Skocz do zawartości

sprzedam nasadkę bino William Optics - komplet


michael99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprzedam komplet nasadki bino William Optics. Taki jak tu: http://deltaoptical.pl/nasadka-binokularowa-william-optics-komplet,d757.htmlCzyli nasadka bino, 2 okulary WO WA 20mm 66*, barlow 1,6x. Barlow nie ma oryginalnych dekielków, zastąpione są prostymi dekielkami zrobionymi z korków od butelek. Stan dobry, normalne ślady użytkowania na tulejach, niewielkie otarcia. Optyka wygląda OK, niewielkie ślady od zaparowania i jakieś smugi czy paproszki. Bez najmniejszego wpływu na obrazy. Nasadka posiada jedną modyfikację w postaci dorobionej podkładki hamującej, ponieważ oryginalnie po włożeniu okularów nasadka samoczynnie zwężała się (rozstaw oczy zmniejszał się). Tak się nie dało patrzeć... Reszta jak na zdjęciach. Oryginalne pudełko w zestawie. Wszystkie dekielki. Nasadka skolimowana moim zdaniem bardzo dobrze, od razu jak się spojrzy to obraz jest pojedynczy. Gdy spojrzymy przez nasadkę od strony teleskopu, obrazy są równolegle przesunięte (tak jak powinno być). Nie ma różnic w kolorach torów optycznych, w jasności trochę jest, ale to ni ma znaczenia. Zresztą nawet Denkmeiery mają. Powiększenie z nasadką wydaje się wyraźnie większe, na Księżycu efekt 3D daje super wrażenie. Patrzyłem nią głównie na Księżyc, obrazy były bardzo dobre, nie zauważyłem żadnych wad. Pewnie podobnie na planetach. Aha, brak jednej małej gumeczki zasłaniającej śrubkę kolimacyjną, gdzieś mi wczoraj wyleciała i nie znalazłem. Cena 1150zł z moją wysyłką. Kontakt na PW. Polecam.

IMG_5098.JPG

IMG_5101.JPG

IMG_5103.JPG

IMG_5104.JPG

IMG_5105.JPG

IMG_5106.JPG

IMG_5107.JPG

IMG_5108.JPG

Edytowane przez michael99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne.

 

Wczoraj jednak spojrzałem jeszcze raz przez to szkiełko, zobaczyłem Saturna i Wegę. Niestety zauważyłem jedną wadę: gdy patrzymy na bardzo jasne obiekty (takie jak właśnie Wega czy Saturn, nie dotyczy Księżyca i obserwacji dziennych) to gdzieś tak od połowy pola widzenia lewego toru optycznego (gdy nasadka nie jest odwrócona) widać jakieś pojaśnienie, coś w stylu spajku, ale silniejsze. Nie mam pojęcia, od czego to jest, na Księżycu tego nie widziałem, dopiero teraz. Zajrzałem jeszcze czy nie widać czegoś w tym torze optycznym, ale wszystko jest OK. Nie przeszkadza to także jakoś mocno w obserwacjach, ale piszę o tym, żeby nie było. Nadal pięknie widać Księżyc czy planety, efekt 3D i wrażenia dużo większego powiększenia występuje. Przez nasadkę można obserwować godzinami bez odrywania oczu od okularów, czego nie można powiedzieć bez nasadki. Kolimacja też jest OK, nie mam pojęcia, od czego to coś jest.

 

W każdym razie przez to nowa cena: 1100zł z wysyłką.

 

Dodatkowo daję możliwość przetestowania, i jak "to coś" będzie przeszkadzało komuś mocno, to zwrot i tyle.

 

Zapraszam!

Edytowane przez michael99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.