Skocz do zawartości

_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Romek świetny kadr i super kolorystyka! Złapałeś sporo detalu ale nie dziwne bo to przecież sub= 10 min !W moim odczuciu jednak czarny nazbyt czarny i gwiazdkom coś się stało - nie martw się też tego nie ogarniam jeszcze - ale jak nie będziemy sobie zwracać uwagi to pomyślimy, że może tak ma być :) Dopalaj więcej materiału koniecznie bo ujęcie świetne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek świetny kadr i super kolorystyka! Złapałeś sporo detalu ale nie dziwne bo to przecież sub= 10 min !W moim odczuciu jednak czarny nazbyt czarny i gwiazdkom coś się stało - nie martw się też tego nie ogarniam jeszcze - ale jak nie będziemy sobie zwracać uwagi to pomyślimy, że może tak ma być :) Dopalaj więcej materiału koniecznie bo ujęcie świetne

Robione na śpiocha dzisiaj rano. Monitor to jakiś LG znaleziony u rodziców. Zbiorę materiał to będę męczył to w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem monitor z bagażnika. Od nowa złożyłem już nie w Maximie ale CCD Stack.

Nie wiem skąd biorą się czerwone placki - tutaj w pomniejszeniu mniej widać. Podejrzewam że z kanału L.

Mam nadzieję że niebo dzisiaj dopisze i że mgła późno się podniesie.

RGBLumFl1024.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli można, w moim subiektywnym odbiorze:

1. Ostatnia wersja najgorsza. Brak luminancji, brak szczegółu na mgławicach - ale on jest, bo go pokazałeś na poprzednich wersjach.

2. Nieładny Sadr. Sposób usuwania halo który obrałeś straszliwe go zmasakrował, przypomina warstwy cebuli a nie gwiazdę. To dostyczy wersji przedostatniej, według mnie najlepszej

3. U Ciebie w palecie kolorów niebieski został zastąpiony szarozielononiebieskim.

4. W ostatniej wersji to chyba nie dodałeś luminancji. Padł detal, kolory na maksa ....

 

Jeśli zdjęcie Ci się podoba to nie rób nic :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.. wg mnie kolor Sadra na Twoim zdjęciu jest zbyt zimny. To jest gwiazda typu widmowego późne F, wskaźnik barwy bliski 0,70. Kolor jest źółty. Wprawdzie niie jakiś mocny, złoty, tylko lekko płowy. Ale zdecydowanie jest to ciepły odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wersja i odpoczynek od materiału.

Pix Core mnie rozwala. Kontrola nad materiałem jest niesamowita. Dla mnie to nowość i trzeba będzie się zapoznać z funkcjami i interfejsem, Wyryć w głowie nauki a nie siedzieć po 6 godzin pomiędzy komputerem a tutorialami.

11-RGBLum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpocząłem od materiału prawie tydzień, obejrzałem trochę tutoriali z Pix Core i wystrugałem dzisiaj taką wersję.

Balansowałem pomiędzy utrzymaniem detalu w mgławicach i nie zdegradowaniem gwiazd.

Co sądzicie o kolorze gwiazd?

PixCore >Straton>PS

20160922-rgbFULL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.