Jump to content

sprzedam nasadkę bino William Optics - komplet


michael99
 Share

Recommended Posts

Witam. Sprzedam komplet nasadki bino William Optics. Taki jak tu: http://deltaoptical.pl/nasadka-binokularowa-william-optics-komplet,d757.htmlCzyli nasadka bino, 2 okulary WO WA 20mm 66*, barlow 1,6x. Barlow nie ma oryginalnych dekielków, zastąpione są prostymi dekielkami zrobionymi z korków od butelek. Stan dobry, normalne ślady użytkowania na tulejach, niewielkie otarcia. Optyka wygląda OK, niewielkie ślady od zaparowania i jakieś smugi czy paproszki. Bez najmniejszego wpływu na obrazy. Nasadka posiada jedną modyfikację w postaci dorobionej podkładki hamującej, ponieważ oryginalnie po włożeniu okularów nasadka samoczynnie zwężała się (rozstaw oczy zmniejszał się). Tak się nie dało patrzeć... Reszta jak na zdjęciach. Oryginalne pudełko w zestawie. Wszystkie dekielki. Nasadka skolimowana moim zdaniem bardzo dobrze, od razu jak się spojrzy to obraz jest pojedynczy. Gdy spojrzymy przez nasadkę od strony teleskopu, obrazy są równolegle przesunięte (tak jak powinno być). Nie ma różnic w kolorach torów optycznych, w jasności trochę jest, ale to ni ma znaczenia. Zresztą nawet Denkmeiery mają. Powiększenie z nasadką wydaje się wyraźnie większe, na Księżycu efekt 3D daje super wrażenie. Patrzyłem nią głównie na Księżyc, obrazy były bardzo dobre, nie zauważyłem żadnych wad. Pewnie podobnie na planetach. Aha, brak jednej małej gumeczki zasłaniającej śrubkę kolimacyjną, gdzieś mi wczoraj wyleciała i nie znalazłem. Cena 1150zł z moją wysyłką. Kontakt na PW. Polecam.

IMG_5098.JPG

IMG_5101.JPG

IMG_5103.JPG

IMG_5104.JPG

IMG_5105.JPG

IMG_5106.JPG

IMG_5107.JPG

IMG_5108.JPG

Edited by michael99
Link to comment
Share on other sites

Aktualne.

 

Wczoraj jednak spojrzałem jeszcze raz przez to szkiełko, zobaczyłem Saturna i Wegę. Niestety zauważyłem jedną wadę: gdy patrzymy na bardzo jasne obiekty (takie jak właśnie Wega czy Saturn, nie dotyczy Księżyca i obserwacji dziennych) to gdzieś tak od połowy pola widzenia lewego toru optycznego (gdy nasadka nie jest odwrócona) widać jakieś pojaśnienie, coś w stylu spajku, ale silniejsze. Nie mam pojęcia, od czego to jest, na Księżycu tego nie widziałem, dopiero teraz. Zajrzałem jeszcze czy nie widać czegoś w tym torze optycznym, ale wszystko jest OK. Nie przeszkadza to także jakoś mocno w obserwacjach, ale piszę o tym, żeby nie było. Nadal pięknie widać Księżyc czy planety, efekt 3D i wrażenia dużo większego powiększenia występuje. Przez nasadkę można obserwować godzinami bez odrywania oczu od okularów, czego nie można powiedzieć bez nasadki. Kolimacja też jest OK, nie mam pojęcia, od czego to coś jest.

 

W każdym razie przez to nowa cena: 1100zł z wysyłką.

 

Dodatkowo daję możliwość przetestowania, i jak "to coś" będzie przeszkadzało komuś mocno, to zwrot i tyle.

 

Zapraszam!

Edited by michael99
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.