Skocz do zawartości

Kamery firmy QHYCCD - QHY163M i QHY163C - beta testy


Huncyt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Świetnie się to wszystko zapowiada!!! Gratuluję,

Szymon gdybyś mógł tak na szybko wykonać i porównać w przypadku NGC2903, które ekspozycje po zestackowaniu wypadają korzystniej, czy te 120s czy 300s?

Byłbym ogromnie wdzięczny za zestawienie (wystarczy samo DDP)

Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się to wszystko zapowiada!!! Gratuluję,

Szymon gdybyś mógł tak na szybko wykonać i porównać w przypadku NGC2903, które ekspozycje po zestackowaniu wypadają korzystniej, czy te 120s czy 300s?

Byłbym ogromnie wdzięczny za zestawienie (wystarczy samo DDP)

Wielkie dzięki!

 

Mała uwaga - nie można tak porównywać. Krótkie czasy wymagają odpowiedniej ilości subklatek - żeby uzyskać prawidłowy stosunek S/N. Uważajcie na to, bo to bardzo niemiarodajne. Np. przy 120s żeby mieć dobre S/N trzeba mieć kilkadziesiąt klatek (60 i w górę).

 

Czyli tak jak już pisałem w innym wątku - albo robimy kilka długich np. 5-10 minut), albo kilkadziesiąt krótkich (60-120s). Wszystko co jest pomiędzy będzie słabe.

 

Edit: teraz widzę, że Szymek zrobił 40 klatek, więc można faktycznie spróbować to porównać. Nie będzie optymalnie, ale powinno wystarczyć do małego testu. Tylko wypadało by tyle samo czasu uzyskać z 300s.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie mieszać wrzucam dwa stacki jeden 40x120s drugi 16x300s, przy czym ustawienia gain i offset te same - 0,40. To będzie na pewno fałszować wynik porównania.

 

https://www.dropbox.com/s/gp92p23tl0q8vdu/40x120sNGC2903.fit?dl=0

https://www.dropbox.com/s/mnf18jutjvcs6w1/16x300sNGC2903.fit?dl=0

 

Edytowane przez Szymek_O
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mała uwaga - nie można tak porównywać. Krótkie czasy wymagają odpowiedniej ilości subklatek - żeby uzyskać prawidłowy stosunek S/N. Uważajcie na to, bo to bardzo niemiarodajne. Np. przy 120s żeby mieć dobre S/N trzeba mieć kilkadziesiąt klatek (60 i w górę).

 

Czyli tak jak już pisałem w innym wątku - albo robimy kilka długich np. 5-10 minut), albo kilkadziesiąt krótkich (60-120s). Wszystko co jest pomiędzy będzie słabe.

 

Edit: teraz widzę, że Szymek zrobił 40 klatek, więc można faktycznie spróbować to porównać. Nie będzie optymalnie, ale powinno wystarczyć do małego testu. Tylko wypadało by tyle samo czasu uzyskać z 300s.

 

Adam,

Wiem, że to nie jest wystarczająca ilość klatek ale to już będzie jakaś ciekawostka i porównanie!

Dzięki Szymek! Ściągnę stacki i porównam.

hej,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej dla mnie wypadły 300s :-) Być może tak jak Adam mówi trzeba znacznie więcej ekspozycji. W tym wypadku było ich tylko 40.

Trzeba będzie przetestować.

W każdym razie stacki bardzo przyjemne i widać, że jest co rozwijać :-) dzięki za udostępnienie!

hej,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, podoba mi się, spróbowałbyś klatki po 120-180 sekund? Jestem ciekaw jak to będzie wyglądać, montaż mnie dość mocno ogranicza :P

 

Powyżej masz link do stacka z 40x120s NGC2903.

 

Mam jakieś mieszane uczucie, na razie te kamery do mnie nie przemawiają.

 

Ja z kolei czuję sporą różnicę w kwestii czułości, szumów w stosunku np. do KAFa8300, już wkrótce wrzucę coś z QHY163C bo już jedzie do mnie :icon_wink:

Edytowane przez Szymek_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.