Skocz do zawartości

Refraktor achromatyczny 90/900mm


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ma jeszcze do sprzedania refraktor achromatyczny 90/900mm. Stan praktycznie nowy. Wykonanie jest ładne, choć nie widzę na nim marki producenta. Zakupiłem go kiedyś w Astrokraku z myślą o używaniu jako guider do dużego teleskopu.

Teleskop zapewne sprawdzi siębardzo dobrze w obserwacji gwiazd podwójnych, planet, Księżyca, jaśniejszych DS lub oczywiście jako guider do dużego teleskopu. Ze względu na światłosiłę 1:10 przypuszczam, że abberacja chromatyczna bedziena bardzo niewielkim poziomie, choć przyznaję, że sam nigdy przez ten refraktor nie patrzyłem :) Bawiłem się innymi zabawkami.

Cena 555 zł do negocjacji. Pewnie sam wyciąg wart jest ok 300 zł. W zestawie, przejściówka z 2" na 1,25", karton do transportu.

 

Pozdrawiam

Paweł

IMG_1089.JPG

IMG_1095.JPG

IMG_1094.JPG

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pawle.

 

Jak się nie mylę to jest tuba którą posiadałem swego czasu , którą zakupiłem od kolegi z Wieliczki i sprzedałem po jakimś czasie na giełdzie.

Na 99% jest to Refraktor Achromatyczny GSO 93/900 mm , zresztą Bardzo Dobry i na pewno jakościowo lepszy od SW 90/900 mm.

 

Pozdrawiam Krzysztof.

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.