Skocz do zawartości

Dobra pogoda - kilka dni, kilka obiektów


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pogoda niby była, niby nie. Gdyby nie długa przerwa to chyba nie wyciągałbym sprzętu :)

EQ6, SW 80ED, P-FLAT4, Atik 314 L+, kanał L, tylko 5 x 5 min (bo na podglądzie nic nie wychodziło, kometa ciemna, sprzęt ciemny), 2016.11.20. Leszno.

 

2P Encke

P2 Encke 20161120-kopia.jpg

Edytowane przez Bartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Plejady nie wchodzą w FOV mojego zestawu, ale nie mogłem sobie odmówić. Wbrew pozorom trudny obiekt (moja opinia) gwiazdy wypalają matryce, a "dym" jest delikatny :)

EQ6, SW 80ED, WO P-FLAT4, Atik 314 L+, L 18x5 min, RGB 7x5 min na kanał, Belęcin, 2016.09.01.

Opinie jak zwykle w cenie.

post-27-0-27834600-1474378326.jpg

Niezmiennie, uważam to zdjęcie za jedno z najlepszych tego obiektu :) kolory gwiazd, mgławice, skala, wszystko komponuje się w wyjątkowo udaną całość.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ha, czyli 1/3 z planowanej całości

EQ6, SW 80 ED, WOflat4, Atik 314 L+, Ha (Baader), 12 x 15 min, Leszno, 2017.01.26.

 

O3 już jest na dysku też w ilości 12 x 15 min i czeka na obróbkę, a na S2 przyjdzie poczekać, bo posypały się klocki tzn. guider przestał gauidować. Na razie doszedłem do tego, że to coś z softem, bo Atik Tytan czyta klatki i przesyła na kompa (przy wykorzystaniu innego softu). Ale w najbliższym czasie czeka mnie reinstalacja Maxima, i wszystkiego co tam po drodze się znajdzie :(

IC 443 20170126 Integration ver1.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz fajne zdjęcia, bardzo miło się ogląda . Na Krabie poprawił bym gradienty w tle. No a Meduza wymaga jednak więcej materiału, aby wydobyć jej ogon .

Mam pytanie. Gwaizdy w zdjęciach narrow masz bardzo naturalne, wyglądają jak z rgb . Robisz jakąś sztuczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Żadnych sztuczek. Po poskładaniu HSO robię Color Calibration. I wybieram jako "white reference" gwiazdkę, której typ widmowy jest mniej więcej biały (chyba F5 lub F8). Można ewentualnie maskować gwiazdy i ciągnąć kolory na reszcie materiału bez gwiazd. Metod jest zapewne wiele i wyniki Astrowizji wskazują, że przede mną jeszcze długa droga :)

Tak szczerze to powinienem obejrzeć swoje zdjęcie przed opublikowanie na 2 lub 3 monitorach i nadal miałbym wątpliwości. Pytanie jak bardzo rozjaśniony obraz monitora/wyświetlacza jest standardowy. Chodzi mi o to, że jak mam rozjaśnienie monitora na maxa i wtedy zdjęcie mi się podoba, to po ustawieniu na jasność standardową (roboczą) jest nazwijmy to dość mgliste. A jak na ustawieniach standardowych jest OK, to przy rozjaśnieniu jest "dupa". I bądź to mądrym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zeszłoroczne i pierwsze podejście do SW Adventurer.

Tylko 4 klatki po 5 minut, ISO 800, Canon 1100 D i Canon 50mm/1,4 @3,5. Tylko cztery, bo okazało się, że całość nie było dobrze skręcona i na szczęście nic nie spadło, ale 80% materiału była poruszona. :) Nikt nie mówił, że będzie łatwo nawet ze SW Adv.

Teraz po czasie, tak patrze na słaby kadr :), w ustawieniu pionowym byłaby M31 i M33. Next time!

M31 50mm 20160828.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dniach od 20 marca do 31 marca byłem z Paetherem, Agą i Zdzichem na Teneryfie. Oprócz: zwiedzania, jedzenia, picia, plażowania i kąpieli nie mogło zabraknąć astrofoto. Niebo rzuca na kolana!

Czas w końcu zacząć obrabiać materiał, bo miesiąc prawie minął, a ja nie miałem czasu na zobaczenie tego co zrobiłem.

Na początek Omega Centauri i Centaurus A, SW Adventurer, Canon 1100 D, ISO 800, Canon 50/1,4 @3,5, 12 x 5 minut.

Omega Centauri wznosi się zaledwie na 14 stopni ponad horyzont. Nasza miejscówka była osłonięta przez kalderę, dlatego kadr taki trochę przesunięty. Nie myślałem, że 14 stopni nad horyzontem coś wyjdzie, a jednak :)

Omega Centauri 50mm Integration ABE verx ver2-kopia.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.