Skocz do zawartości

ASI178MM-C i próby fotografii DSO


ZbyT

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku miesiącach testów doszedłem do wniosku ,ze głównym problemem tej kamery to brak softu .proponowany astroliveusb jest nieprzydatny i najwyraźniej niedopracowany , dopiero zastosowanie słowackiego SIPS( Firma Moravian udąstępnia go jako freeware) rozwiązało problem z ekstrakcją ampglow .Można ustawić gain i offset - testowałem 100 gain i 25 offset i amp glow znika po darkach bez konieczności ustawień dss darki na maximum .Można również zaplanować dokładnie sesję . AstroLive nadaje się jedynie do kompozycji kadru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego za każdym razem po włączeniu SharpCap'a pojawia się błąd? Aby się pozbyć, muszę na nowo zainstalować sterowniki. No ale, jak będę chciał później (odpalić drugi raz za jakiś czas) skorzystać z kamerki, to znowu wywala ten błąd. I znowu reinstall.

 

Jakieś pomysły/sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też używam FC w wersji 2.5 beta i działa bez najmniejszych problemów

wczoraj z ciekawości przy Księżycu niemal w pełni zrobiłem kilka ekspozycji M42 Makiem 180 z reduktorem ogniskowej GSO 0,5x

zestaw dość "nowatorski" ale wcześniej fotografowałem Księżyc więc Mak był już wychłodzony i szkoda było nie sprawdzić co z tego wyjdzie. Maczkowi trzeba poprawić kolimację, a reduktor GSO to tylko zabawka ale i tak wynik lepszy niż przypuszczałem

18x10 sekund, gain 152, bez guide, bez chłodzenia

 

m42_mak180_red_05x18x10sek_v02_4.png

 

mało klatek bo nie chciałem wykończyć akumulatorków w skleconym na szybko zasilaczu do montażu

 

pozdrawiam

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego za każdym razem po włączeniu SharpCap'a pojawia się błąd? Aby się pozbyć, muszę na nowo zainstalować sterowniki. No ale, jak będę chciał później (odpalić drugi raz za jakiś czas) skorzystać z kamerki, to znowu wywala ten błąd. I znowu reinstall.

 

Jakieś pomysły/sugestie?

 

 

Używałem ZWO ASI 178MC pod Win 10 z Sharpcapem 2.8 i 2.9 i nie miałem żadnych problemów. Spróbuj może na innym komputerze, czy będzie tak samo, inne porty USB itp. aby krok po kroku zidentyfikować potencjalne źródło problemu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

też używam FC w wersji 2.5 beta i działa bez najmniejszych problemów

wczoraj z ciekawości przy Księżycu niemal w pełni zrobiłem kilka ekspozycji M42 Makiem 180 z reduktorem ogniskowej GSO 0,5x

zestaw dość "nowatorski" ale wcześniej fotografowałem Księżyc więc Mak był już wychłodzony i szkoda było nie sprawdzić co z tego wyjdzie. Maczkowi trzeba poprawić kolimację, a reduktor GSO to tylko zabawka ale i tak wynik lepszy niż przypuszczałem

18x10 sekund, gain 152, bez guide, bez chłodzenia

 

attachicon.gifm42_mak180_red_05x18x10sek_v02_4.png

 

mało klatek bo nie chciałem wykończyć akumulatorków w skleconym na szybko zasilaczu do montażu

 

pozdrawiam

 

Pytanko kontrolne: czy kształt gwiazd na tym zdjęciu to problem kolimacji?Miewam takie na moim SCT i nie wiem czy to kwestia nieosiowości toru czy kolimacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie kilka czynników złożyło się na taki efekt końcowy ale na pewno kolimacja jest do poprawy

już wcześniej miałem problemy z kolimacją tego Maka ale na razie nie poprawiałem bo muszę rozebrać tubę. Będę musiał się za to zabrać bo wkrótce rozpocznie się sezon na Jowisza

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanko kontrolne: czy kształt gwiazd na tym zdjęciu to problem kolimacji?Miewam takie na moim SCT i nie wiem czy to kwestia nieosiowości toru czy kolimacji?W

Również miewam w swoim SCT9.25E takie gwiazdki i zauważyłem, że głównym winowajcą jest niewystarczająco wychłodzona tuba i zmiany temperatury podczas obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Założyłem 2 godziny na obiekt, godzinę na L i godzinę na kolor . Powód jest banalnie prosty- niestabilna pogoda , a chcę ogarnąć temat na jednej sesji , bo nie wiadomo, kiedy będzie kolejna. Przy m 100 zwiększę kolor do 40 min na kanał i dodatkowo pełne 2h na L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odkurzę temat , poprzednią kamerę sprzedałem , ale po dwóch latach kupiłem sobie nową .  Celem jest NB z samyanga 135 mm. Obiektów mgławicowych teraz mało , ale spróbowałem na Duszy i Ameryce . Dusza z guidingem na eq6 40x120 , ameryka 57x60 bez guidingu 

amerykaver2_3.jpg

ic1848 .jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Maro w jaki sposób zrobiłeś bikolor? Zasadniczo dysponujesz tylko dwoma kanałami i musisz wykonać trzeci kanał jako syntetyczny złożony z dwóch pozostałych. Różne są możliwości, ale jeśli dysponujesz Ha i O3 to S2 zrobisz mieszając w proporcji ok 0,7 do 0,3. To co tu dałeś nie wygląda jakbyś to równo wymieszał, brakuje kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.