Skocz do zawartości

ZWO ASI1600MM-Cooled - Testy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

No ja na przykład myślałem jaki musiałby być obrazek z ASI1600 żebym sprzedał STLa i za to kupił ASI oraz samochód do jej wożenia :D . I już wiem -Simeis 147. Więc na razie chyba nie sprzedam...

 

Nie pamiętam, jaka jest wielkość tego obiektu, ale to już pewnie na obiektywowe ogniskowe. :D Ja mam serce w drugim biegunie (skala).

Poza tym, nie sądzę, żebyś miał jakikolwiek powód sprzedawania STLa.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica ile maja ekspozycje? Liczy się łączny czas, to staramy się tu udowodnić, że ASI nie musi tyle palić klatek.

 

A to my jeszcze udowadniamy tę kwestię?

Najważniejsza jest właśnie różnica w długość ekspozycji. O to jest walka i to próbuję przetestować. Zejdę jeszcze niżej z ekspozycjami.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hamala i jego marudnej myśli, nie obawiał bym się ogromnego wysypu marnych zdjęć. To jest takie hobby, że nawet takie nowości nie przyciągną ogromną liczbę nowych zapaleńców, no chyba że wymyślą jak tym łapać pokemony. A tak już serio, dla mnie ASI jest takim samym dobrodziejstwem jak np SW czy Orion USA, który sprzedaje tanie montaże, które są dla miłośników astro z chudszym portfelem. Gdyby nie taka firma, to nie mógłbym sobie pozwolić na montaż o nośności 25 kg w jakieś innej firmie, która chce za podobną nośność ileś razy więcej kasy. Oczywiście cudów nie ma, gdzieś oszczędzanie na kasie przy produkcji musi być. Ale dla moich potrzeb taki montaż jest idealny. Tak samo widzę to w ASI, chociaż ta firma polepsza swoje modele. I gdyby mnie teraz zachciało się robić DS to też wybrałbym taką ASI a nie coś koszmarnie droższego.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie ciarki przeszły na widok tych TS i informacji o teście.

 

Trzeba Jackowi pomóc i go zmotywować, bo to jest wielka idea. Dostęp do klatek z różnych kamer, zrobionych przy tych samych warunkach, tym samym teleskopem - klękajcie narody. Tego brakowało i myślę, że da to wielu osobom odpowiedź na kilka pytań, a poza tym, spodziewam się obalenia paru mitów (będzie bolesne dla niektórych). :D

 

Jeżeli ktoś chciałby dodatkowo udostępnić swoją kamerę to zgłaszajcie się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jacek przygotowuje się do mega testu wielu kamer. To będzie naprawdę mega temat. 1 teleskop, kilkanaście różnych kamer. Materiał dostępny publicznie. Nie przypominam sobie, żeby ktoś coś takiego zrobił na świecie.

 

Wielki szacun za to, gdybym mógł to dałbym kilka plusów, ale forum wywala błąd i na jednym muszę poprzestać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu śledzę ten wątek i obawiam się ze sporo osób ktore zakupiły kamerke bedzie nie źle zawiedzionych. Z prostej przyczyny, ta kamera się nie sprawdzi w miejscach nawet ze srednim LP. Nie wierzę że z czasami 1-5 sek uzyska sie sensowną fotkę. Nie wiem, może sie nie znam 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu śledzę ten wątek i obawiam się ze sporo osób ktore zakupiły kamerke bedzie nie źle zawiedzionych. Z prostej przyczyny, ta kamera się nie sprawdzi w miejscach nawet ze srednim LP. Nie wierzę że z czasami 1-5 sek uzyska sie sensowną fotkę. Nie wiem, może sie nie znam

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale nie przekonałeś mnie tymi zdjęciami. Nadal uważam że kamerą ASI 1600 można focić DSy przy ultra krótkich czasach, tylko przy ciemnym niebie i głównie "jasne" DSy . Takie jak w Twoim przypadku.

Poza tym uważam że jak by tą kamerą można było robić fotki (zaznaczam, na krótkich czasach) porównywalne do np. Atik 383

to kamera była by dużo droższa,a nie tańsza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym uważam że jak by tą kamerą można było robić fotki (zaznaczam, na krótkich czasach) porównywalne do np. Atik 383 to kamera była by dużo droższa,a nie tańsza.

