Skocz do zawartości

ASI178MM-C i próby fotografii DSO


ZbyT

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Mamy więc nowe pojęcie :) astrofotografia radosna :) nie chciałem wywoływać burzy, tylko się zapytałem, bo myślałem że Maro coś testuje i czekałem na finalną produkcję.

Nie będzie finalnej produkcji , bo się środki skończyły . I zabrakło na koło i filtry . Do tej pory:

1.walka z ustawieniami i amp glow - temat odfajkowany ,

2.testy z halfa- tak sobie

3.testy z obiektywami m42 , wg mnie nagroda Econo :D

4.okazało się ,że nie mam filtru ir block ,po zakupie testy wykazały nieokrągłe gwiazdki - do sprawdzenia .

 

w porównaniu z dslr zdecydowanie więcej zabawy, nie stosuję guidingu , mniej nerwów

Czy efekt zabawy jest zadowalający - mnie bardzo , czy innych ?

Zdjęcia publikowane są w temacie technicznym o nowej kamerce i staram się jak potrafię wykazać wady i zalety nowego produktu.

Tłukę obiekty jeden za drugim , bo sprawia mi to przyjemność , a poprzednio w dslr było zdecydowanie trudniej i zajmowało więcej czasu. Z nikim się nie ścigam, dla mnie hobby = przyjemność. Uwagi merytoryczne chętnie przyjmę .Ocenę asi 178 mmc pozostawiam mającym większe doświadczeni i chętnie się z nią zapoznam .

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzam sobie "nowy" program do sterowania asi SIPS http://www.gxccd.com/cat?id=146&lang=409, zdecydowanie poważniejszy, niż astrolive , można w końcu wszystkie parametry ustawić w tym offset , zaplanować sesję , zdaje się ,że trochę podobny do maxima .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zabawa" w istocie może mieć dwa przeciwstawne znaczenia , chodziło mi ( posługując się j angielskim) o fun . Sama rezygnacja , czy też mniejszy nacisk na prowadzenie montażu przy pomocy guidingu , z którym od czasu do czasu miałem problemy.to wg mnie duży plus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc,

 

Jakby ktos miał ochotę i możliwość wystawienia na jakiegos dropboxa, albo inny, podobny serwis surowego materiału w formacie fit, chetnie pomielił bym go testowo w sofcie fotometrycznym. Im wiecej klatek tym lepiej (tak aby materiał sumarycznie pokrywał kilkadziesiąt minut), czasy w zakresie: 5-30sec, okolice 120-180 sec. i moze ktos ma pakiet klatek 300 sec i dłuższych. Obiekt bez znaczenia, byle byla garść gwiazd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam trochę temat . Nie do końca potrafię rozwiązać problem amp glow .W sytuacji w której chcę wyciągnąć więcej krzywymi pojawia się miejsce po usuniętym przez darki amp glow .Zastosowanie w dss w opcji darki maximum załatwia sprawę ,al gwiazdki mają czarne obwódki . m33 150 gain po120s .Górne to wersja z maximum.

A tak na marginesie, z jakiej rurki to robiłeś? Wyszło świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ciekawe porównanie .Sądzę ,że naturalnym środowiskiem 178 mmc są obiektywy i docelowo kupię samyanga 135f2 . Testuję kamerkę dość intensywnie z canonem 1.8 50mm i uważam , że całkiem fajnie to wychodzi .

Edytowane przez Maro21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.