamieniac z kolegami. Ax i Piter byli tam i wiedzą jak dojechać. Ax zna tez inne potencjalne miejsca "po drodze" które mółby pozkazać innym. Gorąco polecam ten wyjazd wszystkim któży mogą. Dla tych którzy nie byli jescze na żadnych zlotach jest to też okazja nawiązania znajomości bezpośrednio, a nie tylko poprzez forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

17.15 Na razie jest nieźle - gwiazd dość dużo, a i Księżyc tuż nad horyzontem widzę wyraźnie (chmury niestety też są). Ale patrząc na prognozę, to wcale nie musi tak być nawet za godzinę. Gdyby dziś się nie udało, to w razie czego piszę się na następne dni. Dopiero piątek i sobota odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nockę z 19/20 listopada "szykują" sie rewelacyjne(?) warunki pogodowe -

według ICM( i nie tylko).

NIESTETY - mroźne, temperatura przy gruncie może osiągnąć: -5 -8 stopni. , powietrza -4/-6 stopni.

Wiatr około 5-6 m/s. Seeing powinien być "wyśmienity" - przejście chłodnego frontu.

 

Księżyc(hmm) nie powinien przeszkadzać, ponieważ wzejdzie około godz.13.17

w dniu 19.11 aby schować się za horyzontem około godz 22.07 tego samego dnia(CdC).

Tak, że można śmiało planować wypad powiedzmy z początkiem obserwacji od godziny 00.00 dnia 20.11 - I co Wy na to??? :hello2:

clouds48.jpg

 

temp_sob00.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przejściem chłodnego frontu zasięg i przejżystość są wyśmienite ale seeing zwykle koszmarny bo w górze mieszają się już intensywnie różne masy powietrza idące za tym frontem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to wiecie, jestem silny, zwarty i gotowy :) A najbliższa pogodna nocka to będzie "first light" dla mojego teleskopu  :salu:

Zanim trafi się bezchmurna noc od razu musisz go ulepszyć.

Wszystko co znajduje się w wyciągu i dodatkach do tegoż trzeba zmatować w środku. bo daje koszmarne odblaski.

Niestety, nogi są wątłe, całość drga jak mój U-boot. Ja chyba zastąpię te ładne nóżki brzydkimi a sztywnymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby można było zastosować tu trochę przerobione jednak przysłowie i powiedzieć "Dokupił do Siekierki Stryjek plastikowy Kijek" :wink:

Pszem Pana... zakupiłem kijek z dwoma przekładniami ślimakowymi za.... no, oferowałeś mi kiedyś jeden ślimak drożej :salu:

Zapewne był bardziej profesjonalny ale miałem go do Siekierki dokręcić? Przecież to by było zbyt kontrastowe! :D

 

Sprzęt jest taki jakiego sie spodziewałem i zastosuję go zgodnie z pierwotnym zamiarem a uwagi są dla innych Szczęśliwych Nabywców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.