Dlaczego musiałaby być droższa? Matryca jest tańsza, podpięli się pod matryce do aparatów, a i nowy zupełnie produkt musi mieć dobrą cenę żeby wejść na rynek. Gdyby ceny były zbliżone to klienci wybieraliby wtedy sprawdzony produkt i znacznie rzadziej "ryzykowali" wybierając nowy.

 

Jestem też ciekaw dlaczego niby ma wymagać ciemnego nieba i jasnych DSów? Ma niski szum odczytu, niski i kontrolowany chłodzeniem prąd ciemny oraz dobrą czułość. Jak ktoś nie ma lepszego teleskopu i montażu pod fotografię DS nie oznacza że kamera tego nie potrafi.

Edytowane przez riklaunim
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale nie przekonałeś mnie tymi zdjęciami. Nadal uważam że kamerą ASI 1600 można focić DSy przy ultra krótkich czasach, tylko przy ciemnym niebie i głównie "jasne" DSy . Takie jak w Twoim przypadku.

Poza tym uważam że jak by tą kamerą można było robić fotki (zaznaczam, na krótkich czasach) porównywalne do np. Atik 383

to kamera była by dużo droższa,a nie tańsza.

 

Sam jestem ciekawy czy to z mojego balkonu zadziała tzn setki (a może i tysiące) krótkich ekspozycji. Nie chciałem nikogo przekonywać - bardziej "piłem" do tego, że "ludzie będą zawiedzeni". Chyba astroamatorzy są przyzwyczajeni do długich naświetlań a jeśli taka kamera (myślę tu raczej o modelu 1600 z większym pikselem, matrycą i studnią) pozwoli skrócić czas choćby o połowę to chyba powód do zadowolenia. Oczywiście jeśli efekty będą ok (porównywalne z tymi z CCD). Jak dla mnie po pierwszych próbkach, które pokazał Adam widać, że właściciele 1600-tek będą zadowoleni. A mnie też zadziwia czułość i ogólnie jakość wykonania i patenty mojej 178-ki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy czy to z mojego balkonu zadziała tzn setki (a może i tysiące) krótkich ekspozycji.

Nie widzę powodów dla których nie powinno to działać. Nawet z Atikiem 314L+ używałem znacznie krótszych czasów ekspozycji niż wielu innych astrofotografów - i to w Warszawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy czy to z mojego balkonu zadziała tzn setki (a może i tysiące) krótkich ekspozycji. Nie chciałem nikogo przekonywać - bardziej "piłem" do tego, że "ludzie będą zawiedzeni". Chyba astroamatorzy są przyzwyczajeni do długich naświetlań a jeśli taka kamera (myślę tu raczej o modelu 1600 z większym pikselem, matrycą i studnią) pozwoli skrócić czas choćby o połowę to chyba powód do zadowolenia. Oczywiście jeśli efekty będą ok (porównywalne z tymi z CCD). Jak dla mnie po pierwszych próbkach, które pokazał Adam widać, że właściciele 1600-tek będą zadowoleni. A mnie też zadziwia czułość i ogólnie jakość wykonania i patenty mojej 178-ki.

 

 

Testy testom nie równe. Zależy jaki teleskop będzie użyty i pod jakim niebem.

Dla mnie wiarygodny test będzie przy niebie że średnim LP i co klatka zmiana kamerki 😃

 

Jeżeli test pokażę że z ASI 1600 przy czasach 600x1 wyjdzie fotka taka sama jak przy 20x300 to tylko pozazdrościć .

Sam bym kupił 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodów dla których nie powinno to działać. Nawet z Atikiem 314L+ używałem znacznie krótszych czasów ekspozycji niż wielu innych astrofotografów - i to w Warszawie ;)

To wytłumacz mi prosze taką sytuację,bo chyba czegoś nie rozumiem.

Twierdzisz że przy miejskim niebie , widząc w nocy trochę więcej gwiazd niż Trójkąt letni przy ekspozycji 1 sekunda kamera zarejestruje światło z np. m51 przysloniete LP ?? Jakim cudem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz mi prosze taką sytuację,bo chyba czegoś nie rozumiem.

Twierdzisz że przy miejskim niebie , widząc w nocy trochę więcej gwiazd niż Trójkąt letni przy ekspozycji 1 sekunda kamera zarejestruje światło z np. m51 przysloniete LP ?? Jakim cudem ??

 

A znasz jakąś kamerę która w środku miasta przy takim LP zarejestruje jakieś obiekty i da sensowne efekty?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.